Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Vecna je skvělý záporák a celý jeho příběh zapadá bez chybičky. Hluchá místa to má, to vlastně od první série, ale tady to prostě odpustíte, protože žijete s každou postavou jejich příběhy a tu partu nemůžete nemilovat a teď pár nelogických chvilek a nebo trapných pokusů o vtip, to přehlédnete mrknutím oka. Je to celé geniálně propracované, natočené a zahrané, na druhou stranu je to často dětinské, místy trochu chabne promyšlenost daných situací a pár nových i starých postav mi tam trochu nesedí, nebo mi spíš přijdou zbyteční ( pizza boy, či malá Lucasova sestra ). Stejně ale sázím 5*, protože tak, jak ST dokáží diváka stáhnout do děje, již od první řady, tak to moc seriálů neumí a ta nedočkavost po dalším díle a další sérii je až neuvěřitelně žravá. ST je zaručeně nelepší seriál od Netflixu a dost možná jeden z nejlepších vůbec. 4. série mé tvrzení jen upevňuje.

Vřískot (2022)

V novém Vřískotu není vlastně ani špetka originality. Je to taková nová óda na ty starý fláky. Vše je tu víceméně jako přes kopírák, jednoduché a předvídatelné. No a ve výsledku to vlastně ničemu nevadí. Je to pohodová jednohubka, s pár nápaditými vraždami, plná starých dobrých tváří ( v čele s botoxovou Courteney ) a plná příjemné nostalgie. Dobře se na to kouká a nikterak to neuráží. 3,5*

Boys from County Hell (2020)

Hororová komedie, která má hodně nevyužitý potenciál, ale jako jednohubka, na lenivý večer, rozhodně neurazí.

Pátrací eso 2 (1998)

Laciná devadesátková píčovinka, s nabušenou akcí a Gary Danielsem stále ještě ve formě. Jednoduchá zábava, která milovníka žánru ( navíc ze zlaté devadesátkové éry ) nemůže urazit.

Okrsek 13 (2004)

Parádní a svižná akční jízda, kde celkový děj je ultimátní neoriginální, ale nahrazuje to skvělá akce. Pohodová francouzská jednohubka.

The Deep House (2021)

Tohle mělo skvělý potenciál - parádní místo, originální nápad, atmosféra byla místy vážně hutná. Z toho veškerého základu mohlo tvůrci vytěžit ale daleko víc. Ale nestalo se, z každé strašidelné pasáže vždy vybruslí ( v tomto případně vyplavou) zbytečně rychle a celý ten temný dům na dně jezera, který byl opravdu děsivý, mohl být využit ještě víc hororově. Každopádně, sice kritizuji, ale stejně mám radost z každého nového hororu, co má svoje kvality a je příjemně koukatelný. 3*

V srdci moře (2015)

Za mě rozhodně nejlepší zfilmovaný Moby Dick. Skvělé od začátku do konce.

Candyman: Ďábelský přízrak (2021)

Já jsem příjemně překvapený, jak dobrý to bylo. Asi jsem vystihl tu nejlepší chvíli na projekci a možná jsem, po přečtení x recenzí, nečekal víceméně nic dobrého, ale já si to zkrátka užil. Baví mě rozšíření příběhu, hodně částo jsem měl takový ten příjemně nepříjemný pocit a závěr mi vykouzil hororový úsměv na tváři. Povedená žánrovka, pokračování kultu ( čti - původního Candymana z roku 1990 ), které se nemusí vůbec stydět a těch pár aktuálních vsuvek, které zjevně už musí být v každém americkém filmu, se dají v klidu překousnout. Možná mi trochu a občas vadila ta digitální stránka, která je sem tam zbytečně poznat a pár hluchých míst v průběhu určitých pasáží jemně nelogické, jinak jsem si ale pošmáknul.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Skvělá, inteligentní a zároveň i příjemně nadutá komedie, která potěší nejen zaryté hráče. Věřím, že v kině a ideálně ve 3D to musí být ultimátní zážitek !!! 4,5*