• Krátkometrážní

Cedulky (2008)

Bolo to milé, usmieval som sa, no originálny nápad to veru nebol (láska cez dopisovanie tu už bola milionkrát). Navyše ten chlapec mierne prehrával.

Posel (2009)

Pomaly plynúca dráma s pár účelovými emotívnymi scénami, pár hluchými miestami, niekoľkými geniálnymi monológmi / dialógmi, jednou extrémne iskrivou romantickou scénou (bez bozkov) a sympatickou hlavnou trojkou.

Duše (2009)

Kto by povedal, že bábiky, pohyb očí a odporne veselá hudba budú tak desivé.

Velcí bratři (2008)

Nemôžem si pomôcť, ale ja mám proste tieto bromance rád. Či už je to I love you man, alebo komédie z Apatowej produkcie - vždy majú tieto filmy perfektnú atmosféru, na nič sa nehrajú, scenár je plný hlášok a humoru ťažiaceho z trápnych situácií, majú super charaktery a na konci sa všetci kamarátsky spoja aby vybojovali happy-end do ktorého im hrajú pecky od Kiss. Radosť sa na to pozerať a určite to bola aj radosť točiť. Normálne to človeka nadchne aby s kamošmi natočil podobnú hovadinu :) ...P.S.: a napísať do komentáru, že to bola "chudá kombinace výchovné sociální psychologie"? Keby to počuli tvorcovia tak sa buď pustia do smiechu, alebo sa na seba nechápavo pozrú. Hodnotiť odborne film, ktorý sa snaží len zabaviť ľudí, kašle na hlboké filozofické úvahy a má jednu moralitku len aby mala tá kopa humorných scénok dejovú kostru o ktorú sa môže oprieť - je tak trochu choré. Bože, už by sa mohli niektorí užívatelia uvedomiť a pozerať filmy preto, lebo majú radi filmy a nie preto, lebo môžu na csfd.cz zamachrovať akí sú oni kritici.

Televízne noviny (1996) (pořad)

Síce je markíza komerčná a podľa toho vyzerajú aj správy, nedá sa im odoprieť profesionálnosť a elegantnosť. Podľa mňa najlepšie spravodajstvo na slovenských televíziách (aj keď toho výberu veľa nie je). Kto nesúhlasí, nech si pozrie (bulvár) správy na JOJ-ke.

Zakletý v čase (2009)

Nápad to bol rozhodne zaujímavý, len dopláca na svoju "inakosť". Na jednej strane oceňujem snahu priviesť niečo nové- romantické sci-fi o obyčajnom živote neobyčajného človeka. Na strane druhej ale táto obyčajnosť miestami nudí; divák v podstate celý čas čaká na nejakú poriadnu poprepletanú zápletku, v ktorej by sa využil potenciál cestovania v čase naplno, no táto vôbec neprichádza. Na tretej strane však tým pádom pôsobí film reálnejšie a keď sa nad tým človek zamyslí, asi takto nejak by to prebiehalo aj v skutočnom živote- niekedy úsmev, niekedy plač, niekedy romantika, niekedy nuda. Lenže na štvrtej strane- nikto nepozerá filmy aby videl skutočný obyčajný život. Je to zakliate, proste mi tu chýba čosi, čo keby tu bolo, uberalo by to filmu zasa na komornosti a citlivosti. Napriek tomu (alebo práve preto?) ide palec skôr hore. 70%

Pigs in a Polka (1943)

Vydarené spojenie klasickej hudby a cartoonu. Štýlom pripomína disneyovskú Fantáziu, ale humor je tu typický Looney Tunes-ovský.

Vzhůru do oblak (2009)

Veľmi podarený animák, ale mám s ním podobný problém ako pri Wall-E. Na jednej strane svieži originálny nápad, pekná animácia, netypické, ale sympatické postavičky, krásna hudba (minimálne tu Oscar fakt zaslúžený) a zopár vynikajúcich, 5- hviezdičkových scén, vďaka ktorým film získava na vážnosti, vyspelosti, dospelosti. Na strane druhej sa však tento nápad len ťažko dá roztiahnuť na celovečerný film (ja by som odporúčal 30 minútový kraťas), preto je tu neskoršie taká "omáčková" výplň, počas ktorej dej stojí a nahradzovaný je akciou, humorom a pobehovaním postavičiek hore dole. Ale aj tak dobre. 85%

Prokletý ostrov (2010)

Nechápem ľudí, ktorí tvrdia, že išlo len o dvojhodinové nezmyselné behanie postáv blížiacich sa k predvídateľnému rozuzleniu. Áno, tá pointa začína byť ku koncu jasná ešte kúsok pred tým, než sa k nej dopracuje hrdina, ale žiadna nuda sa tu veru nekoná! Teda v mojom prípade určite nie. V mojom prípade išlo o parádnu hru, hádanku, skrytú na tom najlepšom možnom mieste- ostrove plnom bláznov- vďaka ktorému sa vo filme vytvára atmosféra, ktorá diváka za žiadnu cenu nepustí a pekne sa s ním hrá. Navyše je to celé natočené štýlovo (DiCapriov kabát a klobúk budem mať snáď raz aj ja :) ), miestami mi snímok dokonca pripomínal žáner film-noir, ktorý mám rád, takže ja som si to celé od úvodných minút, až po záverečné titulky sakramentsky užíval a jednoznačne film nevidím posledný krát. P.S.: Pre tých, ktorí si celý čas myslia, že vedia ako to skončí- len si počkajte na záverečnú scénu ;-)