• Fantasy

Xena - Odpuštěno (1998) (epizoda)

Ta Gabriela ale krásně žárlí. :) Tara je ale krajně nesympatická, a navíc úplně blbá a její životní příběh mě fakt nedojal. Celkově bych řekl, že jde o jednu ze slabších epizod, závěrečná bitka byla spíš směšná. Nicméně záběr na Xenu odcházející do záře slunce byl fakt působivý a vlastně i symbolický.

Xena - Jedna proti armádě (1998) (epizoda)

Xena a Gabriela jsou zase kamarádky na život a na smrt. A to doslova. Xena je postavena před volbu, zda zachránit Gabrielu a obětovat celé Řecko, nebo naopak. Co je víc? Některá místa jsou klasicky úsměvná, ale líbí se mi ta osudovost, kterou přineslo několik posledních epizod včetně této.

Xena - Hořká suita (1998) (epizoda)

Tak tohle je ta slavná muzikálová epizoda! Pro mě překvapivě přímo navazuje na epizodu předchozí, a Xenu s Gabrielou tak čeká bolestné a netradiční vyřizování účtů. Písně zní na poslech pěkně, pěvecké výkony jsou opravdu zdařilé, zaujala mě i nejedna choreografie. Dalo se z toho ale vytěžit víc, místy je to úsměvné i tam, kde to tak být nemá.

Láska je slepá (2020) (pořad)

Přijde mi neuvěřitelný, kolik různých pocitů, dojmů a emocí jsem zažíval během jednoho pořadu. Ten je rozdělen do několika fází (setkávání se přes zeď v buňkách, "předlíbánky", společné soužití a seznamování s rodinou, chystání svatby...) a každá z nich přináší nové výzvy a zážitky i pro diváka. Od prvotních pochybností o celé show jsem se dostal až k tomu, že jsem některým párům fakt fandil a upřímně jim přál, aby jim to vydrželo - drama a napětí samozřejmě nechybělo. Ačkoliv "silné emocionální pouto" už mi fakt lezlo krkem, jak často ho někdo omílal. Trochu promarněný potenciál tohoto konceptu mi přišlo, že všichni účastníci jsou děsně sexy (nikdo tak nemusí řešit věci typu "Jasně, vytvořili jsme si silné emocionální pouto, ale můj protějšek je tlustej / šilhá / má křivý zuby / malý prsa...", což by mohlo být mnohem zajímavější). To se trochu spraví ve druhé sérii, kde zatím zas ale jen stěží hledám někoho aspoň trochu sympatickýho. Potěšila mě ale přítomnost závěrečných epizod s odstupem času, což mi u některých takových formátů trochu chybí.

Xena - Mateřské instinkty (1998) (epizoda)

Xenu i Gabrielu dohání jejich minulost a jejich vztah čeká další tvrdá zkouška. Takový drama bych od Xeny nečekal. Tahle série se mi líbí čím dál víc!

Hvězdná brána - Seth (1999) (epizoda)

Goa'uld skrývající se tisíce let na Zemi zní bohužel líp, než jak to ve výsledku vypadá. Zajímavé ale bylo dozvědět se něco víc z rodinného pozadí Carterové, i když závěr jsem jim fakt nežral...

Xena - Brk je mocnější než... (1998) (epizoda)

Třetí Joxer po sobě. Ale kupodivu to nebylo vůbec špatný! Na Xenu nadprůměr! Účast bohů byla od začátku super. A závěrečný souboj pěkně absurdní. :) Za zmínku také stojí Gabrielin brk, který píše sám od sebe bez jediného namočení do inkoustu! :D

Xena - Bojovnice... Kněžka... Tulačka (1998) (epizoda)

Člověk se nestačí divit, kolik má ta Xena dvojnic. Skoro to vypadá, že každá druhá ženská tady vypadá jako ona. Jinak je ale vidět, že si Lucy tyhle různé role dost užívá. A i já si tuhle epizodu užil. Vtipy fungovaly, sexuální narážky byly osvěžující, a dokonce ani Joxer mi tentokrát nevadil.

Moonfall (2022)

Konspirační teorie frčí. A to i ve filmu. Už se těším na ten o placatý Zemi. Tady máme zatím jen umělý Měsíc. A ten se k nám začal podezřele přibližovat. To s sebou nese i spoustu více či méně smysl dávajících důsledků. Bylo by asi pošetilé hledat v tomto filmu logiku, zvlášť v závěru, kdy se to dost zvrtlo směrem ještě podivnějším než dosud. Gravitace ve filmu si zřejmě funguje, jak se jí zrovna chce nebo jak se to hodí našim "hrdinům" (aneb na lidi tohle zřejmě nepůsobí), rodinný záležitosti jsou fakt hrůza a nechápu, proč je tam cpali - děcka otravný, ať jim je šest, nebo dvacet - a hlavně úplně zbytečný. Co se ale musí nechat, je napětí a akce, to tady fungovalo skvěle - tedy až do chvíle, než přestalo dávat smysl už úplně všecko.

Hvězdná brána - Otázka paměti (1999) (epizoda)

Tyhle rekapitulační díly mě fakt moc nebaví. Nicméně po chvíli vám začne vrtat hlavou, co se to vlastně děje. Druhá půlka se ale skvěle rozjede a cliffhanger na konec... Už se těším na třetí sérii. :)