Nezbedný bakalář (1946)

Štěpánek, Marvan, Smolík, Trégl, Kreuzmann, Rašilov a mladí Brodský s Vinklářem… mám ještě něco dodat? Podmanivá hudba, hezky natočený film rok po ukončení druhé světové. Historické filmy nám v tomto období zkrátka šly.

Joe (1970)

Hey Joe gives us all a break. Představte si, že na tento film vzala máma Quentina Tarantina v pouhých 7 letech, konec naštěstí prospal, takže závěrečného masakru byl ušetřen. Ale i tak, strong stuff. Joe je zatraceně vtipná postava, která se zde stará o humor. Vztah dělníka z nižší třídy a podnikatele z vyšší třídy. Problematika té doby. Nevěděl jsem co, čekat, ale tohle byl zatraceně dobrý film.

Ochránce zákona (1934)

Tyto westerny z 30. let Johna Wayne, připomínají spíš nějaký seriál. Hodinový snímek, rychlá zápletka, ale příjemně se na to dívá, byť je to 90 let staré. V době, kdy u nás zářil Vlasta Burian na černobílém plátně a německo začínalo vystrkovat růžky, v Americe se westerny jely ve velkém. Zvláštní, že si řeknete, že rozdíl mezi tím obdobím a dobou natáčení je jediná generace. Jsem obzvláště rád za nadabované filmečky, které se tak fajnově sledují.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Co to kurwa je xD Willis s Tarantinem si asi dali nějaký silný drogy. Tolik watafak momentů jsem dlouho neviděl. Jeden z Tarantinových oblíbených režisérů, takže odtud se vzala asi tahle spolupráce. Ženská s m4 místo nohy je prostě pog. Příběh, dialogy, efekty... všechno je slabé, proto nechápu to vysoké hodnocení. Ten film je zkrátka tak absurdní, až je geniální. Josh Brolin jako fkn zombie, Thanos jako zasranej zombík. :DDD Konec... Počkat ta mařka právě předskočila zeď pomocí granátometu v její m4 a její guna má asi nekonečno nábojů. Hotovo. Režiséra respektuji za lepší kousky, ale hádám, že si každý občas chce natočit crazy krvavou střílečku.

Viva la muerte... tua! (1972)

Další politický western. Franco Nero a Eli Wallach mají mezi sebou skvělou chemii. Oba neochvějně patří mezi kovbojové legendy. Příjemná hudba Ennia Morriconeho, jo tenhle určitě patří mezi nadprůměrné westerny.

Známí neznámí (2021)

Ano, dobré české filmy pramení bohužel z tvorby zahraničních studií. Zde to není výjimka. Natočit zde něco převratného, něco originálního se moc nestává... Musíme, ale ocenit snahu. Trošku jsem zápolil s poměrem československých herců, nic proti tomu, ale přišlo mi to zvláštní. Nepochopil jsem konec xD prostě mi to napoprvé hlava nevzala, nevadí. Jinak to, ale odsýpalo, určité pasáže nedávali moc smysl, ale celkově vzato se určitě jedná o nadprůměrný snímek české kinematografie, byť převzatý. 3/5 je myslím akurátní.

Casino Royale (1967)

Zatraceně... to hvězdné obsazení. Na tohle se přece nemůžete dívat jako na bondovku snad. Woody Allen jako záporák, Belmondo s malým cameem, sexy symbol 60. let Ursula Andress, král komiků Peter Sellers a gentleman David Niven. Opravdu nerozumím tomu nízkému hodnocení. Jedná se o parodii z roku 67! Tohle je jako bible, ze kterých čerpaly žhavé výstřely, apod. Bavil jsem se a to je hlavní. Myslím, že problémem je, že tento film nevidělo mnoho lidí. Kdo znají původního růžového panthera určitě se jim bude tohle líbit. Skvělá hudba a prostě skvěle natočené.

Provaz a kolt (1969) odpad!

První polovina filmu byla velice nudná, nezajímavá, neutíkala... monotóní hudba hraje defakto 24/7 :( nuda bohužel pokračuje, začínám být alergický na tu hudbu, Mario, Emanueli, připomíná to fkn telenovelu a ne western, s tím to nemá nic společného. Strašný, opravdu zde nechápu tak vysoké hodnocení při srovnání s ostatními westerny toho času.

Bláznivý Petříček (1965)

Ten snímek bych jedním slovem zhodnotil jako "whaaaat". "Neříkej mi Petříčku, jmenuju se Ferdinant". Pořád jsem čekal, že se to celé odehrává v hlavě Belmonda nebo té dívky. Čekal jsem, že se každou chvíli probudí a zjistí, že se mu to zdá apod. Ano, vskutku experimentální film v plném smyslu slova. Jsem zvědav až se na něj podívám po čase.