Kuciak: Vražda novináře (2022)

Bál som sa, že dokument zhrnie iba všeobecne známe informácie a neprinesie nič nové. O to viac ma potešili zábery z výsluchov, sledovania Kuciaka/Kušnírovej a rekonštrukcie vraždy. Cením si, že tvorcovia dali priestor aj advokátovi obhajoby, ktorý sa snažil poukázať na Kočnerovu nevinu. O to viac nerozumiem komentárom, v ktorých dali užívatelia odpad a tvrdili, že dokument vyniesol rozsudok nad Kočnerom a spol. Aj v závere filmári uviedli, že Kočnera a Zsuzsovú Špecializovaný trestný súd oslobodil spod obžaloby a Najvyšší súd SR toto rozhodnutie zrušil. V čase premiéry nie je prípad rozhodnutý a presne tak ho prezentoval aj dokument. Menšiu kritiku však mám na komentáre voči gorovi Matovičovi. Nie, že by som s nimi nesúhlasil, ale k dokumentu o vražde novinára a jeho snúbenice sa mi komentovanie práce politika nehodí.

The Last of Us - Rodina (2023) (epizoda)

Joel konečne prejavil svoje emócie a prestal byť zamrznutým jazerom citov. Vykreslenie jeho vzťahu s Ellie mi čoraz viac prirastá k srdcu a celú pasáž v meste som si naozaj užil. Veľký palec hore dávam aj za to, že tvorcovia prehĺbili Joelovu postavu poukázaním na jeho panické záchvaty.

The Last of Us - Long Long Time (2023) (epizoda)

Rád by som si prečítal komentáre ľudí (no bojím sa spoilerov), aby som videl, či je ich kritika korektná, a nie homofóbna, pretože inak nerozumiem, z akého dôvodu môže mať 3. časť najnižšie hodnotenie. V mojich očiach zatiaľ The Last of Us stúpa. Prvej časti som dal sedem bodov, druhej osem a zatiaľ poslednej môžem dať veľmi slušnú deviatku. Páčilo sa mi prepojenie dejovej línie Billa/Franka na minulosť Joela/Tess, ale aj na súčasnosť Joela/Ellie. Odbočka od hlavných hrdinov mi vôbec nevadila, práve naopak, bola naozaj osviežujúca a seriálu dodala väčšiu hĺbku. Sám sa čudoval, ako som si mohol za jednu jedinú epizódu natoľko obľúbiť dve nové postavy, až mi ich osudu bolo ľúto.

Kmotr III (1990)

Najslabšia časť trilógie? Asi určite. Stále skvelá gangsterka? Bezpochyby. Al Pacino zostarol a nosí si so sebou svoj kríž. Spomienky na postavy z pôvodných častí potešia nostalgiou a nové postavy na čele s Vincentom a Mary udržujú strach o hrdinov vďaka vynikajúcej chémii.

Srdcová královna (2019)

Od začiatku nevery som za hlavných aktérov cítil poriadny nával zástupného stresu. V napätí som očakával, kedy ich románik prepukne a na obidve strany sa zvalia tvrdé následky. Dánskym filmárom sa podaril vytvoriť parádny kontrast medzi ušľachtilým pracovným nasadením právničky v pomoci deťom, a tým, ako jednému neplnoletému chlapcovi (aj keď sám nebol neviniatko) a zároveň sebe zničila život. Nervydrásajúce až po záver, ktorý som od istého času tak trochu očakával, ale aj tak si neviem predstaviť lepší.

Rozhovory se zabijákem: Jeffrey Dahmer - Evil or Insane? (2022) (epizoda)

Záverečná tretia časť sa zamýšľa nad tým, prečo Dahmer vraždil. Odpoveď je nejasná a nikdy ju nespoznal ani samotný Dahmer, ktorého zabili. Časť so súdnym procesom skvelo poukazuje na kontrast medzi pocitmi, ktoré prežíval otec vraha a rodiny pozostalých.

Monstrum - Umlčený (2022) (epizoda)

Rozbeh je pomalší aj na pomer Dahmera, ale epizóda ma silné emócie, ktoré predošlým častiam chýbali. Rozhovor s otcom ma takmer dojal a Anthony bol prvou obeťou, ktorej mi bolo skutočne ľúto.