Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Jakože tohle mě roztrhalo. Žádné trapné lekačky, ale pořádné krvavé psycho, odporné, nechutné, šílené. Takhle má horor vypadat, masky úchvatné, fakt jsem byl posranej celou dobu až do konce, což se mi dlouho nestalo, takže klobouk dolů. Jdu si zakouřit, protože tohle bylo fakt něco. Opravdu dechberoucí.

Prezidentka (2022) odpad!

V USA vydají Long-shit se Sethem Rogenem a Charlize Theron a ejhle o pár let později je to tu v příšerné české adaptaci s kým jiným než Vetchým a Geislerovou. Sračka. Neviděl jsem a ani se dívat nehodlám. Konzumní komedie tohoto typu przní českou/československou kinematografii.

Aksál (1969) (TV film)

Naprosto epochální.

Nepřátelé (2017)

Wow... Tak tento western byl naprosto dokonalý. Ten tvrdý, naprosto necenzurovaný život tehdejší doby ve své největší krutosti. Geniální příběh, obsazení a herecké výkony obzvláště. Tento western si na nic nehraje, je opravdový. Přestřelky jsou nepřesné, zkrátka taková byla realita, kdo nezkoušel střílet z revolveru, nedokáže posoudit, jak je nepřesný. Nádherné scénerie, myšlenkové pohody jsou zde neskutečné, jak spolu s hrdinou kráčíme dějem, soucítíme s ním, protože víme, čím si prochází a čím si již prošel. Ale to byla doba, obdiv těmto čestným hrdinům těchto časů zůstavá. Tehdy Vás mohlo zabít, cokoliv a kdykoliv. Jen ustát ten nápor a život ve své nejhorší podobě zaslouží obdiv. Nebyla to doba pro každého. Potěšil mě i dojemný konec, kdy se hlavním hrdinům po prožitých hrůzách snad blýskne na lepší časy. Opravdu jsem si podlouhé době užil western. Zde bych zvládl i délku 3 hodiny+. Jste okamžitě vtaženi do děje a ten Vás už nepustí. Bravo všem, kteří se na filmu podíleli.

Comancheros (1961)

Ta legendární počáteční hudba nasvědčuje opravdu nadprůměrnému westernu. Skvělý příběh, herecké výkony fajn, nádherné scenérie. John Wayne je jako vždy bad-ass spravedlivý a čestný. Ano opravdu jako by tento film z roku 1961 předznamenal to legendární období, které dali za vzniku těm nejlepším kouskům.

Noční můra v Elm Street (1984)

Obsazení špatný, efekty na tu dobu velmi slušné. První film legendárního Johnyho Deppa, takže celkově asi 3/5. "You can run, but you cant hide, bitch"

Panenství a kriminál (1969)

Zajímavé téma, presumpce neviny. Hlinomaz byl jako policajt skvělý. Menšík taky výborný. Čekal jsem, že si je na konci trochu podá, za to jak mu nikdo nevěřil, ale zase druhý úhel pohledu, že byl rád, že pravda zvítězila.

Severní přístav (1954)

Hvězda Sovák, druhá kopecký. Jinak spíš podprůmerný film.

Kdo přežije - Caramoan (2013) (série)

Konec mě uspokojil. Vypadnutí Filipa, zuby Dawn na konci byly úžasné. Brendon je jeden z nejhorších lidí, co kdy hrál tuhle hru. Zároveň Kokren jako fyzicky nejslabší hráč, takže skvělý příběh. Pořád to jde.