• Krátkometrážní

Stejná srdce (2014) (TV film)

vykalkulovaná homosexuální ptákovina, na níž je zajímavý snad jen nástřel samotného počátku šíření nemoci.. všechno ostatní jsem si povětšinou protrpěl, poněvadž je film jinak obsahově dosti prázdný, má ultrapomalé tempo a zabijáckou stopáž a několik teple dojemných momentů to zkrátka a dobře nemůže zachránit.. ty nejslabší 3*

Houdini (2014) (TV film)

výtečný Brody v roli mistra úniku Houdiniho, který zdaleka nebyl jen legendárním iluzionistou (jak jsem si před zhlédnutím myslel), ale byl velmi významnou postavou své doby v mnoha směrech.. vřele doporučuji!

Šéfkuchař na grilu (2014)

pohodová záležitost, která absenci vtipu nahrazuje dobrým jídlem a příjemnou atmosférou.. slabé 4*

In Your Eyes (2014)

hodně zajímavý nápad utopený v ne zrovna povedeném scénáři a v nepříliš přesvědčivých hereckých výkonech.. nějaký náboj to dostane až v poslední desetiminutovce, přičemž všechno předtím je de facto jen naprosto zbytečná vata.. slabounké 3*

Klondike (2014) (seriál)

špinavost a nekompromisnost "zlatého" Yukonu umocněná faktem, že je to celé podle skutečné události.. a pro mě hlavně poučení, že zlatá horečka nebyla žádná procházka růžovým sadem.. 4*

Jak vycvičit draka 2 (2014)

pokračování, které jede v kolejích jedničky, takže sice spolehlivě funguje, ale zároveň nemá čím překvapit.. slabší 4*

Batman: Útok na Arkham (2014)

špičková komiksová záležitost, která si po většinu stopáže vystačí bez Batmana, aby se namísto toho soustředila primárně na ústřední tým vyšinutých záporáků.. je to hezky brutální a celkově dobře zpracované, takže se určitě jedná o jednu z nejpovedenějších animovaných komiksovek od Warnerů.. palec hore!

Chlapectví (2014)

film o (ne)obyčejnosti všedních dní, o všem a zároveň o ničem.. prostě o životě...

Cesta na Jižní pól (2012) (TV film)

výkon, na němž je nejobdivuhodnější to, že se do něj pustili dva Australané, kteří vůbec nejsou zvyklí na zimu a především nikdy nestáli na lyžích.. takže klobouk dolů.. a Aleksander Gamme snad ani není člověk :)

Fakjů pane učiteli (2013)

cool Elyas M'Barek a moc roztomilá Karoline Herfurth v morálně dosti nekorektní komedii, která je děsivě přitažená za vlasy, ale jakmile to akceptujete, tak je hrozně těžké celé téhle pohádce nepodlehnout.. a když pak povedený finiš (ať už jde o dojemný konec nebo o nepovedené záběry při závěrečných titulcích) definitivně přebije hlušší prostředek filmu, nevidím žádný důvod, proč nedat palec nahoru.. 4*