Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Obvykle platí, že první díl série bývá tím nejlepším. V tomto případě tomu tak není. Po slaboučké jedničce přišla tahle super věc. Taková zajímavost, které jsem si všiml. Obyvatelé rafinérie mají všichni oblečení světlých barev, kdežto nájezdníci jsou černém. Připomnělo mi to staré italské spaghetti westerny, kde se klaďasové dali poznat podle světlých kloubouků a záporaci podle černých :-)

Šílený Max (1979)

Tak nevím, co je na tomhle filmu kultovního. Snad jen to, že je prvním z celé série. Jediné co za něco stálo byly automobilové honičky a bouračky. Zbytek nestojí skoro za nic.

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Počítačová hra s touto hrdinkou mě plně minula, takže i toto filmové zpracování mě vůbec ale vůbec nechytlo.

Drž hubu! (2003)

Mám rád oba představitele, ale tenhle film mě prostě vůbec nesedl.

Ďábelský Santa (2005)

To bylo zase něco. Je mi jasné, že filmy které v televizi začínají po půlnoci stojí většinou za prd, ale tohle bylo něco extra. Ještě že to trvalo jen něco přes hodinku. Nebyt úvodní scény (ta je lahůdková) tak bych to hodnotil jako odpad. Takhle dávám jednu hvězdičku.

Frigo na mašině (1926)

DVD jsem si koupil v očekávání, že půjde o klasickou grotesku alá Chaplin. Sice o ní nešlo, ale zklamaný jsem rozhodně nebyl. Honička lokomotiv jak z akčního snímku, bitva jak z válečného fimlu, love story - to všecho se zde dá najít. Vše je navíc okořeněné většinou vkusně umístěnými gagy.

Není co ztratit (1997)

Příjemná oddychovka. Pro mě nezapomenutelná je scénka tančícího Robbinse s hořícími botami.

Poslední výsadek (2005)

Bída s nouzí. Jedná hvězdičku za film, jednu za Rodena.

Bestie (2003)

Nebylo to zase AŽ tak hrozné. Už jsem od Seagala vidět větší blbosti. Ale že bych se na to podíval podruhé, tak to opravdu nehrozí. Kdyby se z filmu vystříhalo několik scén a postav, tak by to filmu ale výrazně prospělo. Takhle to místy vypadá, že tam byla scéna nebo postava byla dána jen pro doplnění času. Asi nejvíce jsem se "bavil" u scény, kdy Seagal postupně pistolí a pak mečem likviduje šípy, které po něm střílí hlavní záporák. Ještě jsem ve filmu neviděl, aby někdo mečem rozsekl šíp v lenu podélně včetně hrotu. To dokáže opravdu jedině Seagal (a možná Chuck Norris :-) )