• Rodinný

Gravitace (2013)

Opět tu máme skvělé Sci-Fi které mě bavilo. Film Gravitace na mně působil ze začátku divně ale po chvíli byl velký rozjezd, prvních pár minut nemusí být zas tak zábavné ale dejte tomu čas, navíc celý film provází skvělý soundtrack. Film můžu doporučit i když jsem si v nějaké chvíli říkal na co se to sakra dívám. 7/10

Interstellar (2014)

Předem varuji že v recenzi celkem prozrazuju co se stalo atd.. Dále se omlouvám kdyby tam byli nějaké chyby. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Sci-Fi které mě neuvěřitelně překvapilo. Moc jsem od tohoto filmu nečekal ale opak je pravdou, neobvyklí příběh který mě výborně sedl a já neměl jednu námitku a ano je to fakt pravda ! Poprvé jsem film viděl před rokem a byl jsem z něj neskutečně spokojený a když se mi tak líbil tak jsem si ho chtěl pustit znova. Byl jsem velice rád že ho dávali v televizi, neváhal jsem a hned jsem si pustil tuhle tu neuvěřitelnou jízdu vesmírem ! Ale teď se vrhnu na zhodnocení filmu. Musím říct že hodnocení zde na ČSFD velice odpovídá a je to taky jedno z věcí která mě donutila se na tento film podívat. Začátek začíná u normální rodinky na farmě, skvělé prostředí dodávalo tu atmosféru, musím říct že se prvních pár minut nic moc neděje ale potom jak se začne chystat do vesmíru.... Úžasné ! Hodně emocí začíná když Cooper půjde zachraňovat svět který je na pokraji katastrofy, jeho dcera je velice proti aby odešel a i přes to odejde, neuvěřitelně skvěle zahraná scéna kde může ukápnout i slza. Cooper s jeho posádkou vyráží do vesmíru a musím říct že efekty atd.. Byli velice dobře zpracované a někdy to vypadalo fakt až moc reálně ! Temná cesta vesmírem se neuvěřitelně povedla. Cílem mise je se dostat do Červí díry a kdybych tu něco pomotal tak se omlouvám ale je toho fakt hodně. 2 roky uplynuli a posádka je u Saturnu, nejprve nejde moc Červí díra vidět ale poté si jí všimnou, malá ale zákeřná koule. Posádka do ní vletí a zde se objeví v temné části vesmíru, skvěle zahraná scénka a musím říct že jsem se ani jednou nenudil ! Nebudu dále moc prozrazovat ale něco ještě musím ! Největší drama, emoce a mnohem více jsou na planetě kde čas běží úplně jinak. Myslím že to bylo nějak 1h na tý planetě = 8 let na Zemi nebo tak něco, přece jenom to zjistíte sami :). Skvěle zahraná scéna kde šlo neuvěřitelně o život, potkají zde jednoho kosmonauta Dr. Mann který se nejprve zdá že je to hodný člověk ale není to tak. Mise jde chvilku podle plánu ale Dr. Mann zavede Coopra někam pryč a pokusí se ho zabít. Rozbije mu helmu a Cooprovi začne docházet vzduch, řekl bych že celkem brutální scénka ale dobře udělaná. Pomoc naštěstí přijede ale zahyne v základně Dr. Manna jeden člen posádky, opět emoce. Zde začíná opravdová akce, jelikož Dr. Mann ukradne hlavní loď a odletí s ní do vesmíru, bohužel se vše pokazí a loď vybuchne. Teď se vrátím ale ještě na začátek kdy dcera Coopra měla v pokoji nějakého ducha který jí schazoval knížky z poličky, více řeknu za chvíli. Posádka se chce vrátit domů a tak letí do černé díry která je má vyflusnout asi zpátky ? Nevím, zde to bylo pomíchané a nedokázal jsem to nějak pochopit. Cooper vletí do díry a najednou padá do temnoty, do lodi začnou narážet různé meteority a tak loď vybuchne, zde jsem si oddychl že to bylo udělané tak že opustil loď a ne že ten výbuch přežil. Letí dolů a ocitne se v nějaké obrovské knihovně, když vyhodí knížky vidí jeho malou dceru, vše se zde vysvětluje kdo vlastně ten duch byl, byl to její táta. Zde ukápne slza, mně sice ne jelikož já já u filmů nebrečím ale člověk co jo tak ta slza ukápne. Najednou naváže kontakt s robotem kterýho měl na hlavní lodi, ten mu řekne jak odtam ven. Jeho dcera která už je dospělá je ve svém pokoji, zde nebudu moc dále takzvaně spoilerovat ale něco řeknu :D. Cooper zjistil že má na stole hodinky a pomoci knížek se můžou dorozumět pomoci morzeovky. Cooprova dcera si toho všimne a sepisuje, poté se něco stane a Cooper se objeví tak kde vlétli do Červí díry, tedy u Saturnu. Zde nevím jak to moc popsat ale určitě se to nějak pochopit dá. Máme tu konec filmu a druhou nejvíce emoční scénu, Coopra si všimnou jednotky ve vesmíru a stihnout ho zachránit. Ošetřují ho na jedný lodi, vzbudí se a uslyší jednu větu. Opatrně jste už starej je vám už přes 100 let, zde jde vidět že byli na tý planetě dlouho a to hodně. Možná jsem tu větu teď řekl trochu blbě ale omluvte mě, na tohle nejsem moc expert :D. Cooprova dcera si nedá říct a hned letí za jeho tátou, jak přijede tak je tu druhá nejvíce emoční scénka, setkání s jeho dcerou. Je už neuvěřitelně stará a on celý její život promarnil. Krásně zahrané ale doporučuji si scénku pustit, jelikož já to nevysvětluju úplně přesně. Musím říct že film není moc originální, když letěli k Saturnu tak si šli dát šlofíka, celkem okopírované od Vetřelce ale dobře to fungovalo, dále jak se vzbudil a jeho dcera atd.. byla stará tak mi to připomnělo první díl Kapitána Ameriky. No nic, nijak mi to nevadí protože se to i tak povedlo a je to možná i tím že oba filmy mám extrémně rád ! Takže, já hlavně doufám že jste mojí složitou recenzi pochopili a že jste v tom neměli guláš. Christopher Nolan udělal neuvěřitelně, výborné a skvělé dílo které si můžete pustit několikrát a neomrzí ! Smekám klobouk. 9,5/10 !

Bláznivá dovolená v Evropě (1985)

Skvělé pokračování, bylo zde hodně humoru, a to fakt hodně. Klasická americká komedie která vždy pobaví. K filmu není nic dodat, prostě super americká komedie na kterou se klidně můžete podívat 10x za sebou a pořád vás bude bavit. Film můžu doporučit 8/10

Mazel a tajemství lesa (2021)

Film který mě moc nezaujal, všechno tam mělo oči, tráva, klacky, větvě, prostě vše. Film se snažil být vtipný a mě to vůbec vtipný nepřipadalo. Pomíhaný film který nemůžu doporučit 3/10

Slunce, seno, jahody (1983)

Zdeňka Trošku moc rád nemám, ale tahle komedie se fakt povedla.  Skvělého humoru tu bylo hodně a spolu s druhým dílem se jedná o nejlepší komedie Zdeňka Trošky. Film můžu doporučit 10/10

Marťan (2015)

Krásně zpracované, Ridley Scott vytvořil super Sci-Fi, které mě fakt hodně bavilo ani v jedné minutě jsem se nenudil. Byl tam taky menší humor, a hlavně emoce. Film můžu doporučit 9/10

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Přesto že je to slabší Marvelovka, tak se tu najde spoustu dobrých věcí. Jelikož je to první hororová Marvelovka která patří do MCU tak to byl celkem nezvyk, ale Sam Raimi film dobře udělal. Ani chvilku jsem se nenudil, párkrát leknul a taky zasmál. Bohužel film je dost osekaný. Film se mi líbil a můžu ho doporučit 7/10