• Romantický

Hedvábná cesta (2007)

To je tak, keď žena miluje muža ;)Už len kvôli Keire (ako vždy) by som dala filmu 5* a ešte kvôli veeľmi príjemnému záveru, ale akosi inak neviem, len tie 3*..Niežeby bol film nezaujímavý, ale miestami mi hlava tak padala nižšie a nižšie..V globáli však treba uznať, že zaujímavý téma, krásna priroda, intímne scény hm hm pekné :o) Len tomu niečo chýbalo..

Život s Helenou (2004)

Rodinný film na skrátenie zimného studeného večera po ťažkom dni plnom vysávania, žehlenia a iných nudných robôt:) Jeden z tých priemerných amerických trojhviezdičkových filmov, kt. chýba síce veľa na to aby boli brilantné, no na druhej strane im človek ani nič nemôže vytknúť, pretože takýto film nie je stavaný na to, aby bol brilantný. Takže kritéria, kt. má Am.3* film splniť - zábavné dialógy, pohľadní herci v hl. rolách, nie veľmi komerčná hudba, obyčajný,no nie nudný námet, a nakoniec režisér, kt. je v oblasti takýchto filmov nie amatér. Vśetky kritéria odškrtané, takže ako som povedala, silnejšich 50% na mieste :) Na dodatok však musím podoknúť, že hláška I'm a sexy man of God ma dostala :)

Sexuální rekonstrukce (2003)

Neviem, nejako som nevedela nájsť odkaz tohoto filmu pre diváka. Okrem toho mi to prišlo ako TOTÁLNE zabitie času. Bohužial, ani herci to tenokrát nezachránili.

Hezké sny (2007)

Ach ach, tazko mi je hodnotit tento film, pretoze namet je UZASNY. Sny, v spojeni s laskou, hudbou, mudrymi ludmi a dobrymi knihami su jednoducho perfiš téma, škoda, že to Jake Paltrow neukociroval nejakym inym smerom. Herci boli fantasticki, moji oblubenci Martin Freeman a Simon Pegg, takisto Gwyneth, Penelope a v neposlednom rade aj Danny DeVito urcite filmu neuskodili, a odvazim sa povedat, ze bez nich by bol este nudnejsi , ako v skutocnosti naozaj bol. Samozrejme, ze som ani nezaspavala, ale chybal mi tam kusok spad, kt. sa zacal az niekedy v dobrej tristvrtine filmu ( a to teda skutocne nemusim ). No ako som povedala, namet je skvely, ale prevelika skoda ze s takym uzasnym soundtrackom(zabudla som dodat) a s hviezdnym obsadenim nic reziser nevykuzlil. Mozno nabuduce :)

Východní přísliby (2007)

Nezostáva mi nič iné, ako dať filmu plých 5*. Aj keď pre niekoho možno príliš kruté, no stále reálne. Naomi Watts ako naivná Angličanka, Viggo Mortensen šarmantný a s úžasným ruským prízvukom:)Dej bol prepletený anglickou rodinou, ruskou smotánkou, takisto ako ruským podpriemerom - čo bola však dokonalá kompenzácia. Sauna scéna bola však niečím, čo som už dlho nevidela, takže ďalšie plus. Pomimo toho som očakávala nejaký typický komerčno-americký záver, no určite nie Vigga v kresle s cigarou. Námet skvelý, návrhy na Oscara a pod. ceny oprávnené a zážitok istý.

Králova přízeň (2008)

Ako tu už bolo spomenuté, film je takmer identický so seriálom The Tudors, iba s jedným maličkým rozdielom - že Tudorovci majú ŠŤAVU, pekne povedané :) Čo mne, osobne, najviac vadilo, bola Natalie Portman. Neviem, možno je to tým, že ju mám zafixovanú z iných rolí, ale ako cez-mŕtvoly-sa-prebíjajúca milenka a žena Henricha VIII. sa mi teda rozhodne nepáčila. Na druhej strane, hrala veľmi presvedčivo, a len tak, ako ona vie. Rola Anny by aj napriek tomu sekla viac niekomu menej "dobrému":) Ostatní herci fajn, nijaký zázrak, Scarlett aj Eric Bana zahrali už aj lepšie, výnimočne sa hodila do svojej role Ana Torrent, tá bola skutočne skvelá. Na to, ako veeeľmi dlho som sa tešila na túto super tematiku (kopec intríg, citov, rozporov, podvodov, etc), hviezdnych hercov a celkovo celkom pozitívne ohlasy som sa sklamala...

Životy těch druhých (2006)

Rozhodne prekvapenie, ostatne ako tu citam uz bolo spomenute, tak naco sa opakovat :)

Ratatouille (2007)

S animakmi je to u mna ako s horormi - ani zdaleka nie moje oblubene, ale ked sa mi uz raz zapacia, potom sa ich nepustim:) "Kuchaříček"(v ceskom dabingu, bohuzial) ma vsak velmi prijemne dojal, pousmiala som sa, aj posmiala sa,no najmasom nevedela odolat jeho nevinnemu animovanemu pohladu, kt obcas nahodil. Aj ked film na 80 per, 5* to u mna bohuzial nema. Aj napriek tomu, dobre straveny cas:)