• Krátkometrážní

Hledá se prezident (2013)

cca první polovina napěchovaná dosud nespatřenými záběry z předvolebního zákulisí, kterému jednoznačně vládl (alespoň podle dokumentu) Miloš Zeman se svými neustálými vtípky, narážkami a připomínkami, je výborná, ale od momentu prvního kola volby to už jde od desíti k pěti.. druhá polovina dokumentu totiž člověku, který dění mezi prvním a druhým kolem volby alespoň trochu sledoval, nenabídne vůbec nic nového či zajímavého a závěr je navíc hrozně zdlouhavý - 90 minut by stačilo.. 3*

Lesní duch (2013)

"nejděsivější film" zdaleka ne, spíš úsměvně absurdní (resp. v závěru k nasrání absurdní) a příjemně přímočará podívaná s hektolitry krve, pár lekačkami a nespočtem klasických hororových klišé.. traileru se vyhněte obloukem, protože vidět skoro všechny nejpodstatnější (= nejděsivější / nejnechutnější / nejvíce šokující) scény předem dost ubírá na jejich působivosti.. slabší 3*

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

hrozně povrchní rádoby gangsterka, která i přes tu spoustu pokusů o drsnost a špinavost postrádá především pravou žánrovou atmosféru.. přesto si ale tahle podívaná díky relativně svižnému tempu a ne špatným hereckým výkonům hvězdného obsazení těch 113 minut vašeho života zaslouží..

Všichni moji blízcí (1999)

proč proboha to otřesné televizní zpracování? sám o sobě silný příběh Wintonových dětí je zde odsunut na vedlejší kolej ve prospěch židovské rodinné vztahovky a já se až na závěrečných pár minut ukrutně nudil.. a ani ta dojemná dokumentární vsuvka úplně na konci to nezachrání...

Pozemšťané (2005)

nekonečně smutné svědectví o tom, že lidé jsou krutá hovada.. ano, jím maso.. ano, chápu, že nekonečné množství zvířecích produktů např. v supermarketech vyžaduje velkochovy a masovou produkci.. ne, nechápu, proč se lidé, kteří se účastní tohoto procesu, chovají ke zvířatům tak, jak se chovají.. dokument je sám o sobě zručně udělaný tak, aby byl co nejvíc nepříjemně šokující, já bych ale ocenil o něco komplexnější pojetí - rozhovory s lidmi, kteří s tím mají co do činění, návrhy na řešení situace atd... P.S.: vegetarián se díky tomu ze mě nestane, bohužel / naštěstí.. problémem totiž podle mě není samotný fakt, že lidé jedí maso, ale to, odkud a jakou cestou se k nim to maso dostane.. začal bych tedy s řešením spíše odshora.. P.P.S.: zabíjení zvířat kvůli luxusním kožichům, korida a podobné prasárny, cirkusy atd... to už je zase úplně jiná kapitola...

Proboha! (2008)

po celou dobu sledování tohoto dokumentu se mi v hlavě stále dokola přehrávala tři slova: IN - YOUR - FACE ! ... nemohu být ani objektivní, ani kritický, protože Bill Maher vyřkl a vystihl všechno to, co mám chuť s prominutím vpálit do ksichtu každému věřícímu, se kterým se dostanu do diskuse ohledně náboženství.. celková absurdnost všech náboženství je zde jasně demonstrována mimo jiné neschopností věřících nalézt protiargumenty na tvrzení Billa Mahera.. mně totiž také opravdu nestačí výroky typu: "věřím, protože vím, že to tak je".. osobně v tuto chvíli zvažuji, jestli se stanu pastafariánem a budu věřit v létající špagetové monstrum, anebo stoupencem cannateismu s vírou v rostlinu cannabis.. amen ... P.S.: nemám nic proti víře jako takové (v nějakou vyšší moc, v osud apod.), ale na jednotlivá náboženství se svým arogantním, jednostranným pohledem na svět, nepřipouštěním jiných alternativ, miliony nesmyslných pravidel a z toho všeho vyplývajícím vymýváním mozků mám prostě alergii..

Sophia a Richie (2012)

wow! zírám, jak kvalitní drama lze vybudovat na prostoru 20 minut.. silné 4*

Meet Your Meat (2002)

podívaná, po které jsem ochoten zamyslet se a pochopit lidi, kteří se dávají na vegetariánství.. je to přesně ten dokument, u jehož sledování si říkáte, že by možná bylo lepší nic z toho, co vidíte, nevědět... já budu dál naivně doufat, že to u nás snad není až takový extrém, ačkoli nedávný skandál s polskými klobásami vyráběnými ze zdechlin a rovněž s koňským masem místo hovězího svědčí asi o opaku..

Indie Game: The Movie (2012)

moc zajímavé nahlédnutí do života několika geeků - podivínů, kteří stojí za vývojem nezávislých počítačových her.. rozhodně se díky tomuto dokumentu budu na indie hry dívat jinak, když na ně v budoucnu narazím..