Aljaška v plamenech (1994)

Nazval bych to začátek konce. Od tohoto filmu dál nestojí Seagalovy filmy (až na pár čestných vyjímek) ani za zlámanou grešli. Což je škoda, protože jeho předchozí filmy, jako Nico nebo Těžko ho zabít, byly velmi dobré.

Babylon 5 (1993) (seriál)

Pravděpodobně nejlepší sci-fi seriál, který jsem kdy viděl. Oproti jiným seriálům se mi na něm líbí, že všechny jeho série jsou navzájem provázány, a tvoří jeden jednolitý celek s ústředním motivem, který je jasně ukončen. Líbí se mi na něm i různorodost mimozemských ras i různorodost vizuální podoby jejich techniky (např. Narnské vesmírné lodě jsou prostě nádherné). Navíc zde má každá postava, každá rasa své vlastní motivy ke svému jednání, které zdaleka nejsou hned od počátku jasné a které se vývojem seriálu mění.

Kat (2004)

Ano, je to béčko, ale je to béčko suprové. Rozhodně jsem u toho bavil - je tam akce i sem tam nějaký ten vtip či nadsázka a to od takovýchto filmů čekám. Škoda jen několika slabších chvilek - ale ty se dají v pohodě překousnout.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Tak tohle je pravá televizní legenda. A legendu prostě nemůžu hodnotit jinak než na plný počet. Nehledě na ten obrovský počet odpolední, které jsem u něj kdysi strávil :-)

Ničitel Conan (1984)

Děs a hruza. Nevím co bylo záměrem režiséra, ale výsledkem je totální paskvil. Jediné co za něco alespoň stojí je hudba. Efekty i masky jsou ve srovnání se starším Barbarem Conanem ubohé místy až úděsné. Jednu hvězdičku dávám jen z toho důvodu, že Conan je moje oblíbená fantasy postava.

Barbar Conan (1982)

Tak toto je moje srdcovka. Conan je moje oblíbená postava fantasy literatury. A toto je jeho jediné povedené filmové zpracování. Co povedené, to zpracování je naprosto luxusní! Pro tuto roli se Schwarzenegger narodil.