Americký ninja (1985)

Před dávnými a dávnými lety jsem se na tohle dílko díval s vyvalenýma očima. Dneska jsem už spíš nevěřil vlastním očím co za blbost se mi kdysi líbila. Ale musí se nechat, že blbost je to roztomilá, a společně s nostalgí nad těmi dávnými lety dávám 2 hvězdičky.

Občan Kane (1941)

Nevím co k tomu dodat. Nějak mě tenhle film nechytnul...

Na pokraji smrti (2002)

Tak tenhle fílm byl pro mě příjemných překvapením. Podle mého je to jeden z lepších filmů, které Seagal za posledních několik let natočil. Ale i tak je kvalitou hodně daleko za jen o rok starším Lovcem policajtů a je nesrovnatelný s klasicnými Seagalovkami ala Nico nebo Muž s cejchem smrti. Poměrně kvalitní je střih a kamera - některé akční sekvence jsou opravdu povedené, a Seagal v nich vypadá skoro stejně jako za mlada. Kladem je i to, že zde dostali poměrně dost prostoru i ostatní herci, kteří se se svými rolemi poprali celkem obstojně. Kladem je i to, že si zde Seagal většinou odpustil své bohapusté bláboly, které rád ve svých filmech trousí, a které obvykle vydává za rádoby filozovické myšlenky. Obrovským záporem tohoto filmu je zde ji několikrát zmíněné vykrádání jiných filmů - nějakou novou myšlenku by člověk v tomto filmu jen těžko pohledal, a když se už nějaká objeví, tak je to filmu jen na škodu.

Boeing 747 v ohrožení (1996)

Poměrně zdařilý akční film. A pravděpodobně jediný film, ve kterém se Seagal nedožije jeho konce :-) Ostatní postavy ho více než zastoupí - David Suchet v roli teroristy je skvělý (je to přeci jen změna od postavy H. Poirota), H. Berry a K. Russel taky ušli.

Klan létajících dýk (2004)

Po vizuální stránce nádherný film. Po stránce obsahová je to již o dost slabší.

Temný rytíř (2008)

Do kina jsem odcházel plný očekávání, ale opouštěl jsem ho lehce zklamaný. Po komentářích zde jsem čekal bombastický zážitek. Místo něj se mi do dostalo přes dvě a půl hodiny místy až přehuštěného děje, ve kterém se překvapivě málo vyskytoval Batman. Když vynechám takové nesmysly jako využití mobilů jako sonaru, tak mi ve filmu asi nejvíce vadili rádobi hlubokomyslné řeči, jejichž autorem býval bohužel právě Batman (když už se ve filmu objevil). Trochu se mi z tohoto filmu vytratila krása původních komiksů. Místo něj režisér vytvořil solidní akční thriller. Ale to nebylo to, na co jsem do kina šel.

Fakulta (1998)

Překvapivě solidní filmeček. Sice označení horor (tak jak byl film označen v programu) je poněkud zavádějící, ale "scifárna" místy okořeněná humorem je to solidní, takže čtyři hvězdičky jsou na světě.

Zlaté oko (1995)

První, a podle mě nejlepší "bondovka", kterou Brosnan natočil. Viděl jsem ji již několikrát, a počítám, že se k ní ještě několikrát vrátím...

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Málokdy se mi stane, že mě některý film uchvátí tak, že se od něj nedokážu odtrhnout. Tomuto skvostnému dílu se to povedlo.

Legenda o opilém Mistrovi (1994)

Jeden z nejlepších filmů J. Chana. Závěrečná bitka v továrně byla špičková.