Vyjednavač (1998)

Velmi zajímavě natočený thriller, ve kterém mě nejvíce zaujaly výkony hlavních hrdinů v podání Kevina Spaceyho a Samuela L. Jacksona... Ale velmi povedená je ve filmu i zápletka a poslední scéna filmu.

Ohnivý oceán (2004)

Povedený dobrodružný film, sice s trochu předvídatelnou zápletkou a koncem, ale s výborným Viggem Mortensenem v hlavní roli.

Dobytí Měsíce (2009) (TV film)

Slušná dokumentárně-dramtická rekonstrukce události, která zásadně ovlivnila dějiny celého lidstva. Filmu trochu škodí občasná nepřehlednost, ale nakonec si na to divák zvykne...

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Moje první dojmy jsou spíše kladné, i když je spíše o film, který je jakýmsi "úvodem" pro velkolepé finále v podobě dvoufilmu Harry Potter a Relikvie smrti. První polovina filmu trochu zaostává za druhou, které vévodí až mrazivě dojemná scéna loučení s Brumbálem. Výkony herců jsou solidní, nejvíce mě potěšily výkony Ruperta Grinta v roli Rona Weasleyho a Jima Broadbenta v roli Horácia Křiklana. Každopádně film posílil moje očekávání vyvrcholení této čarodějné ságy, které proběhne na pomezí let 2010 a 2011... Diváci, kteří nečetli knihu, která filmu posloužila jako předloha, se mohou občas v ději ztrácet, ale to je jen malá kaňka na jinak povedeném filmovém zpracování tohoto knižního díla.

Hotýlek (1975) (seriál)

Vtipný britský seriál s vynikajícím komikem Johnem Cleesem v hlavní roli. Nikdy nezklame skvělým britským humorem.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

"What time is it? - About ten past three. - Where's the 3:10 to Yuma? - Running late, I suppose. - Goddamn trains. Never can rely on 'em, huh?" Fantastický western s vynikajícím příběhem a skvěle zahranými hlavními rolemi - Christian Bale i Russell Crowe zvládli své postavy fantasticky (postupem filmu jsem i velmi oblíbil i zápornou postavu Bena Wadea). Krásné scenérie Nového Mexika, nezapomenutelná hudba Marca Beltramiho - to je vše, co tento film povyšuje o úroveň výš. Malou kaňkou na kráse je konec filmu (ten mohl být trochu jiný... ale možná by to s jiným koncem zase nebylo ono). Po prvním podívání jsem dal "pouze" 4 hvězdičky, po druhém ale nemůžu jinak, než zvednout o jednu hvězdičku výš. Pro Jamese Mangolda jednoznačně palec nahoru.

Temný rytíř (2008)

Naprosto strhující akční film s výborně gradovaným dějem a samozřejmě s představitely hlavních rolích. Nejvíce zaujal Heath Ledger, který roli Jokera pojal se vším všudy, a charakter role schizofrenického maniaka zvládl dokonale. Jasných 5*

96 hodin (2008)

Velmi povedený akční film s výborným Liamem Nessonem v hlavní roli, který přesně dokázal vystihnout odhodlání otce najít svou unesenou dceru a neváhá při tom použít ani své lehce netradiční metody... Skvělá atmosféra, střih i tempo... 5*

Batman začíná (2005)

Další příběh o legendárním netopýřím muži zaujal slušným příběhem, skvělými hereckýmí výkony a především dokonalými speciálními efekty. Tvůrci natočili velmi chytře konec, ve kterém navnadili diváka na další pokračování příběhu... Film neztrácí tempo a Netopýří muž může být hrdý na tak povedené zpracování.

Wimbledon (2004)

Celkem průměrná britská komedie s patřičnou dávkou humoru, i když se snadno předvídatelným koncem. Jedna hvězdička navíc za mou oblíbenou herečku Kirsten Dunst a za to, že dobrých sportovních komedií zas až tolik není.