• Fantasy

Strážci Galaxie: Sváteční speciál (2022) (TV film)

SPOILEROVÁ RECENZE! Geniální, vtipný speciál. To, že je Mantis Quillova sestra jsem nečekal, když si ale vzpomenete na scénu z druhého dílu, tak to dává smysl, a dle mě je to v tomto speciálu perfektně předaná a zajímavá informace. Jen pokud se na tento speciál někdo nepodívá, tak v dalším filmu, by mu tento twist mohl nejspíš připadat jako vymyšlený jen tak pro příběh. Závěrečná scéna, kdy to Mantis řekne Quillovi má přesně ten aspekt pro který Strážce Galaxie tak miluju, je dojemná. Mimochodem to CGI, co tu má Cosmo je jedno z nejlepších, co jsem kdy viděl a to je to MINI FILM! Na to jak měli filmaři za poslední roky problémy s efekty různých zvířat, tak tady téměř nejde poznat, že není opravdová 🌌 100%

Candyman (1992)

Příběh [7/10] | Scénář [8/10] Ikonický, hodně atmosférický ponurý horor, který sice trpí na ne tak dobrý příběh, ale zajímavý koncept odepřít nemohu. Stejně tak musím zmínit skvělou ikonickou, atmosférickou, strašidelnou hudbu, která patří k těm nejlepším, co v hororu kdy byly 🐝 70%

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Epický jurský film, ale epické zakončení se nekoná, ne tak jak prezentovali. Jedná se o typický, přesto ušlechtilí konec, jak se patří a jak má vypadat. Z celé série nejvíce viditelní nepřirozeně se chovající dinosauři, kteří zabíjí úplně všechno. Blue tentokrát není hlavním pojítkem příběhu, což je zajímavá změna, jen její věčně nevysvětlené zapomínání přátel a nepřátel se tu stále objevuje. Vykoupení doktora Wu bylo překvapující, je pěkné sledovat původně zápornou postavu se změnit na velmi sympatickou, která si uvědomí vlastní chyby. S klasickým humorem, který je připoután k této sérii už od jejího začátku v 90ých letech je toto opravdu skvělý dinosauří film 🦖 60%

DC Liga supermazlíčků (2022)

Jedno z největších překvapení roku. Naprosto překvapivý film, vůbec jsem nečekal takovou solidní roztomile vtipnou jízdu, hlavně jsem překvapen v tom, že zde bylo pár sprostých slov a lesbický pár na začátku, to sice úplně není family frendly jako říkali, film je o dost víc pro dospívající a dospělé, než pro děti, což se mi strašně líbí 💪🐾 65%

Thor: Láska jako hrom (2022)

Totální parodie na MCU. Thor se chová jako naprostý hláškovací idiot, u kterého nejsou moc cítit emoce a vážnost situací, např. když zjistí že je Jane nemocná, a na závěr tucet "bohů", co jsou buď naprosto vymaštěný jak hranolky v oleji, nebo lezou na nervy svými debilními proslovy. Je vidět, že se lidstvo nikam duševně neposunulo, jinak vůbec nechápu, proč si Marvel představuje boha, jako kdejakého troubu, co má nadpřirozené schopnosti. Vpodstatě jediné, co film nadzvedává jsou efekty, nějaké povedené vtipy s bojovou choreografií, někdy i chemií postav. Nečekejte nic, co byste si pustili jindy, než kdybyste se chtěly čistě jen zasmát. Není to zas tak špatné, humor je skvělý, až na pár divných momentů, jen to stratilo na vážnosti, kterou oplévali první 3 díly. Velká škoda, potenciál na nejlepšího Thora byl opravdu velký ⚡ 40%

Resident Evil: Raccoon City (2021)

Parta postav co je nonstop sprostá. Když postava řekne sprosté slovo, tak je to sice vtipné, ale mělo by být promyšlené, vhozené do nějakého kontextu, kde je to vtipné, ale pokud je postava po celou dobu jako dlaždič, tak je něco špatně. Film je poměrně narvaný klišé nepotřebnými jumpscary, postavy mají občas divná rozhodnutí a konec moc nepůsobí jako konec. Abych jen nenadával tak se mi velmi líbila atmosféra, prostředí a soundtrack, ta atmosféra to vážně zachraňuje. Nakonec to dopadlo tak, že jsem se i docela bavil 🏖️ 60%

Doba ledová: Dobrodružství s Buckem Wildem (2022)

Příběh [5/10] | Scénář [4/10] | Hudba [5/10] | Kamera [5/10] | Efekty [6/10] | Atmosféra [2/10] | Herecké výkony [5/10] "Dejte si bacha na Bucka". Doba ledová je "zpět" a kupodivu ne tak špatná, jako byly ohlasy. Jako fanouška těchto filmů mě toto nenaštvalo, bylo to lehce hloupé, ale dalo se. Je to trochu špatný to jo, ale v takovém tom stylu, kdy to neurazí. Měl to být béčkový samostatný příběh, ale téměř vše je vpodstatě vymyšlené za pochodu bez špetky smyslu a humoru a to dokonce zápletka filmu s tím, že se naši známí vačičáci rozhodnou utéct od rodiny a začít žít v divočině. Moc nechápu, že do toho naši dabéři šli, ale ok. Alespoň jsem rád, že jsem se na to mohl koukat v češtině. Film utíká, takže na jedno shlédnutí to nevadí a je ideální. Nějaké věci nedávají vůbec žádný smysl, že nevím co byl záměr tvůrců. Pokud chtěly udělat film pro děti, špatná volba, pokud chtěli udělat film pro dospělé, špatná volba, aspoň že Buckovi, Sidovy a trochu Crashi a Eddiemu zůstala stejná (vtipná) osobnost. Film zachraňuje samozřejme Buck a nová postava Zet, kteří měli mezi sebou nějaké povedené scény u kterých jsem se zasmál. Konec mile překvapil, protože jsem myslel, že to bude zas to nejklasičtější klišé, kdy se naposlední chvíli hlavní postavy rozhodnou vrátit domů, ale ne, to je docela plus a důvod proč dávám 2*. "Špatnou" animaci do hodnocení filmu nepočítám, ale chyby, nebo spíše nesmysli jsou kategorie sama o sobě. Např. není možné, aby na tom ostrově "vyhnanství" bylo dostatečně kamenů na postavení mostu přes minimálně 100 metrů velké lávové jezero až zpátky na pevninu, a to bez toho aby se ty kameny nepotopili či neroztavili. Jak se podařilo jednomu dinosaurovi přemluvit na svou stranu všechny raptory za nulový čas a proč jsou hypnotizováni ohněm mi nejde do hlavy. A co sakra dělá tolik normálních zvířat v Ztraceném světě? Další chyba je např. (a to jsem si nemyslel že to někdy řeknu) časová osa. Protože, nejdřív jsem myslel, že se film odehrává mezi 3 a 4 dílem a najednou se zde objeví dýně o kterou se Buck staral v 5 dílu. Pokud se to tedy odehrává po posledním dílu, čiže v současnosti, proč tu není Shira a Brooke? Proč je Buck zpátky v Ztraceném světě dinosaurů? Tady toho hodně chybí 🧊 55%

Rychlá rota (2022)

Petr Pan: Návrat do země Švyhlé roty Film vypadá hezky a má tak skvělý nostalgický soundtrack. Děj celého filmu se však dá shrnout ve dvou větách. Ztráta času, regulérně lepší scénář by napsal i Chipův pes, a ten příběh bych se mu také nebál svěřit. Hodně nevyužitý potenciál. Není to hrozné, ale od toho aby bylo to zachraňují jedině easter eggy a odkazy na jiné filmy 🐿️ 55%

Predátor: Kořist (2022)

Originální zajímavý příběh pro svět predátora s atmosférou a vizuálem, že by se dali krájet, miluju to 🛸 80%

Predátor: Evoluce (2018)

Příběh [7/10] "Promyslel jsem to a asi chcípnem." Skupinka veteránů, která je fakt sympatická, hláškuje a dělá vtipné věci po celý film. Častmi se to vážně tváří spíš jako parodie, než Predátor film, ale má to úroveň, je to vtipné. Možná to je průměrný Predátor, ale skvělý film 🛸 70%