• Fantasy

Shazam! Hněv bohů (2023)

První díl přinesl vtipný superhrdinský biják, který sice nenabízel tolik akce a příběhu, ale jako představení nových hrdinů sloužil perfektně. Druhý díl je v tomto směru mnohem akčnější a příběh toho nabízí mnohem více. Delší stopáž filmu se mi líbila a je tu pochopitelná, vzhledem k množství nových věcí, mohla však být klidně o 20min kratší ⚡ 70%

Asterix a Obelix: Říše středu (2023)

Potenciál na kvalitní návrat oblíbené série velký, ale výsledek stojí za nic. Vyprávění mezi probíhajícím příběhem bylo otravné a vtipnost a energie předchozích dílů vyprchaly, stejně jako účinek kouzelného lektvaru. To jediné co je ještě pořád skutečně vtipné jsou jména, jako v každém AaO filmu. Scénář se snaží být zbytečně moc vtipný, a až na výjimky se mu to vůbec nedaří. Výskyt nesrovnalostí typu "Falbala žárlí na Obelixe a Na Ban Čim, přestože ho nikdy skutečně nemilovala a měla manžela", nebo "Obelix spadnul do lektvaru jako kluk místo mimina" tomu taky nepomohl. Musím však pozdvihnout krásné lokace, ve kterých jde vidět vysoký čínský rozpočet, pěkné kostýmy + vizuál a efekty, a občas i ty hlášky. Konec podivný a líný stejně jako většina filmu, který sice v pohodě shlédnete, ale rozhodně ne víc jak jednou 🧪 55%

Divnosvět (2022)

Překrásný film o respektu k přírodě a smyslu našeho odkazu, který bohužel doplatil na hodnocení, kvůli dnes stále kontroverznímu tématu homosexuality u některých individuí, přestože ve filmu tohoto téma vůbec není tak "zbytečně moc" jak tito lidé tvrdí. Toto je snad první animovaný film, ve kterém je toto téma více rozvedeno, a to skvěle v jeden realisticky půvabný vztah, tak akorát aby to děti pochopili a aby toho na ně zároveň nebylo příliš. Za mě se jedná o hezký rodinný film, co vás přenese do jiného, graficky velmi pěkného zajímavého světa, a nechá vás přemýšlet o přírodě 🧭 70% (recenze z 07.06.2023)

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Skvělý fantasy dobrodružňák, narvaný perfektní akcí, postavami, soundtrackem, úžasnými efekty a hlavně praktickými maskami, které jsou v dnešní době vážně umírajícím uměním. Utíkací scéna z hradu s přeměňováním by mohla vřele kandidovat na jednu z nejlepších ve filmové historii, stejně tak jako písnička Wings of Time na nejlepší osmdesátkovo dobrodružnou pecku. První polovina je pomalejší, v druhé se film rozjede. Od začátku nemá takový standartní nakopávací pocit, který jsem očekával, ale vím, jak je těžké vtáhnout do originálního příběhu, tady to však vůbec neubírá na kráse 🐲 90% (recenze z 03.06.2023)

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Mnohem komičtější, než jsem čekal. Čekal jsem něco hodně vážného, a místami nejspíš až nudného, jak už to někdy u monster filmů bývá, a ono ne. Zábava zaručena, úžasná kombinace humoru a vážnosti. Jít na ne až tak vážný film byla od tvůrců opravdu dobrá volba. Dnes se něco takového u monster žánru vidí málo, protože skoro každý jede na co největší vážnost a film potom ztrácí diváka kvůli nudě s minimem či úplnou absencí humoru. Bravurní akce, kamera, a k tomu skvělé postavy v čele s klasickým namakaným drsňákem Stathamem. Nebudete se nudit 🦈 80% (recenze z 20.05.2023)

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Životní zážitek, který mi změnil život. Naši Strážci se naposledy vracejí, aby společně dovršili svou dlouholetou cestu, v jednom z nejkrásnějších filmů všech dob. Nikdy bych si nemyslel, že někdy od Marvelu uvidím emoční film, na úrovni Spider-Mana 3 od Sama Raimiho. Přesto se stalo, a dokázali to jedině Strážci. Stejně jako Spidey, skvěle kombinují komedii a emoce, čímž tvoří neuvěřitelnou kombinaci těchto dvou, na první pohled absolutně neslučitelných prvků. Brutální akce, do toho geniálně vybrané písničky. Tento film je klenotem Marvelu, za jehož existenci ze srdce děkuji Jamesi Gunnovi, jehož absence bude tomuto filmovému vesmíru opravdu chybět 🚀 100% (recenze z 13.05.2023)

Super Mario Bros. ve filmu (2023)

Se Super Mario Bros. ve filmu, jakožto další filmové adaptaci populární videohry v posledních letech, se přidává moje další "láska, láska, láska, láska, láska" mezi videoherními filmy. Opět úžasná adaptace úžasné hry, která splní vše, co od ní čekáte. Škoda, že se budou bavit spíš nadšenci a fanoušci těchto her jako já, co ten svět znají, naopak ti co svět Maria vůbec neznají, si to neužijí tak moc, protože to můžou považovat za poměrně nevysvětlené vrhání se do akce. Animace je tak překrásná a tak věrná hře, to, že bude patřit do těch nejlepších animací všech dob bylo jasné, už od první upoutávky  🛠 80% (recenze z 29.04.2023)

96 hodin: Zúčtování (2014)

Úctyhodné zakončení celé série. Třetí dobrodružství Bryana Millse si bere z prvních dvou jen to nejlepší, avšak nápady jsou tentokrát hlavní koncept. Potenciál na nejlepší díl byl "nečekaně" ještě větší, než u dvojky, bohužel tomu ještě něco chybělo, aby se to vyplnilo, to však nemění nic na tom, že toto byl definitivně nejzajímavější příběh. Představoval jsem si něco ve stylu celostátního pátrání po Bryanovi s dávkou stealthu a ukrývání, co bych mohl považovat za to nejlepší, a něco podobně skvělého jsem taky dostal, sice ne takového jako v mé mysli, ale rozhodně něco co můžu považovat za super dílo svého žánru ⌛ 70% (recenze z 20.04.2023)

96 hodin: Odplata (2012)

Skvělé pokračování. Liam Neeson jako Bryan Mills předvádí opět neuvěřitelný výkon, teď však v oblasti jeho mentálních schopností, se od prvního dílu mnohonásobně překonal. Scény kde přišel na to kde se nachází jen podle zvuků okolí, jsou pro mě nejchytřejší myšlení postavy ve filmu vůbec. Vše je pořád dobré, jen toho tu není takové zpracování a obsáhlý příběh jako v jedničce. Jako špionský film a pokračování to ale funguje excelentně ⌛ 60% (recenze z 18.04.2023)

96 hodin (2008)

Ikonický akční biják, plný skvělých akčních scén, napětí, choreografie a hlavně nápadů. Liam Neeson jako totální badass zabiják, kterého nic nezastaví od záchrany jeho unesené dcery, tu předvedl opravdu neuvěřitelný výkon ve všech odvětvích ⌛ 80% (recenze z 17.04.2023)