Casino Royale (1967)

Zatraceně... to hvězdné obsazení. Na tohle se přece nemůžete dívat jako na bondovku snad. Woody Allen jako záporák, Belmondo s malým cameem, sexy symbol 60. let Ursula Andress, král komiků Peter Sellers a gentleman David Niven. Opravdu nerozumím tomu nízkému hodnocení. Jedná se o parodii z roku 67! Tohle je jako bible, ze kterých čerpaly žhavé výstřely, apod. Bavil jsem se a to je hlavní. Myslím, že problémem je, že tento film nevidělo mnoho lidí. Kdo znají původního růžového panthera určitě se jim bude tohle líbit. Skvělá hudba a prostě skvěle natočené.

Provaz a kolt (1969) odpad!

První polovina filmu byla velice nudná, nezajímavá, neutíkala... monotóní hudba hraje defakto 24/7 :( nuda bohužel pokračuje, začínám být alergický na tu hudbu, Mario, Emanueli, připomíná to fkn telenovelu a ne western, s tím to nemá nic společného. Strašný, opravdu zde nechápu tak vysoké hodnocení při srovnání s ostatními westerny toho času.

Bláznivý Petříček (1965)

Ten snímek bych jedním slovem zhodnotil jako "whaaaat". "Neříkej mi Petříčku, jmenuju se Ferdinant". Pořád jsem čekal, že se to celé odehrává v hlavě Belmonda nebo té dívky. Čekal jsem, že se každou chvíli probudí a zjistí, že se mu to zdá apod. Ano, vskutku experimentální film v plném smyslu slova. Jsem zvědav až se na něj podívám po čase.

Dědeček automobil (1956)

Nejsem fanoušek Radoka, tohle jsem shlédl, kvůli Menšíkovi a Hlinomazovi. Vlastně díky panu Hlinomazovi dávám tu jedno hvězdu. Jinak mě to vážně nezaujalo. Bavili mě ty začátku, vynálezy a začátek 20. století, ale to je pro mě málo. Francouzština bez překladu, je to laciný, nudný. Bohužel

Tři králové (1999)

Chtěl jsem dát tři hvězdy, ale U2 na konci rozhodli o čtvrté. Mojé oblíbená kapela. Kdo ji ve filmu použije jejich hudbu má automaticky o frčku víc. Jinak film super Russela s fajn obsazením.

Valdézovi koně (1973)

Skvěle natočené, ale ten konec mě mrzel. Zrovna zde bych uvítal, kdyby je všechny postřílel a skončil v náručí své milované. Ne všechny příběhy končí dobře, ale opravdu to chytlo za srdce. Skvělá hudba, ty prérie. Opravdu nádherný western.

Dny hněvu (1967)

Dávám 4/5. Protože jsem strávil celý den vytvářením českých titulků. Protože tam hraje jedna z největších legend westernů a je to ze zlatých šedesátých. Děj ušel, příběh antihrdiny mě bavil. Trochu jsem byl naštvaný, že nakonec do toho duelu šel, když měl jakoby, co chtěl. Ale mělo to hezké uzavření skrz ty lekce, takže určitě se těším až si ho za čas pustím znova a pěkně s titulkama. Ne, že bych neuměl anglicky, ale má rád, když tam jsou.

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Neumím si představit dívat se na toto zkouřený xD. Samotný název mě velice zaujal, čekal jsem nějaké biografické dílo, což se po prvních 10 minutách změnilo. Vlastně nevím, jak bych tento žánr popsal. Každopádně zajímavý scénář, určitě originální. Cameron Diaz zde zřídili ve velkém stylu, zjistil jsem, že je to ona až po cca 20 minutách :D. Pobavili mě slavné osobnosti, které si tam zahrály, ale popravdě myslím, že už nemám potřebu se na to podívat znovu, možná po čase v originále. Dnes jsem volil češtinu. Proto i hodnocení 3/5.

Invictus: Neporažený (2009)

Další zářez na Clintově režisérské pažbě. Skvěle zfilmovaný příběh Nelsona Mandely, v podání geniálního Morgena Freemena. Zraku neunikl Eastwoodův syn v roli hráče skórujícího nejdůležitější branku. Strašně se mi líbí ta paralela mezi politikou státu a sportem. Po politické změně země se Jihoafrická republika zviditelnila úžasným způsobem. Trochu mi to připomělo naše Nagáno, kdy po rozpadu československa se po 5ti letech udál a semkl celou republiku. Nominace na Oscara také vydají za své.