Napoleon (1960)

Film o slavné bitvě, z níž uvidíte jen pár fragmentů - ke konci filmu. Kdo si počká... dnešní doba ale takovým pomalým filmům nepřeje.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Větší... akčnější,,, digitálnější... a tak nějak prázdnější. Potěší návrat starých herců, ale nikdy neměl šanci na nic jiného, než živořit ve stínu legendy.

Den nezávislosti (1996)

Těžko tady asi napíšu něco nového, než spousta lidí přede mnou. Tak jen stručně - je to moje srdcovka a ukázkový mustr na kvalitní sci-fi o útoku vetřelců. Je to celkem paradox, že co se týče filmů, tak je největším patriotem Němec ze Stuttgartu. Jeden z Top 90s filmů.

Scream (2015) (seriál)

Nemyslím si, že je Vřískot (navzdory počtu filmů) takový fenomén, aby nám mohl v seriálové podobě nabídnout něco víc, než bylo ve filmové sérii. Nic "víc" jsme totiž ani nedostali. Prakticky jen film, roztažený do desetidílné série, jejíž díly byly naštěstí krátké, i tak šlo ale o zbytečně dlouhou, uměle protahovanou vyvřažďovačkou středoškoláků, kteří jsou nesympatičtí, nudní a jejich smrt nebude nikoho moc dlouho trápit, abychom pak dospěli k "šokujícímu" odhalení, kdože to vlastně celou dobu nosil masku, zabíjel a jaký k tomu měl důvod - což bylo na celé první sérii snad to nejnudnější a nejzoufalejší. Jedno malé a bezvýznamné plus za jedinou slušnou vraždu/popravu, která aspoň trochu stála za to. Na další série se ze zvyku podívám, nepočítám ale, že mi nabídnou něco lepšího, než co už jsem ze světa filmového/seriálového Vřískotu viděl.

Jednorožci: Věční bojovníci (2023) (seriál)

Ne tak skvělý (a hlavně ne tak krvavý) jako Primal, pořád ale dobrá zábava s líbivou animací a solidním příběhem.

1670 (2023) (seriál)

Parádní seriál, ve kterém se hláškuje o sto šest. Velkým plusem je to, že pochází od našich polských sousedů, kteří nám tím dokazují, že sebeironie pro ně není cizím slovem. Pokud by si případná pokračování udržela stejnou kvalitu, jsem pro dalších třeba deset sérií.

Zlatá devadesátá (2023) (seriál)

Seriál těží z ohromné popularity devadesátých let, sám o sobě ve mě ale devadesátky prakticky vůbec neevokuje. Děcka mluví současným jazykem, sem tam občas prohodí nějakou hlášku, která se jakože asi v 90s používala, ale je vidět, že o té době neví prakticky nic. Kdyby se příběh odehrával v současnosti, nebyl by v tom rozdíl. Škoda. Ještě, že máme seriály, které se v 90s skutečně odehrávají, protože v nich byly natočené.

Vetřelci dávnověku: Nezvratné důkazy (2016) (seriál)

Čekal jsem nějaké nové informace, ale většinu z toho jsem už viděl/četl jinde. Nevím, jaký má tento speciál, vzhledem k původnímu seriálu, smysl.

Papírový dům: Korea (2022) (seriál)

Nakolik se korejská verze liší od originálu, nebo nakolik je identická, nevím, protože je to už dost dlouho, co jsem původní seriál viděl. Nicméně tam bylo dost stejných pasáží, takže kdo viděl originál, nebude překvapený... ale když můžou korejské filmy a seriály kopírovat Zápaďané, proč by to nemohlo být jednou naopak?

Wreck (2022) (seriál)

A: Dlouho jsem čekal na správnou náladu, abych si ten seriál pustil. B: A bylo to dobrý? A: Ne tak, jak jsem čekal...