• Fantasy

Xena - Dobrodružství v obchodu s hříchem 1/2 (1998) (epizoda)

Po napínavém závěru třetí série přichází velice hutná epizoda. Na Xenu neobvykle vážná a temná, jelikož se Xena vydává za Gabrielou do podsvětí, a to je cesta strastiplná a bolestivá. Místy není úplně jasno ve dvou prolínajících se časových rovinách, jinak je to ale opravdu neobvyklý zážitek.

Hvězdná brána - Bitevní řád (1999) (epizoda)

Nápad zajímavý, ale nějak si mě to nedovedlo získat... Škoda, určitě z toho šlo vytěžit víc.

Xena - Série 3 (1997) (série)

Pokud by chtěl někdo s Xenou začít, doporučil bych mu vykašlat se na první dvě série a začít rovnou od třetí. Ta má totiž oproti těm předchozím něco navíc. Zatímco první a druhá série jsou takový roztomilý bizárek, který nejde brát moc vážně a sledujete ho spíš jen jako guilty pleasure, ve třetí sérii je tomu jinak. Samozřejmě se tu vyskytují i bizárkové epizody, na něž jsme zvyklí, mimo to se tu ale rozehrává i mnohem hlubší příběh. Naše hrdinky jsou mnohokrát vystaveny různým zkouškám - a stejně tak i jejich vztah. Zažívají zradu i odpuštění a pouto mezi Xenou a Gabrielou neustále křehne a zase se zpevňuje. To vše vyvrcholí závěrečnou epizodou, která zanechá diváka v pořádném napětí.

Xena - Oběť: Část druhá (1998) (epizoda)

Velice slušné zakončení hodně povedené série. Dozvídáme se tu více o Áreových i Callistiných motivacích, Joxer konečně není jen úplně zbytečná postava a napětí by se tu dalo krájet, a to až do samotného konce.

Potichu (2019)

Film, který je doslova zapomenutelný. Zhruba někdy v půlce jsem si říkal, že je mi to zvláštně povědomé a jestli opravdu dali do traileru tolik scén, až jsem si ke konci uvědomil, že už jsem to jednou viděl. Jsou tam napínavá místa, ale většina situací i chování postav je prostě bizarní.

Xena - Oběť: Část první (1998) (epizoda)

Divákům pouze Xeny (a ne i Herkula) tu zřejmě chybí pár informací. Podstatné ale je, že se nějakým záhadným způsobem opět vrací Callisto. Kromě ní je tu i Árés, což je vždycky radost, a navíc možná přijde i Naděje, čímž se nám celá třetí série pěkně uzavírá.

Xena - Mizející čin (1998) (epizoda)

Opět se setkáváme s Autolykem, což je za mě jedna ze zajímavějších vracejících se epizodních postav, ale jeho příběh mě tentokrát moc nezaujal a byla to docela nuda.

Promlčeno (2022)

Na české poměry je Promlčeno film opravdu neobvyklý. Téma a zápletka jsou vskutku zajímavé, výsledek už je ale slabší, zejména kvůli nepřesvědčivým hereckým výkonům. Různé slavné osobnosti v menších rolích mě vzhledem k žánru spíš rušily a odpoutávaly moji pozornost. Ke konci mi začalo vadit, kolik ze zápletky je vlastně postaveno na náhodě, a spolu s čím dál více se projevující absolutní genialitou Radka to tak mělo za následek, že jsem film přestal brát jako uvěřitelný, což je vzhledem k zajímavému tématu škoda. Po skončení filmu se ještě objeví text, který nás informuje o právní úpravě promlčení, jako kdyby tím film chtěl předat nějaké poselství - ovšem z filmu samotného podle mého takové poselství nevyplývá. Abych to shrnul, domnívám se, že má tento film velký potenciál, který ale nedokázal naplno využít.

Xena - Tsunami (1998) (epizoda)

Tak nevím, nejsem žádný expert, ale mám dojem, že by to takhle úplně nefungovalo. Nicméně od Xeny přece nemůžeme chtít dodržování fyzikálních zákonů, že. :) Co se ale musí nechat, je opravdu hutná atmosféra, ta se opravdu povedla, přestože mě od ní pořád odtrhovaly myšlenky jako "Kde se tam bere zdroj světla?" nebo "Jak to, že se Gabriele nerozmaže řasenka?".

Batman se vrací (1992)

Z dnešního pohledu může film působit lehce úsměvně i tam, kde nemá (např. "akční" scény). Atmosféra, již mistrně podporuje úžasná hudba Dannyho Elfmana, by se tu dala krájet. Na rozdíl od prvního filmu, který mě zas tak nezaujal, je tady mnohem víc vidět Burtonův podpis, a to jak na stránce vizuální, tak také v určité lehké absurdnosti. Hlavní postavy jsou zkrátka boží, napětí mezi Brucem/Batmanem a Selinou/Kočičí ženou je perfektní a Michelle Pfeiffer pro mě dodnes zůstává tou nejlepší Kočičí ženou, jakou jsem kdy viděl.