Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Skvělá, inteligentní a zároveň i příjemně nadutá komedie, která potěší nejen zaryté hráče. Věřím, že v kině a ideálně ve 3D to musí být ultimátní zážitek !!! 4,5*

Náhlá smrt (1995)

Klasický akčňák na milionkrát ohrané téma, který neurazí, ani nenadchne. JCVD zde moc nevyniká a v klidu bych si místo něj dokázal představit i, v té době ne tak populární, herce. Průměrná akční zábava.

Tekken (2010)

Parádní martial-art jednohubka, i z nostalgie ze hry i jako milovník akčních arénovek... já si to zkrátka užil.

Halloween zabíjí (2021)

Viděna Rozšířená verze. Tak trochu jiné pojetí a pokus o rozšíření celého příběhu, které mě úplně nenadchlo, přišlo mi zbytečné a celkově k ničemu. Chování některých vedlejších postav bylo až na pěst a některé by tam vůbec neměli být. Jinak jsem si to ale vychutnal, gore jako vždy na jedničku, nápadité ,,kills" , Michal pořád stejný sympaťák. Je to rozhodně o hodně horší než předchozí comeback, ale stále je to dobré.

Monstrum (2008)

Parádní monster kousek, natočený ve found footage stylu, kdy právě ten pohled z první osoby tomu dodává patřičné grády a jistou originalitu ( ač od doby Blair Witch vzniklo trilión FF filmů, nevybavuji si teď žádný v tomto duchu ). Atmosféra je skvělá, monstrum taky, prostředí (z)ničeného NY má koule. Americké klišé chvilky tomu trochu ubírají na intenzitě, oni to hold v USA bez těch rodinných pout prostě neumí. Každopádně vynikající zábava!

Texaský masakr motorovou pilou (2022)

Já jsem spokojen. Jednoúčelová slasher jízda, bez žádného sraní, na Netflix produkci až nezvykle krvavá ( plus ) a víceméně bez klasických Netflix klišé ( plus ), takže zkrátka old school jednohubka, která milovníka žánru nemůže nikterak urazit. Hrabání se do starého kultu Toba Hoopera, v rámci děje, mi přijde zbytečné, ale nikterak extra to nepokazí celkový zážitek. Já jsem se bavil až nečekaně dobře.

Prostě úžasná (1994)

Kousek od režiséra, který v devadesátých letech pálil kus za kusem, v hlavních rolích oblíbené tváře, komedie střídala akční jednohubku, romantiku i drama. V tomto, celkem nenápadném filmu, se víceméně objeví od každého trochu, ačkoli značně převládá ta romanticko - komediální stránka, hodně v duchu Pretty Women. Kouzlo devadesátek z toho čpí a velmi napomáhá k lepšímu hodnocení. Není to špatné, lepší 3* zaslouží.

Maverick (1994)

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií.

Karate Kid 2 (1986)

Za mě nejlepší díl celé série.

DNA - Stvoření netvora (1997)

Já jsem to kdysi viděl jako prcek a tehdy jsem z toho byl na větvi. Po dlouhých letech jsem to oprášil...no a co budu komu povídat, to nadšení zmizelo jako prd ve vířivce. Každopádně to není zase takový průser, jako se místní hodnocení tváří a to největší zásluhou sympatického Dacascose. Taková záchodová dobrodružná píčovinka, s marným pokusem o horor, která se ale dá dokoukat.