• Thriller

Chladnokrevný odkaz (2019) odpad!

Obdivuji verbala, jak k takove slatanine dokaze sepsat slohovou praci.

Zlé sestry (2022) (seriál)

Nevim, co je zrovna na tomhle tak vyjimecne. Banda krav se polci proti jednomu ichtylovi a dva ztroskotanci z pojistovny se snazi zachranit pred krachem, aniz by o necem na zacatku vedeli. Postavy jsou sympaticky asi jako zacpa pred podanim gutalaxu. Sem tam pobavi nejaky skec, ale jinak je to predvidatelna bachorka nejspis pro osamele zeny, ale urcite ne pro bezneho divaka.

Únos letadla (2023) (seriál)

Takova zanrova jednohubka s fajn napinavymi momenty a zaroven nepochopitelne dementnim chovanim vsech postav.

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Remeslne ackove natocene cecko asi vystihuje rozpolcenost celeho filmu. Vaznejsi momenty střídají parodicke a ve vysledku to pusobi jako pelmel, kde se nedohodl vizionar, scenarista a reziser. Snimek tedy preskakuje ve vahach mezi necim originalnim, snazicim se vyvolat strasidelnou linku a totalne brakovou parodii vyznavajici puvodni snimky Sama Raimiho. Cely ten kolac tedy pusobi jako dort od pejska a kocicky, co vsechno jeste zabiji naprostou nelogikou v samotnem zaveru.

Pavučina (2023)

Tradicne zacinajici ducharina se v prubehu originalne meni a kypi zajimavou zapletku, ktera vsak neni uplne dotazena, ale ktera dokaze minimalne v nekolika momentech zaujmout. Rozhodne jde o vysledku o horror, ktery mile prekvapuje, ale zaroven ztraci na te horrove slozce, byt i prave v par momentech celkem funguje. Pro milovniky horroru se ve vysledku nejedna o preslap, ale celkem slusny prispevek.

Spectre (2015)

Chapu, že Tosim a jemu podobni si dokazou uhonit pero nad kdejakou pytlovinou, ale tahle cast Bonda, i kdyz snimana pod zastitou pana Mendese je tak nudna, ze by i zralok se chvastal nad pozrenim tallire obsahujicim chrest a avokado. Zarazene prdy byly mnohem napinavejsi zapletkou nez takhle tragikomedie, co z Bonda dela trapnou karikaturu, co nedostane ani to chtene Martini, protoze alkohol je prece zlo! Dementni splaska hoven ma naboj pouze v situacich, kdy se tam objevi pan Bautista autista a chce tomu prepalenymu nula nula sedmovi rozbit drzku a i tak je to tak soft jako kdyz prcaj v destskym poradu jednorozci.

M3GAN (2022)

A máme to tu zase. Jak už jsme zvyklí, v Americe se děti nevychovávají, ale dává se jim "prostor" jako dospělým, takže ve výsledku z nich vyrostou sebestřední kokoti, jako ta malá kráva v ústředí tohoto snímku. Tahle malá pizda, kterou by dospělák měl mlátit alespoň šestkrát denně, aby si uvědomila, že teplá peřinka není standardem, ale výsadou jejího Boha,  by si mohla uvědomit, že navazovat další hlubší vztahy mezi svými protějšky nemusí být zrovna něco složitého. Nicméně navázat vztah s panenkou, která dokáže opětovat slova, je samozřejmě minimálně na zamyšlení. AI panenka, co dokáže vyvraždit otravné okolí se může zdát důstojným pomocníkem při praní zaspermovaných slipů, ale ve výsledku se jedná o neuváženě nasazenou umělou inteligenci, která chce sežrat veškerou mandlovou paštiku světa. A lidstvo samotné tomu samozřejmě musí zabránit. Ty dvě hvězdy jsou ještě fakt nadsazené jenom díky potenciálu té rozkošné panenky, Nevyužitého potenciálu,

Avatar: The Way of Water (2022)

Je to opět hrozně moc nádherný. Technické zpracování vskutku na jedničku s hvězdičkou. Problém je, že vlastně často sledujete spořič obrazovky a příběh je tak plytký, jak kýbl s hovnama. Prostě hovna, který vylejete na dvoře, prasata to sežerou a vy si dáte bráník na verandě s výhledem na zapadající slunce. Avatar dvojka je naprosto nekonzistentní prázdná přeskakující změť nezáživných postav a dějových obloučků a zároveň vizuálně ultimátní perfekcionistickou show, která se jen tak nevidí. Hrozně mě mrzelo, že jsem se u tohoto dalšího Cameronova díla po čase opravdu nudil, ale tak to prostě je. Jednička byla také svým způspbem plytká, ale byla konzistentní, měla silné postavy, které se vyvíjely a dokázala tak upoutat široké publikum. Tady bohužel vyhrává jen ta lepší grafika, ale emoce jdou stranou,

Hellraiser (2022) odpad!

Opravdu multikulturni zazitek. V hlavni roli zfetovana zavsivena bezdaci ku*va spolu s kamaradskymi gaypornoherci rozpleta kauzu ohledne politika, co nechava o stredecnich vecerech se sklenkou chateau d' pape otevrit portal do pekla a nasytit pani s jehlicim na hlave a jeji zubate kamarady lidskym masem. Videl jsem zabu bouchat hlavou do skaly, videl jsem retizek v tom druhym hrnicku, videl jsem zraloka ukousnout letadlu kridlo, ale jeste nikdy jsem nevidel takhle namletou sra*cku prezentujice se jako mainstreamovy kinozazitek pro dospele. Nechapu, jak tenhle (s naprostym svedomim oznacuji) odpad se mohl dostat k sirsimu publiku. Milovnici hororu zaplacou, nebo zemrou smichy a divaci s inteligenci vetsi nez retardovanyho morčete se uplakaji dobrovolne k smrti. Nikdy - nikdy jsem film nepretacel, ac se jednalo o sebevetsi mr*ku, ale poprve zde jsem tak ucinit musel.

The Covenant (2023)

Poměrně slibná jednohubka, co rychle odsýpá. Problém je, že snaha o napětí moc nefunguje, natočené je to realtivně nezajímavě, takže veškeré palby zbraní nevyvolávají žádnou extra emoci. Příběh je jednoduchoučký a čitelný na míle dopředu. Takže průměrná žánrovka, co neurazí, ale z válečného prostředí je hodně lepších snímků.