Po přečtení spalte (2008)

Po Tahle země není pro starý jsem od Coenů čekal něco lepšího. Film začíná slušně, ale ztrácí na tempu, postavy jsou zajímavé jen na první pohled a celé to na konci úplně vyšumí.

Máj (2008)

Nic tu nefunguje, strašná a směšná nuda, hrající si na něco víc. Hodně trapné. Kýč jak bič...

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Překvapivě solidně zpracovaný patý díl slavné "pohádky". Oproti čtyřce je to opravdu vynikající.

Disturbia (2007)

Zábavná teen vykrádačka filmu Okno do dvora. Shia je sympaťák.

Ten kluk (2007)

Film by snesl i nižší hodnocení, přestože je bezesporu podařený. Režie, herci, kamera, hudba...sedí to. Teda až na stopáž, ta postupně ztrácí gradaci. Největší mínus snímku Boy A však tkví v jeho tématu, které už bylo mnohokrát zpracováno. I tak stojí tenhle film za vidění, začátek a konec jsou totiž velmi dobré. A Peter Mullan je fantastický.

Černé ovce (2006)

Premisa je nakonec zábavnější než samotný film. To ale k zasmání stačí bohatě. "Fuck the sheep!" "No time for that bro. Go go go!"

Odpor (2008)

Daniel Craig a Liev Schreiber jsou chlapy, které byste chtěli mít na své straně.

Nosferatu - Fantom noci (1979)

Ne tak dobré jak jsem čekal. A Max Schreck a Willem Dafoe byli dle mého názoru lepší než Klaus Kinski, byť to mohlo být způsobené jeho omezeným prostorem.

Prosíme přetočte (2008)

Film prodchnutý nostalgií a láskou k celuloidu a geniálním hračičkovstvím pana Gondryho. Be kind, rewind není zábavný v tradičním slova smyslu a spoustu diváků asi nechytne. Ale kouká se na něj příjemně. MIchel Gondry je umělec. Víc umělec, než režisér.