Polski film (2012)

Tento film mě vytrhl z podzimní deprese a zachránil mi dvě přátelství. Chci ho vidět znovu, a to dřív než se vrátí Budař z Polska. Výborně zpracované téma bulváru.

Wrong (2012)

Mr. Oizo skvěle uvolnil svojí filmovou energii a tento film rozhodně není wrong!

Království míru (2004)

Vadí mi, že dokument nezmiňuje možnou alternativu a to biochovy.

Radost (2009) (studentský film)

Ač milovník masa, tak po shlédnutí tohoto dokumentu bych uvažoval, zda se nestat vegetariánem.

Touha (1958)

I po 53 letech od vzniku člověk zažívá podobné pocity jako v povídkách. Odloučení v lásce. Vznik nového života a zánik toho starého. Opuštění rodného domova. Boj se systémem. Film mě zaujal svou poetikou a hudbou. Vykreslením míst, která už takto nyní určitě po zásahu betonové lobby vypadat nebudou. 90 minut se může člověk zamýšlet nad tím, zda dnešní život není až moc ulehčen a jakou za to platíme daň. Zánik vztahů mezi lidmi a honba za mocí a penězmi.

Tři mušketýři (2011)

Rotující Alexandr Dumas v hrobě. Slátanina, která vás neurazí, pokud necháte mozek před návštěvou kina doma. Milla stále krásná. Dvojsmysl v dabingu, který rozesmál celé kino. Jinak ale dost popcornová zábava ideálně ušitá pro tupějšího diváka, který román nečetl a ani číst nebude. Vypnul jsem mozek a v kině si oddechl, ale chvílema se mi do mysli dralo anglické WTF? Některé literární předlohy by se takto prznit neměly.

Audrina (2011) (pořad) odpad!

Ahoj, máme problémy v rodině a já vím, jak je vyřešíme, dám tvé mámě prsten z klenotnictví. Nevím, co dneska budu dělat, tak si zaletíme třeba do Vegas. Lidé občas sledují tv, aby viděli, že svět řeší horší problémy než oni doma, ale lidé z této reality show vlastně žádný problém nemají.

Drive (2011)

Pokud vám nevadí přítomnost několika syrovějších scén, máte rádi hudbu stylu elektro a nevadí vám více umělecké pojetí filmu než u typických blockbusterů, tak je tento film pro vás ideální.

Breakin' (1984)

Jako milovník breakdance a legend breakdance nemohu dát jinak než čtyři hvězdy i přes pokulhávající příběh, ale to důležité na tomhle filmu je až neskutečné taneční umění!

Vinyl (Příběhy z vídeňského podsvětí) (2010)

Zajímavá sonda do scény ve Vídni. Osobně bych možná zvětšil prostor v dokumentu elektronickým projektům na úkor těch vyloženě experimentálních, ale to je jen můj subjektivní názor. Je poučné vidět, co se dá považovat ještě za hudbu - například "zpívající sprcha". Režisér působil v debatě po shlédnutí filmu sympatickým dojmem.