Lov lososů v Jemenu (2011)

Sympatický film nejen o rybách nebo Jemenu. Děj je originální a opravdu mě zaujal, bohužel přece jenom se to všechno odehrává na malém dějovém prostoru a chybí tam víc akce, komedie nebo něčeho takového, co by mě ještě víc vtáhlo do filmu. Obsazení mě překvapilo, protože zatímco Ewanu McGregorovi, který není zrovna můj oblíbenec, rolí evidentně sedla (zkouknuto s CZ dabingem), tak Emily Blunt, kvůli které jsem si film vlastně pustil, mě trošku zklamala, přece jenom tam brečela na můj vkus až zbytečně moc. Ve výsledku to je film, který určitě nezklamal, byť na nic jiného než na zkrácení dlouhého večera bych ho nedoporučil.

Ve znamení lásky (2016)

Film, který bych rozdělil na dvě poloviny: ta, kde jsou single a tu druhou. Asi nejlepší scéna celého filmu přišla právě na konci první poloviny - ta žádost o ruku. Trochu jsem se divil, že to přišlo už takhle brzo, většinou tím filmy končí, říkal jsem si, že teď může tak maximálně jeden z nich mít nějakou nemoc - rakovinu nebo tak, a skoro jsem se trefil. Upřímně mě ta druhá polovina už tak nezajímala ani nebavila. Vyústění v nemocnici také bylo slabé, jen ten závěr to pak docela zachraňoval. To ta první polovina byla zajímavější, opírala se hlavně o chemii mezi hlavními postavami. I když musím se přiznat, že mi chvíli trvalo než jsem si zvykl na takový podivný akcent Teresy Palmer. Ve výsledku je to lepší průměr a jestli si někdy film pustím znovu, tak jen do žádosti o ruku, pak to vypnu.

Tumbledown (2015)

Prvních 25 minut je hrozná nuda, probíhá takové seznámení se situací. Pak se to sice zlepší, ale furt to není ono. Něco mi tam chybí. Obsazením to rozhodně není. Jason Sudeikis a i Rebecca Hall hrají solidně a jsou to nejlepší ve filmu. Možná snímek mohl být víc zábavný nebo romantický nebo něčím jiným zajímavý, ale takhle mě fakt až na vyjímky ve druhé půlce nudil. Ale jinak to není špatně zpracovaný a cílová skupina filmu ho určitě ocení.

Co by kdyby (2014)

O tom, co je ten film zač vypovídá to, že až v půlce mě došlo, že jsem ho vlastně už viděl předtím. Je to prostě takové komediální drama, kterých je tisíce. Originální je v něm pouze to, co by bylo v rodinných komediích za hranou a není to podaný moc dobře. Přesto pár vtipných momentů se tam najde, ale už si to (doufám) nikdy znova nepustím.

Pařba o Vánocích (2016)

Je to blbina na relax. Nevím, jestli u něčeho takového lze říct, že to má kvalitu, ale určitě to zabaví. Jsou tam sice trochu slabší pasáže, ale hned vzápětí vám to vynahradí nějakou další blbostí. Obsazení je skvělé, Jennifer Aniston tam není jen do počtu, Olivia Munn teda nevím, jak to zahrála, ale rozhodně jí to slušelo a Jason Bateman občas sice trochu mimo to hlavní veselí, ale taky nezklamal.

Královská noc (2015)

Tak trochu Prázdniny v Římě po britsku. Film je zábavný a drží si tempo po celou dobu. S obsazením jsem také spokojen. Hlavně Sarah Gadon byla roztomilá. Jinými slovy: na zkrácení dlouhého večera je to skvělá volba.

Nesnáším tě, lásko (2021)

Lehce podprůměrná romantická komedie. Děj není nic nového, možná to mohlo být o čtvrt hodiny kratší. Obsazení dvou hlavních postav také není nic moc (tedy spíš jedné z nich). Zatímco představitel Joshe Corbin Bernsen je aspoň sympaťák, tak postava Lucy hraná Lucy Hale rozhodně není. Znovu si už snímek nepustím.

Král Richard: Zrození šampiónek (2021)

Film, který není o sestrách Williamsových, ale o jejich otci Richardu Williamsovi, mě rozhodně zaujal a já jsem si ho až na vyjímky užil. Začátek je skvělý, hned mě dostal do děje a já fandil Williamsovým, ať jim to vyjde. Děj nabízel nové zvraty zrovna ve chvíli, kdy jsem se začal trochu nudit (odmítnutím agentů například). Hlavní roli Richarda Williamse zvládl s bravurou Will Smith. I když jeho postava byla trochu na ránu, tak on to zahrál tak, že šlo pochopit, proč se tak chová a furt aspoň trochu s ním sympatizovat. Problémem filmu je čas. Ve druhé půlce člověku dojde, že už to je trochu natahovaný. Optimální délka měla být tak 100 minut, na 145 minut se toho ve filmu stane přece jen málo. Jinak žádnou výhradu nemám a je dost pravděpodobné, že si snímek někdy pustím znovu.

Zpívej 2 (2021)

První půlhodina trochu nudila, pak se to přece jen rozjelo a já se bavil. Skvělé nové postavy jako Porscha nebo ta street-tanečnice. Rozhodně nadprůměrný animák a o něco lepší než jednička.

Tři kluci a nemluvně - Trial by Liar (2016) (epizoda)

Díl by to byl skvělý, rozhodně se u něho dá bavit celou dobu. Ale jsou tady 2 velké KDYBY. Kdyby se Riley nechovala celý díl, jak žárlivá mrcha, už mě fakt začíná štvát a Dannyho si nezaslouží. Kdyby Ben zase nebyl tak na ránu. Kazí všechno všem okolo sebe (např. teď to pokazil Zoey a tomu tátovi, předtím zas manipuloval s Dannym a Riley, neustále se chová jak sebestředný blb). Už to dávno není vtipný a kazí to většinu dílů v sérii.