Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Obi-Wan má naozaj skvelé, emotívne scény plné nostalgie, ale aj množstvo omáčok a nelogických krokov postáv. Tvorcovia z potenciálu, ktorý má príbeh po SW III, vyšťavili naozaj málo. Ako verný nadšenec tohto sveta sa však viem tešiť aj z maličkostí. Objektívne 6/10, subjektívne 7.

Obi-Wan Kenobi - Část VI (2022) (epizoda)

Časť s útekom slabá, s Revou prvoplánovaný priemer a súboj hlavných postáv naopak emotívny a plný napätia.

Spiderhead (2022)

Film chce v niektorých momentoch diváka pobaviť, v čom však zväčša absolútne zlyháva, a na druhej strane to hrá na vážnu strunu. Ani v tomto bode však nie je úspešný, pretože nedokáže dostatočne gradovať napätie a od začiatku až po záverečný, príšerne natočený súboj vieme, čo nás čaká. 4/10. Viac tu.

Obi-Wan Kenobi - Část V (2022) (epizoda)

Scenár je stále deravý a zápletka veľmi jednoduchá, ale nostalgia bola v tejto časti výrazne prítomná a záver ma potešil. Subjektívne by som mohol dať štyri hviezdy, pretože mi pri každom flashbacku skákalo srdce, ale keď vidím ten nevyužitý potenciál, objektívne to fakt na štvorku nie je.

Banda - Úžasná pětiletka (2022) (epizoda)

Vtipné, zábavné a krvavé. The Boys si aj po prvej polovici 3. série stále udržiava veľmi vysokú kvalitu. Ani v jednej epizóde nechýba napätie, strach o hlavných hrdinov, nepredvídateľný vývoj a v neposlednom rada ma tvorcovia ohurujú čoraz extrémnejšími a šialenejšími gore zábermi. Len tak ďalej.

Ghost Stories (2017)

Skvelá atmosféra, ale zase nie príliš desivá. Martin Freeman bol so svojou postavou vynikajúci, no neviem sa rozhodnúť, či sa mi záver páčil, alebo dojmy z filmu stiahol dole. Skôr to bude druhá možnosť.

Ada (2021)

Výborní herci, krásne prostredie a svojské posolstvo, ktoré bolo na môj vkus až príliš symbolické a naťahované.

Slídil (2014)

Jake Gyllenhaal by sa mohol živiť aj ako bulvárny paparazzi. Neempatického hajzlíka Blooma, ktorému ide len o najlepšie a najrýchlejšie natočené zábery do televízie, stvárnil Jake Gyllenhaal úplne dokonale. Príbeh bol originálny a bavil ma, ale k plnému hodnoteniu mu chýbali nejaké výraznejšie odbočky od nočných výjazdov, ktoré sa neskôr trochu zunovali. Záver bol výborný, no, bohužiaľ, čiastočne predvídateľný.

Obi-Wan Kenobi - Část IV (2022) (epizoda)

Za mňa zatiaľ najslabšia časť. Akčné scény s Obi-Wanom ma bavili a som rád, že už aspoň čiastočne chytá svoje staré skills. Zamerať však zas celú časť len na záchranu Ley (ako pri druhej epizóde)? Načo? Dúfam, že sa scenáristi pri finálnej a predposlednej časti pochlapia. Zatiaľ má totiž seriál kvalitatívne klesajúcu tendenciu.

The Conspiracy (2012)

Veľmi originálne prevedenie v posledných rokoch (bohužiaľ) tak veľmi populárnej témy do hororového žánru. Začína to ako jedna veľká konšpirácia, z ktorej sa pomaly rysuje niečo, čo by mohlo vyznieť ako pravda. Postupne budované napätie funguje a záverečný akt má skutočne výraznú, priam okultistickú atmosféru. Trocha ma mrzí, že sa v tejto časti filmári viac nevyhrali s dialógmi a neodhalili nám čo to z pozadia Tarsus Clubu. Found footage nie je môj obľúbený subžáner práve kvôli tomu, že mu chýba inovatívnosť, ktorú som však u The Conspiracy určite nepostrádal. Za mňa palec hore.