V bolestech (2013)

Keby sa to uberalo trochu iným smerom mohol to byť celkom dobrý horor. Prvá polovica nič normálne nepriniesla len pár roztrasených a neostrých záberov, ktoré mali pridať na autentickosti ako to už býva zvykom u tohto žánru. Celkový dojem najviac kazilo neprirodzené správanie sa pred kamerou oboch hlavných postáv. No a trošku nezmyselné rozvetvenie zápletky tiež tomu moc bodov nepridalo ale naopak to zasa vyvážilo brutalitou a konečným záverom filmu.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Fúúúha tak takto dobré pokračovanie som nečakal. No najviac ma prekvapilo herecké obsadenie Franka Grilla a Callana Mulveya (ktorého som skoro ani nespoznal). Akcia perfektná len občas trochu predvídateľný dej.

RoboCop (1987)

Po rokoch a v blu-ray kvalite je to omnoho väčší zážitok. Drsný plecháč ktorý sa snaží ctiť zákony má stále to svoje čaro.

Jedna za všechny (2014)

Je dobré že som sa dopredu nezaoberal trailermi, popismi, recenziami a pod.. Prekvapilo a hlavne pobavilo. Trio žien kde je Cameron Diaz opäť nesklamalo. No a ten koniec bol fakt "epický".

Divergence (2014)

V dnešnej dobe je ťažké zavďačiť sa nejakým novým príbehom. Každý sa snaží vymyslieť ničo nové čo tu ešte nebolo ale častokrát to nedáva vôbec zmysel a niekedy je to dokonca aj absurdné. Divergence je niečo medzi. Herečka vyzerajúca čo najjednoduchšie a sympatický mladý hrdina. Presne to čo potrebuje dievča v puberte vidieť aby sa vžila do hlavnej postavy, šedej myši ktorá sa za veľmi krátku dobu mení v hrdinku zachraňujúcu celú utopickú spoločnosť.

Ona (2013)

No v prvom rade bolo to DIVNÉ a zo začiatku aj trochu nudné. Ale keď sa človek do toho časom vžije tak to dostane úplne iný uhol pohľadu. Čo ma najviac zaujalo bola tá neďaleká budúcnosť pripomínajúca 70te roky. Ľudia nevnímajúci reálny svet a ponorený do virtuálneho sveta. No to je skoro už ako súčasnosť.

Thor: Temný svět (2013)

Vtipné efektami premakané, no celkový dojem je len na taký priemer. Akcia bola taká nemastná a neslaná a príbeh veru nič moc.

Bez návodu (2013)

Prvá polovica bola nie moc vydarená a miestami až trápna komédia. Druhá polovica dráma z prekvapivým koncom. A práve ten prekvapivý koniec si zaslúži jeden bod naviac.Čo sa týka herca, tak vedel by som si predstaviť aj nejakého iného a hlavne sympatickejšieho.

Scooby-Doo a ostrov zombií (1998)

No KONEČNE som sa dočkal dielu kde sa pod maskou neskýva človek. Film si zachoval svoj typický humor a tajomný nádych. No a samozrejme nechýba premýšľanie o možnom rozuzlení deja.

NON-STOP (2014)

Milujem tieto žánre kde musím rozmýšlať a hľadať potencionálneho zločinca. Liam Neeson má asi na tento typ thrillerov nos lebo zasa perfektne "zapasoval". Atmosféra a napätie až po samí koniec.