Chladné léto roku 1953 (1988)

Tak jsem si řekl - podívám se netradičně na nějaký sovětský film, ale bez politické propagandy. A povedlo se! Celkem brutální eastern o neveselých časech Stalinovy vlády a o unáhlenosti šéfa NKVD, který byl sic zmrd, ale nakonec vyhlásil amnestii všem vězňům. Bohužel se nejednalo jen o chudáky, kteří byli vězněni z politických důvodů (rozuměj Stalinovy paranoi). A navíc je to zde víceméně nepokrytě řečeno, taková pěkná reflexe těch hrozných časů Stalinovy krutovlády. Díky bohu za Gorbiho. Bohužel, tento kurz v ruské společnosti moc dlouho nevydržel a nový car Putin se opět snaží oživit kult tohoto arcizmrda a veškeré jeho odporné zločiny bagatelizuje.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Tak tento film přišel až dlouhých sedm let po vydání jedničky, ale určitě stálo za to čekat! Arnold konečně hraje klaďase, akorát bohužel je pouze typ T-800, zatímco proti němu stojí daleko modernější zmrd T1-000. Navíc je třeba jej naučit takové ty základní věci, jako hlášku "Hasta la vista, baby" nebo také to, že není nutné vždy každého zabíjet – lidi se prostě nezabíjejí! Do toho spousta akce, kamion, motorka, betonové koryto, a závěr v té fabrice je přímo fabulózní! Nejprve se tedy do roku 1997 vrátí dva stroje z budoucnosti – z T-800 se stane motorkář, zatímco z T-1000 se stane policajt. Oba musí nejprve najít nezvedného puberťáka Johna Connora, což se naštěstí povede jen tomu kladnému – motorkáři, zatímco policajt má smůlu. Johnova matka Sarah je zavřená v psychiatrické léčebně, kde trpí pod sadismem dozorců a doktorů, kteří nevěří ničemu z toho, co se jí stalo v předchozím díle. Nevěří tomu, že planetu Zemi jednou ovládne Skynet a že přijde nukleární holokaust neboli Soudný den. T-800 s Johnem zavčasu Sarah osvobodí z léčebny a tato trojice je na útěku a musí bojovat s téměř nezničitelným policajtem T-1000, za kterým zůstávají jen mrtvoly lidí, za které se vydává. Pak je potřeba se sejít s tvůrcem revolučního mikroprocesoru, který vyvinul inženýr Miles Dyson, ze kterého pak vznikne Skynet, který získá vědomí a pak způsobí nukleární holokaust. Sarah má v úmyslu jej přímo zabít, ale není toho schopná, a pak na místo dorazí John s T-800 a vysvětlí mu fatální důsledky jeho výzkumu. Tento skvělý akční film je v dnešní době aktuálnější než kdykoliv dříve, protože umělá inteligence se nezadržitelně vyvíjí, pomáhá v mnoha vědních oborech a lidských činnostech, a pokud by došlo k úspěšnému naprogramování obecné umělé inteligence, pak bychom mohli čelit stejnému Soudnému dni, jako je v tomto filmu. A rok 2029 se pomalu ale jistě blíží…

Terminátor (1984)

Tento film nikdy nezklame, i když jej člověk vidí poněkolikáté a ve standardní kvalitě 480p. Skvělá osmdesátková atmosféra, vymazlený soundtrack, a hlavně pohled na nahého Arnolda po jeho zjevení na transformační stanici. Arnie zde hraje skvělého záporáka, moc toho nenamluví, ale když už, tak to stojí za to. "Já se vrátím" nebo "Odpal šmejde", to jsou dodnes mé oblíbené a často používané hlášky. Jeho úkolem je zabít všechny Sarah Connorové žijící v Los Angeles, protože se jedná o budoucí matku Johna Connora, vůdce lidského odboje proti nadvládě strojů. Proti němu stojí obyčejný člověk Kyle Reese, který má naopak za úkol chránit Sarah, jelikož policie je tváří v tvář nemilosrdnému zabijákovi naprosto bezmocná. Sex Kyle Reese se Sarah Connor je velice přínosný také jako soft porno, pohonil jsem! A hlavně se z toho narodil John Connor, takže to nebylo plýtvání semenem. Prostě vše naprosto geniální!

Volyň (2016)

Pokud jste žili ve východní Evropě v 1. polovině 20. století, tak jste měli dost reálnou šanci, že se té druhé poloviny nedožijete. A pokud jste polobarbaři se zvyky jako usekávání copů sekerou nebo tradicí boje s cepy na blízko, pak se můžete těšit na znásilňování, vypalování, rozsekávání a ubodávání, a to vše zaživa! Nejprve přijde zákon v podobě sadistických vrahů z NKVD, kteří přece jen šíří revoluci. Poté přijdou smrtilebci, sloužící fanatickému Führerovi, kteří zase vyčistí oblast od všech podlidí (tedy skoro všech zde žijících). A na závěr to nejlepší - ukrajinští nacionalisté, kteří vám znásilní matku, rozsekají dítě a vás osobně oblaží pořádným strečinkem s pomocí páru koní. Pro slabé žaludky tento film určitě není, ale jako ukázka toho, že jako lidé se oproti zvířatům vymykáme nejen inteligencí (i když ne všichni), tak také krutostí a neuvěřitelnou schopností týrat a mučit příslušníky svého druhu, své sousedy a soukmenovce. A kdo si myslí, že v současnosti není nic takového možné a žijeme v nejlepší době, ten by se měl více začít zajímat o historii a zamyslet se nad tím, že autority je třeba zpochybňovat a inteligence davu klesá s druhou mocninou jeho velikosti.

Huo zhe (1994)

Huo Zhe neboli Přežít je taková čínská obdoba filmu Evropa, Evropa, i když samozřejmě velice odlišná. Hlavní hrdina se musí vypořádat nejprve s osobními démony - gamblerstvím, poté však také s celým slavným budováním komunistické Číny pod vedením sociopatického nadutého vypasaného kormidelníka Maa. Velký skok vpřed mu vezme jedno dítě, Kulturní revoluce druhé, a to díky progresivním sestřičkám, které se zbavily zpátečnického, zato však 100% inteligentnějšího a schopnějšího doktora, který měl více rozumu, než všichni členové Rudé gardy dohromady. Btw něco podobného se začíná dít i na západě, tentokrát však máme místo projevů předsedy Maa a uvědomělých soudruhů BLM a LGBTQ++. Takže vstříc novým šedivým zítřkům a snad to taky nějak přežijeme!

Evropa, Evropa (1990)

Tento film si prostě nelze nezamilovat. Být civilistou v Evropě, zmítané nacismem, komunismem a válkou, to nebyla zrovna procházka růžovou zahradou ani ordinací v ní, natožpak být židem. Přesto však, pokud máte štěstí a umíte správně kličkovat, tak to můžete s nějakou újmou v podobě vytrženého zdravého zubu bez anestezie přežít. Film poukazuje na pokřivenost nacismu, který vyžadoval rasově čistý původ, tak také stalinistického komunismu, kde se naopak fanaticky řešil třídní původ. A zašukat si s náruživou starou nacistkou v kupé vlaku s obřízkou na penisu, to musela být panečku jízda, ještě, že to ta stará rajda nepoznala. A film by se měl jmenovat spíše "Evropo, Evropo". Protože to, co se s Evropou dělo v sevření Hitlera a Stalina, to byla tragédie.

Vrchní, prchni! (1980)

Taky mě láká hrát falešného vrchního, ale na druhou stranu nemám rád lidi a celkově nerad chodím do společnosti, takže bych byl pravděpodobně odhalen při prvním pokusu. Jo a taky si představuji, co vše by se dalo dělat s těmi krásnými ženami, které potkávám při nucené vycházce do civilizace, na druhou stranu si však představím, že při podobné představě by každá raději utekla a schovala se pod stůl v nejbližší restauraci, vytáhla by pepřák, popřípadě taser a uzemnila by mě se slovy "hnusné prase, ty můžeš šukat leda králíky nebo ovce někde na rozpadlém statku za městem". No tak se raději zavřu doma a raději sním a onanuji. Počkat, týká se to ještě filmu?

Čarodějův učeň (1977)

Láska že prý překoná všechna kouzla? Ano, ale pouze ta opětovaná, jinak vás to akorát oslabí a přemůže vás i slabá depka. A toho otravného jednovokého kocoura alias Mistra bych také přetáhnul kusem dřeva!

Poslední skaut (1991)

Poslední skaut je další z edice mých oblíbených akčních filmů s Brucem Willisem. Spousta akce, střílení a hlášek. Obzvláště to, jak se vykroutil z vlastní smrti na špinavém zapadlém dvorku díky skvělým vtipům o vyžraných ženských mě doslova pohladilo na duši. A jak si dělal prdel z toho fotbalového magnáta, i přes obklíčení samými nepřáteli, to jen dokazuje nezničitelnost muže, jenž je právem nazýván Poslední skaut. A hlavní myšlenka tohoto filmu, že život je na hovno, jen potvrzuje mou životní zkušenost.

Smrtonosná past 2 (1990)

Přepadnout a ovládnout letadlo, to dokázalo před jedenáctým zářím kdejaké kozomrdké mohamedánské hovado. Ale ovládnout celé letiště, na to je potřeba banda maníků kolem samozvaného generála - diktátora. Naštěstí se na letišti také pohybuje velice ostražitý, všímavý a duchapřítomný John McClane, který přes nepřízeň místního personálu dělá vše proto, aby jeho milovaná žena bezpečně přistála. Dokonce pro ní vyrobí přistávací dráhu!