• Fantasy

Nezvratný osud 2 (2003)

No, začátek filmu na dálnici považuju jako ten nejlepší začátek ze všech 5 dílů. Děj z prvního filmu se opakuje v každým dalším pokračování a je to čím dál tím víc horší a horší. Zde se vrátí 2 postavy z prvního dílu. A vysvětlení jedné smrti mimo záběr mezi jedničkou a dvojkou je taky příšerný. Ani se nedivím, že Devon Sawa se odmítl účastnit tohohle skvostu. Děj jak už jsem říkal je úplně stejnej jako v prvním díle, takže žádná změna. Některý postavy jsou nezajímavý a jenom 2 jsou zajímavý a to je přeživší z prvního dílu a koroner také prvního dílu. Herci nic moc. Soundtrack taky ani nezazněl. Smrti byly opět dobře udělaný a finále je takový nic moc kromě finální scény filmu s grilem. 7/10 Není to dokonalý, ale pár dobrých věcí se zde najde

Nezvratný osud (2000)

Tento film jsem naposledy viděl 4 roky zpátky a musím říct, že to je slabší než si pamatuju, ale pořád je to dobrý. Hororovej nádech je zde opravdu cítit, hlavně díky scéně s letadlem, kterou 5. díl pěkně zprasil. Smrti jsou zde dobře udělaný. Děj je solidní a opravdu dobře odvyprávěn. Postavy jsou zajímavý, dobře napsaný a zahraný. Herci jsou skvělý, ale nikdo nemá na legendu komedie Seanna Williama Scotta, mezi jeho neznámější role patří určitě Stifler z prciček. Soundtrack taky není špatnej. No a finální scéna filmu naznačovala zajímavý pokračování, ale opak je pravdou. 8/10 Skvělý úvodní film, jedné nekvalitní série.

Největší showman (2017)

I na druhé zhlédnutí je to jednoznačně desítková záležitost! Je to jeden z nejlepších muzikálů, který jsem měl tu čest vidět. Děj je skvělej. Postavy jsou skvělý. Herci jsou skvělý, hlavně Hugh Jackman a Zack Efron se tímto filmem vykoupil z Muzikálu ze střední. Songy jsou v tomhle filmu taky skvělý a já jsem osobně netušil, že Hugh Jackman a Rebecca Ferguson umí tak dobře zpívat. Je to opravdu kvalitní muzikál, kterej stojí za zhlédnutí. 9/10 Je to opravdu skvělý muzikál se skvělým Hugh Jackmanem.

Někdo klepe na dveře (2023)

No po odchodu z kina cítím celkem zklamání. Celkem jsem se na to těšil od doby kdy vyšel první trailer, kterej mě opravdu nabudil a druhej jsem neviděl. Nakonec jsem celkem zklamaný z výsledného filmu. Nápad byl celkem zajímavej, jenomže to provedení bylo už o něco horší. Film se neuvěřitelně táhne a chvilkama u filmu usínáte a to se mi u hororu ještě nestalo, teda když nepočítám Halloween z roku 2007. Film trvá hodinu a 40 minut a mě přišlo, že má film tak 2 a půl hodiny. Stopáž by mohla být kratší. Herecky to nebylo špatný a nejvíc vyčnívá Dave Bautista na kterýho jsem se v tomhle filmu těšil a můžu říct, že mě nezklamal, zahrál roli parádně, ale Rupert Grint by tady mohl dostat více prostoru, jenomže ono se nestalo proto je tady jenom krátce. No a finální scéna filmu kdy se musí rozhodnout sice byla zajímavá, ale byla hrozně natočená a zahraná. Atmosféra tu chvilkama cítit byla, ale nebylo jí moc. A konec světa nebyl špatně natočen , právě naopak tyto scény považuju za jedny z nejlepších z celého filmu. A soundtrack pomalu ani nezazněl. 6,5/10 Jsem z toho zklamaný, ale Dave Bautista podal skvělej výkon. (Olympia - 2.2.2023)

Hra o trůny - Nejvyšší vrabčák (2015) (epizoda)

No tohle je zatím nejlepší díl 5. série, ale jsem teprve u třetího dílu, může mě ještě překvapit cokoliv. Linka okolo Jona Snowa je prostě skvělá a Janos Slynt je pěknej zbabělec. Pak je tady ještě druhá skvělá linka okolo Tiriona a Varyse se skvělým koncem a opravdu mě zajímá jak to bude pokračovat, hlavně potom co udělal Mormont. Ostatní linky taky nejsou špatný, třeba ta odehrávající se okolo Sansy, Malíčka, Roose a Ramsayho Boltona. Mít tyto čtyři postavy pospolu je skvělý a opravdu mě zajímá jak se ta linka mezi nima bude vyvíjet. Pak je tady ještě linka Brienne a Podricka, ta je taky zajímavá a už víme nebo já vím jak bude pokračovat. A pak jsou tady ještě dvě slabší linky a to ta s Aryou a Jaqenem H'Gharem. No a pak je tady ještě ne moc zajímavá linka se Cercei a vrabčákem. 10/10 Opravdu mě zajímá jak to s tím Tirionem a Mormontem bude pokračovat.

Mimořádná událost (2022)

Je to teda pěkná pytlovina, ale vtipná. Na druhé zhlédnutí sice tak vtipná není, ale tak co no. Děj je prostej, pomalu jedoucí vlak a v něm vystrašení cestující. No zní to šíleně, ale mě to loni v únoru v kině líbilo, teď však musím říct, že je to o dost slabší než si pamatuju. Postavy jsou zajímavý, teda některý. Herci jsou skvělý. Humor je chvilkama nic moc a chvilkama je opravdu povedenej a člověk se u filmu nejednou zasměje. A soundtrack je solidní. Dřív bych dal 9, teď však dávám 8/10. (Olympia - 19.2.2022)

Hra o trůny - Série 4 (2014) (série)

Tak a je to tu, naprosté vyražení dechu, tohle jsem si nemohl vysnít ani v nejdivočejších snech. Je až neuvěřitelný, jak mě tento seriál, založený spíš na rozhovory než na akci, pohltil. Ty nejlepší díly jsem zrecenzoval. Druhý, šestý, osmý, devátý a desátý díl, jsou klenoty série a samotného seriálu. U mě však stále vede díl devátý. Nevím co bych k tomu dál napsal, snad jen to, že jsem opravdu zaskočen a překvapen z kvality série/seriálu. Nemám k této sérii slov, protože o všechny jsem přišel při sledování tohoto klenotu. 20/10 Největší překvapení co se seriálu týče, vypadá to, že to budu rozdejchávat ještě týden či měsíc. Absolutní vyražení dechu a tuto sérii považuju za tu nejlepší, co nám Hra o Trůny nadělila.

Hra o trůny - Děti (2014) (epizoda)

Právě jsem dokoukal desátý díl čtvrté série Hry o Trůny a musím říct, že jsem něco takového absolutně nečekal. Každá linka byla opravdu zajímavá, dokonce i ta s Branem. Začátek filmu s příjezdem z jedné z nejdůležitějších postav byl opravdu překvapivý a já byl i trochu zaskočen. Nejlepší linka byla stoprocentně s Ohařem, opravdu mě zajímá co se s ním nakonec stalo. No a pak je tu ještě Tirion a Tywin a to je opravdu herecká onanie, dívat se na to vám způsobí opravdové vyražení dechu a ještě 10 minut po zhlédnutí dílu budete mlčet, protože nebudete schopni vyslovit jediné slovo z toho jak vás daný díl či série překvapila. Mě osobně se to stalo a absolutně, absolutně se nemůžu dočkat 5. série, kterou si zítra pustím, protože toto, toto je klenot kinematografie. 20/10 Naprosté vyražení dechu a já nemám slov!

Hra o trůny - Strážci na Zdi (2014) (epizoda)

To co nám bylo od první série prezentováno, tak se stalo v devátém dílu čtvrté série a já musím říct, že tohle je ten nejlepší díl z celýho seriálu. Některé válečné filmy by se měli stydět, protože tohle byla práva válečná akce. Celým dílem je cítit neuvěřitelně kulervoucí a dechberoucí atmosféra. Tohle je 100% ten nejlepší díl seriálu, teda zatím. Absolutně mi to vyrazilo dech. Finální ztráta mě celkem zasáhla a málem jsem ukáp. Opravdu mě zajímá jak to bude pokračovat, protože tohle bylo neskutečný! 50/10 Já musel!

Hra o trůny - Hora a Rudá zmije (2014) (epizoda)

Ty vole, čtvrtá řada je samé překvapení. Já jsem tušil, že to bude, ale v životě bych netušil, že to bude až tak dobrý. Každá linka je v tomhle díle skvělá. Ať je to linka s Ramseym Boltonem a Theonem Greyjoyem, také známým jako Smraďoch, nebo linka s Ohařem a Aryou. Pak je tu ještě opravdu skvělá linka s Khaleesi a Jorahem Mormontem, kterýho jsem si během seriálu celkem oblíbil a tohle byla opravdu silná linka. Opravdu mě zajímá jak to v téhle lince bude pokračovat, tuhle věc mezi Khaleesi a Jorahem Mormontem považuju za tu nejsilnější ze čtvrté série. No a pak je tady třešnička na dortu a tím je souboj, kterej začne opravdu dobře, no a pak přijde velký překvapení. Je to opravdu kvalitní díl! 20/10 zajímá mě jak bude pokračovat linka Khaleesi/Mormont.

Časové pásmo bylo změněno