Válečníci - Napoleon (2007) (epizoda)

Zatím první díl z celé série, který jsem viděl. Přiznám, že z něj mám obojaké pocity. Zaujalo mě, že děj se odehrává v podstatě na počátku Napoleonovi kariéry, o které jsem doposud nevěděl zhola nic. Líbilo se mi až naturalistické vylíčení té doby. Také bitevní sekvence jsou na výši (např. šavle zaseklá v lebce, stála za to). Co mi ale vůbec nesedlo, byl herec, který hrál Napoleona. Nehrál špatně, to ne, ale takto si prostě Napoleona nepředstavuji.

Pancéřová holka (1995)

Tak tohle je správě ujetý film. Snaha vyrovnat se komixu je sice místy krapánek přehnaná, ale po většinu času se podařilo atmosféru komixu vystihnout docela přesně. Jediným velkým mínusem jsou "Trhači" , jejich masky se mi vůbec, ale vůbec nelíbily.

Přepadení v Pacifiku (1992)

Tak tohle je již akční klasika. Seagal je ve své nejlepší formě. T.L. Jonesovi se role Stranixe vysloveně povedla. A jejich závěrečný souboj, to je radost pohledět. E. Eleniak je pak už jen pověstná třešinka na dortu :-)

Gangy New Yorku (2002)

Film se mně velmi líbí zhruba do poloviny - do okamžiku kdy se DiCaprio pokusí zavraždit "Řezníka" Billa. Od tohoto je to už takové nemastné neslané a straště rozvleklé. Celkově ale hodnotím film lehce nadprůměrně.

Hospoda (1996) (seriál)

Přiznám se, že mně se tento tento Novácký seriál líbí. Pohodové, nenáročné pokoukání s příjemnou stopáží, a chytlavou melodií.

Slečna Drsňák (2000)

Obě hvězdičky jsou za prvních cca třicet minut filmu. Končí scénou, kdy S. Bullock vychází z hangáru. Zbytek je mizérie.

Z moře není návratu (2006)

Na tento film jsem narazil v podstatě náhodou, když jsem přepínal z programu na program. Zachytil jsem slovo Kaiten - což byla japonská sebevražedná miniponorka, o které jsem se nedávno dočetl. Zaujalo mě to, a na film jsem se podíval. A nelituji toho. Film to byl rozhodně zajímavý a pro mě, jako fanouška historie, i trochu poučný.

Svět za sto let (1936)

Vzhledem k datu svého vzniku se jedná o naprosto fascinující film. Naprosto mě uchvátilo zobrazení města v roce 2036. I když obleky, které se budou nosit, nevypadali právě pohodlně. :-)

Syn pláže (2000) (seriál) odpad!

Tak takovou slátanitu jsem už dlouho neviděl. Pokoušel jsem se dodívat asi pět dílů, ale prostě to nešlo. Je to pitomina na entou.