Záhada Blair Witch (1999) odpad!

Strašne preceňovaný film. Jediné čo prináša je neuveriteľná nuda počas celého filmu zakončená najdebilnejším koncom aký som kedy videl ( ale zas iba koniec priniesol trochu napätia ). Jediné čo filmu pomohlo bola mediálna kampaň, že je podľa skutočnosti ale len čo sa človek dozvie, že je to len podvod, len ťažko sa pri ňom môže báť, pretože režisér je neschopný a nedokáže spraviť poriadnu atmosféru. Herci sú príšerní, čo by sa aj dalo zniesť veď je to len "dokumet", ale problém je v tom, že sú maximálne nesympatickí. Škoda, že film nie je aspoň z časti tak diabolský ako jeho marketingový plán. Slabé, fakt veľmi slabé.

Tamara (2005)

Ďalšia z variácii na tému: Som škaredé káčatko a keď mi niečo spravíte tak sa vám kruto pomstím. Stupidita naberá na obrátkach každou minutou a koniec je už vážne úplne mimo. Za normálnych okolností by ma potešilo, že je tu dosť gore ( nejaké odseknuté ucho, jazyk...) ale problém je, že to pôsobí strašne amatérsky, lacno a až príliš fake. To tu vážne radšej ani nemuselo byť. Jedným z mála pozitív je rozhodne predstaviteľka Tamari Jenna Dewan, ktorá je vážne pekelne sexi, ale je málo využitá a nie je tu s ňou ani jedna šteklivá scénka, čo je vážne škoda. Pokiaľ nie je na obrazovke tak je film strašne nudný a veľmi, veľmi debilný ( teda to aj keď tam je ). Škoda, malo to potenciál...

Dentista 2 (1998)

Nášmu obľúbenému zubárovi sa podarí ujsť z psychiatrickej liečebne a chce začať nový život. Zhodou okolností si však musí zase obliecť plášť a začať ošetrovať pokazené zúbky vidiečanov. To v ňom naplno prebudí jeho zlé ja a zábava môže začať. Z násilia sa možno trochu oproti jednotke ubralo ale pokiaľ nemáte zubárov radi, verte mi, bude vám bohato stačiť. Najlepšia a aj najbrutálnejšia je scéna s bielením zubu, ktoré neskôr prejde k dráždeniu nervu, trhaniu a ešte k zarovnávaniu, no tak na túto scénu sa zrejme nebudú môcť všetci pozerať.

Cry_Wolf (2005)

No takže horor, no neviem možno slabý, veľmi slabý slasher. Scenárista sa zrejme držal toho, že čím viac dejových zvratov vymyslí tým to bude lepší film, čo by aj mohlo byť ale nejak to nefunguje, možno aj preto že dejové zvraty sú ľahko predvídateľné a postrádajú čo i len štipku originality. Chyba zrejme nastala už vo chvíli, keď sa rozhodlo o prístupnosti PG-13...hmmm...no trochu divné keď film ktorý sa vydáva za horor dostane rovnakú prístupnosť ako napríklad nový Harry Potter. Ďalším problémom je absencia akéhokoľvek humoru alebo zábavnosti. Čo dodať na záver? Snáď len to, že je to pekne nudné a je to akurát tak strata času.

Démoni (1985)

Starý taliansky trash horor so všetkým čo k tomu patrí: gore, litre krvi, vrieskajúce dievčatá, litre hnisu, nejakí zombie, takmer žiaden dej a logika. Ku koncu veľká sranda hlavne keď hlavný hrdina zoberie do ruky katanu, nakopne motorku a za doprovodu tvrdej metalovej hudby začne kosiť všetkých démonov.

Dentista (1996)

Tvorcovia Re-Animatora nám prinášajú príbeh o zubárovi, ktorý má na prvý pohľad všetko, ale po tom čo pristihne svoju ženu s údržbárom, mu trochu zašibe a odnesú si to nič netušiaci pacienti. Brian Yuzna tu je možno vo svojej najlepšej forme a Corbin Bernsen hrajúci doktora Feinstona je taký skvelý, až je človeku sympatický. Človek sa nenudí ani chvíľu a detailné zábery vŕtania a iných praktík doktora sú skvelé. Normálne som dostal chuť ísť na kontrolu môjmu zubárovi...

Návrat Re-Animátora (2003)

No rozhodne najhorší Re-Animator a to predovšetkým kvôli tomu, že z filmu skoro zmizol ten typický čierny humor. Čo sa našťastie nezmenilo je Jeffrey Combs, ktorý tu vlastne ako jediný hrá. Na to, že sa jedná o straight-to-video, potešia slušné efekty a niektoré gore si skutočne vychutnáte. Príbeh je úplne stupídny a takmer bez konca, ale je tu aspoň možnosť pokračovania...eh...aby som nezabudol, počkajte si na záverečné titulky pri ktorých sa odohrá kung-fu fight medzi odhryznutým penisom a krysou....

Re-Animátor (1985)

Paráda, jednoducho milujem keď sa spojí komédia s hororom. Miestami pekne úchylný humor okorenení riadne brutálnymi scénami. Na to, že sa jedná o B-čkový horor, prekvapia slušné herecké výkony ako Jeffrey Combs v roli šialeného vedca, ktorý neváha pre výskum aj zabiť, tak aj David Gale. Záverečná scénka v márnici je skutočné mäso, veď ako inak nazvať scénu pri ktorej odseknutá hlava vykonáva orálny sex s babou? Jednoducho pokiaľ máte radi horory typu Braindead tak si tento film nenechajte ujsť. Ja som sa kráľovsky bavil.

Stíny z lesa (2005)

Tak tento filmík je jeden z tých hypernízkorozpočtových, natočených za jeden víkend, ale treba povedať že stojí za to. Jednoduchý príbeh, ktorý je ale uveriteľný, zabalený do slušnej réžie a nebyť niekedy až príliš roztrasenej kamery nemal by som jej ani čo vytknúť. Dej nie je ani zďaleka dokonalý, ale presne taký ako sa na tento žáner patrí a to patrične blbý. Nečakajte žiadne extrémne gore ale minimálne striekancov krvi si užijete do sýtosti a predovšetkým sú tu opäť starí dobrí, pomalí zombie.

Kanibalové (1980)

No tak ťažko hodnotiť tento film. Na jednej strane tu je možno nejaké poslanie o ľudskej chamtivosti a o tom, že človek je pre slávu ochotný spraviť čokoľvek a najlepšie sa predáva násilie ale pochybujem, že to bolo autorovým zámerom. Za zmienku stojí určite hudba. Pri brutálnych scénach znásilňovania alebo útoku kanibalov je často pustená hudba ako zo starých talianskych komédií. Režisér sa snaží o čo najväčšiu autenticitu, čo sa mu aj vďaka dokumentárnej kamere darí ale zachádzať do takých extrémov ako zabíjanie živých zvierat je naozaj choré (obhajovať sa tým že išlo o potravu pre domorodcov mi príde nedostačujúce). Je teda Cannibal Holocaust ešte stále film? Nie je to už snuff? Medzi odpadom a umením je niekedy len tenká čiara a to kam tento film zaradíte je na len vás.