21 gramů (2003)

Dějově neskutečné, Sean Penn, můj oblíbenec Benicio Del Toro. Mám trochu problém s tím, jak je děj netradičně vyprávěj, formou přeskakování do různých časových období. Za mě to nebylo v takovém množství potřeba, stačilo ty dějové linky na sebe postupně napojit jako v Pulp Fiction, ale zase to nutí diváka pozorně sledovat zápletku. Film tak nedává nic zadarmo. Tohle byla nejspíš forma, kterou se chtěl film odlišit a je tím unikátní.

Ať žije Django! (1968)

Také mě to spíš zklamalo. Říkal jsem si Terence Hill z roku 1968, western, sakra to musí být úžasný. Ale taky se mi děj moc táhl, hudba nic moc a celkově mě to moc jako velkého fanouška westernového žánru neoslovilo. Plusem snad je fakt, že v českém dabingu je to fakt skvěle namluveno. To zas nemůžu říct ani popel.

Divoká noc (1991)

Miluju Jennifer Connely miluju miluju miluju. Celý film závidím nočnímu uklízeči, že může být ve společnosti tak nídherného stvoření. Film je hrozný, zápletka taková neslaná nemastná, ale ona je prostě anděl a jízda na koni a ty její pohledy do kamery. Hell yeah

Skleněné peklo (1974)

Asi dva největší herci své generace, dva blonďáci s modrýma očima. Paul Newman a Steve McQueen bok po boku. Myslím, že tohle dostalo do kin šílenou spoustu lidí. Něco podobného jako dát dnes Pitta a DiCapria do stejného filmu. Prostě úchvatné. Byl jsem strašně překvapený, že se Steve poporvé ukázal v záběru až kolem 43. minuty. Film má příští rok 50. let výročí, takže efekty jsou na tu dobu určitě skvělé. Remaky na styl Mrakodrapu (2019) působí úsměvně ve srovnáním s tímto. Vždy když vidím film, kde je Steve mrzí mě jak málo času mu zbývalo, jen podlehl tomu střašnému nádoru. Stejný ročník jak Clint Eastwood, který nás stále těší svou přítomností a ještě plánuje příští rok film, kde si i zahraje v 94. letech. Šílenost. Překvapením pro mě byl O. J. Simpson, který zachránil nebohou kočičku, a pak zabil svou ženu... vtipné.

Zmizelá (2014)

5/5 ale sakra ten konec. Ten mě fakt neuspokojil. Ben Affleck úžasný, scénář neskutečný. Myslím, že film patří mezi 10 nejlepších filmů natočených 2010-2019. David Fincher je mistr svého řemesla, kamera je skvělá, hudba podmanivá. Sakra proč se jí nepostavil, to mě bude ještě dlouho pronásledovat.

Serpico (1973)

Který vůl tam přidával hudbu, když se lidi normálně baví v té prádelně. Vypadá to jak telenovela. Jinak úžasný Pacino, atmosféra a scénář. Divák čeká, jestli ho ta střela do hlavy ze začátku zabije, ale dokázal to. Korupce je téma aktuální a zanechává silnou pachuť nespravedlnosti a zloby. K zamyšlení je i fakt, že to bylo natočeno v 73 dle pravdivé předlohy. Můžu se jen domnívat, za jak dlouho tento nešvar přestal.

Podnikavá Joy (2015)

Kurwa, kdo tam dopsal to podnikavá. Joy nestačí? Já ji miluju. Jennifer Lawrence by měla svým úsměvem vítat emzáky, aby si to z genocidou lidstva rozmyslely. Skvěle natočené životopisné drama o životě vynálezkyně a podnikatelky Joy. Střasně jsem jí fandil a pokaždé, když jsem si myslel, že už má vyhráno, někdo jí hodil pod nohy klacek. Vždy si s tím, ale poradila, a proto můj obdiv patří nejen scénáristovi a režisérovi, ale i skutečné Joy, předloze pro tento film. Není divu, že už má ve svých rukách jednoho pozlaceného plešouna.

Fighter (2010)

Kdo tu kruci prdel dělal casting? Ty jeho sestry byly to nejodpornější bytosti, co jsem viděl xD. 7 oblud a 2 krasavci v podání Wahlberga a Bala. Ale teď vážně. Výkon Bala je neskutečný, jeho proměny na role jsou naprosto "off the planet". Chemie je slušná, ale děj, kamera, zápasy jako takové, průměrné. Ve srovnáním s ostatními filmy na boxovou či MMA tématiku to působilo průměrně. O rok později vyšel Warrior, který je nesrovnatelně lepší. Milion dollar baby zase člověka chytne za srdce. Tyto neshody v rodině už působí tak nějak okoukaně a prostě to na víc hvězd, ode mě, nemá. Jdnu hvězdu má Mark, druhou Bale a třetí režisér.

Malý velký muž (1970)

Vlastně jsem čekal něco víc. Tento muž se vzdal všeho co měl. Měl indiány, ženy, dítě, zapřel je. Dostalo se mu rodiny u bělochů tu opustil. Byl skvělý pistolník, ale nedokázal zabít. Chtěl zabít sám sebe, ale ani to nedokázal. Z pohledu dnešního člověka, dělal, co mohl, aby přežil, ale ve finále byl vždy sám. Něměl nikoho. Nežil život, jen ho přežíval. Za mě to bylo moc dlouhé a takové táhlé. Asi jsem moc zvyklý na akční westerny, nebo propracovanější dialogy. Sakra proč aspoň neojel tu macechu, sakra taková kočka, nebo proč neodjel s ní... Sám konec asi vysvětluje to opovržení sám k sobě, kdy potom zrekapitulování života je sám se sebou nešťastný a požádá novináře, aby odešel. Možná až snímek uvidím s odstupem času, dám mu 4/5, ale v tomto bodě mého života je to průměr.