Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej (2005) (divadelní záznam)

Hlášky z tohohle představení se už dostávají i do mluvy sportovních komentátorů:-) "Titanik se potápí, bárka jde ke dnu!" "40 let a ty skluzy!" Začátek a celé čtení odposlechnutých rozhovorů si zaslouží všech 5 *, ale nejasné zakončení ubírá jednu *. Škoda.

Musíme si pomáhat (2000)

Dle mého názoru nejlepší Hřebejkův film!!! Výborný scénář, skvělí herci a úžasná kamera. Silný příběh bez jednobarevných postav.

Co je šeptem... (2005)

Pro mě příjenmé překvapení. Jednoznačnou hvězdou filmu je Shirley MacLaine a její stále mladá babička :-) I Jenifer Aniston není špatná, ale chtěl bych se jednou dožít toho, kdy bude hrát jiný typ ženy. Celkově příjemný film s několika opravdu vtipnými scénami.

Sexy Pistols (2006)

Moje hodnocení je ovlivněno hlavními hrdinkami. Za "normálních" okolností filmu přísluší ***. Průměrný film o pomstě a hamižnosti. Jenže v hlavních rolích jsou tyhle dvě nádherné herečky a já se nemohl celý film na ně vynadívat. Speciálně pro Salmu mám slabost. Takže všem příznivcům krásných žen a líbání zvláště tento film doporučuju!!!

Lost Highway (1997)

Když se ve filmu objeví Bill Pullman, tak člověk sleduje výborný temný film se vším co mám rád na Lynchovi. Dlouhá scény, minimum slov, nepochopitelné zvuky, tajemnou hudbu. Prostě krása. Zvláště scéna s telefonátem domů!!! Ale pak se najednou objeví Balthazar Getty a pro mě film strácí něco ze svého kouzla. Už na vás nečíhá tajemství za každým rohem. Jako by Lynch trochu dal nohu z plynu. Škoda. Závěr se zase pořádně rozjede a to mě těší. Kdyby nebylo toho volnějšího prostředku, tak bych s 5 hvězdičkami neváhal, takhle jsem byl nucen jednu ubrat.

Zkrocená hora (2005)

Krásný film plný nádherných scén a skvělých herců!!! Jak řekla moje přítelkyně: "Tohle by měli vidět všichni odpůrci homosexuálních párů!"

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Byl jsem pln očekávání a to není dobré. Čekal jsem bombu, co mě usadí do sedadla a nepustí, ale byl to "jen" dobrý film. Takže u hodnocení nechávám slůvko zatím! Musím se na to kouknout ještě jednou a zjistit, jestli mě to napodruhé omráčí.

Denní hlídka (2006)

Fakt nevím, jaké dát hodnocení. Asi zvolím zlatou střední cestu, protože tu je mnoho věcí pro které bych dal víc, ale zas mnoho věcí, které mé hodnocení srážejí. Ke kladům patří rozhodně triky a všechny akční scény. Jakmile prostě začne hrát rychlá hudba tak máte záruku, že neodtrhnete oči! Ale co to ostatní? To už bohužel pokulhává. Při "klidných" scénách jsem měl někdy pocit, že se zbytečně vlečou a někdy mi přišly vyloženě zmatené. Asi si budu muset přečíst knížky, abych tomu přišel na kloub. Uvidíme, třeba to dalším zhlédnutí se moje hodnocení změní.

Rambo: První krev (1982)

Jako malý jsem si přál jen jednu věc: mít svůj vlastní opravdový Rambo nůž s kompasem!!! Film není kdoví jaké umění, ale je to zatracená klasika. Ten skok na strom a následné šití ruky prostě miluju.