South Park: Joining the Panderverse (2023) (TV film)

Po nudných a nevtipných Streamovacích válkách konečně díl, který mě párkrát donutil se zasmát a v duchu vrátit o několik let zpět, kdy byla kadence nevhodných vtipů a narážek smrtící jako salva z kulometu.

Spielberg (2017) (TV film)

Steven si svůj dokument zasloužil.

Oppenheimer (2023)

Nolanovy filmy mám rád, bohužel ale nedokážu tak jako jiní ocenit dílo komplexně, ale jen podle momentální nálady. Délka mi kupodivu nevadila, co mi však vyloženě rýpalo v uších, byly občasné pazvuky během hovorů, nebo náhlé absolutní ticho. Ze samotného výbuchu, který spousta lidí tak opěvovala, jsem si tedy na zadek nesedl. Vypadalo to spíš jako exploze vietnamské tržnice, než jako jaderný výbuch. A ty řeči okolo a všechny ty vztahy - já vím, že to k biografii patří, ale v dnešní uspěchané době s tím může jít ven fakt jen někdo jako Nolan.

Jay a mlčenlivý Bob: Přeprc (2019)

Na rozdíl od jedničky jsem tenhle díl viděl jen jednou a asi i naposledy. Pohled na dvě stárnoucí smažky, co se snaží jít s dobou je spíš k pláči. Tady bohužel zastávám názor vyklidit pole mladším, i když očividně netalentovaným.

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Tenhle film nestárne. Bohužel, diváci, kteří na něm vyrostli, ano, zatímco dnešní fandové zase spoustu věcí nepoberou. Možná pro ně vznikl druhý díl, který je už ale slabým odvarem jedničky.

Dogma (1999)

Zábavná komedie, ale nebýt Jaye a Silent Boba, asi by si těžko obhájila zasazení do komedie. Ostatně, to bylo prakticky to jediné, co mě na filmu bavilo. Jak před dvaceti lety, tak i dnes.

Zakázaná planeta (1956)

Nielsen je můj oblíbený herec a tak bylo jen otázkou času, kdy si pustím jeho první film. Myslel jsem, že se mi během sledování bude vracet jeho pitvoření z komedií, ale tady byl tak mladý a přesvědčivý, že to nehrozilo. Taky jsem se bál, že se budu vzhledem k datu vzniku nudit, ale film si kupodivu držel napětí od začátku do konce a sedmdesát let staré efekty mi vůbec nepřišly trapné.

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

První díl si moc nevybavuju, což znamená, že to nebyla zase tak skvělá zábava. Dvojka je v několika směrech o hodně lepší.

Neznámý voják (2017)

Mrazivé peklo rusko-finské války, filmaři tak trochu opomíjené. Není se tedy co divit, že se toho chopili sami Finové. A povedlo se. Akční scény srovnatelné s mnohem nákladnější produkcí zahraničních filmů, hlavní hrdinové nejsou supermani, co postřílí půl sovětské armády, a ta příroda... to je radost pohledět.