Kořist (2019)

Kořist podle mě není až tak horor, jako spíš pořádně našlapaný thriller. Když jsem film pouštěl, moc jsem od něj kvůli relativně nízkému hodnocení nečekal, ale nenechal jsem se tím odradit - nakonec jsem ale koukal až do poslední chvíle a čekal, jak to dopadne.

Rare Exports (2010)

Mám rád severské filmy. Emocí v nich najdete méně, než ve tváři Leslieho Nielsena, přesto dokáží v člověku probudit tu pravou náladu a film si užije víc, než s herci z Broadwaye nebo Hollywoodu. Parta vousatých chlapíků, jedni nazí, druzí oblečení, jeden malej kluk a netradiční vikingský pohled na santovskou legendu. Co víc si přát?

Prokletí (2021)

Doufal jsem ve víc, než jen v úvodní napadení cikánského tábora a exemplární potrestání dvou kočovníků, jejichž kletba se stane ústředním motivem filmu, jenž byl nebyl zase tak dlouhý, abych u něj usnul, ale hlavně málo záživný a málo strašidelný. To už i Vlkodlak s Hugo Elrondem Weavingem se mi líbil víc. Pár scén mě zaujalo, ale jiné pocity ve mě film bohužel neprobudil.

Jurský park (1993)

Dodnes si pamatuju, jak jsem se jako jedenáctiletý soplák nechal v noci vzbudit na kinobox, kde tehdy vysílali záběry z natáčení, a o nějakou dobu později s otevřenou hubou koukal v kině na film, který mou tehdejší dětskou duši natolik zasáhl, že se z toho po letech nakonec vyklubala láska k filmům jako takovým. Dodnes nepřekonaný klenot jakékoliv filmografie.

Raven's Hollow (2022)

Na film jsem se těšil, protože jsem očekával "Ospalou díru nového tisíciletí". Bohužel ani tady se toto uvozovkové ocenění nekonalo. Přišlo mi to, jako by celý příběh stál jen na postavě E. A. Poea a jeho dílu, tak na smyšlené folkové legendě, odehrávající se v době a na místě, které přímo čiší mysterióznem, šmrncnutým temně pohádkovou atmosférou (což v dnešní době frčí). Ale za příjemné jedno podívání to stojí... teď už jen čekám, jak dopadne další mnou očekávaný film - Bledé modré oko.

Nene (2022)

Zajímavý sci-fi počin, chvílemi se klonící k hororu, připomínající mi starší, známější a lepší Znamení s Melem Gibsonem. Průměrný snímek, který vás určitě zaujme, ale za týden si už matně vzpomenete, o čem byl.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Hodnotím samozřejmě hodně ovlivněný nostalgií devadesátých let, jenže i tak se mi seriál líbil a nesklouzával tak často k trapnosti, jako jiné seriály té doby.

Star Trek: Picard (2020) (seriál)

Po trochu moc kecací první sérii přišla druhá, kde už se toho děje víc. Postavy jsou fajn, Picard je středobodem seriálu a je to na něm vidět. Přesto raději sáhnu po starší tvorbě (jak seriály, tak filmy), která toho umí nabídnout mnohem víc. Jako pocta Patricku Stewartovi by seriál nemohl být lepší.