Bullet Train (2022)

Japonské vlaky a krásy přírody jsou skoro tak dobré jako české lokálky v našich luzích a hájích! Ze začátku to dře, protože přece jen je to něco jiného než regiojetem do Prahy. S postupující stopáží jsem však začal usrkávat plnohodnotné doušky z tohoto divokého vlakokulkového snímku. Děj místy nekde tak přímočaře dopředu a trochu mlží a tak není vše úplně jasné. Konec je něco jako poslední díly rychle a zběsile popírá to všechny možné zákony ale pokud se na tuto vlnu naladíte kulkový vlak vám zachutná. Komediální vložky do bojových scén jsou povětšinou k sežrání. I když stříká krev a kulky lítají vzduchem my se přitom popadáme za břicho. No zas tak vtipné to není ale prostě ujde to.

Moulin Rouge (2001)

The greatest thing you will ever learn is just to love and be loved in return. To jest motto tohoto filmového muzikálu. Kýčovitá pohádka u které podvědomě další vyvíjení děje samozřejmě cítíte, ale i tak nějakým záhadným způsobem si mě od neznámé minuty získala a nepustila. Nicole Kidman a Ewan McGregor podali výkon plný chemie a klapalo jim to nejen v posteli. Je až k neuvěření prvních 15 minut je to jako - VYPNU TO TOHLE FAKT NE a s padající oponou na konci je to jako - TOHLE JE TUTOVÁ PĚTIHVĚZDA. Možná úplně nejkolísavější kousek ve smyslu nee-ANOO. Kostými, hudba, lovestory, Nicole Kidman, zpěv, tancování, kýč, barvy, všechno je dokonalé. Kromě začátku u kterého jsem si říkal - CO JSEM SI TO ZASE PUSTIL. Ewana McGregora jsem viděl zatím jen tady a v Trainspotting. Dva více rozdílné filmy by se hledali velmi těžko a přesto zahrál v obou fantasticky.

Predátor (1987)

Honička v džungli za povětšinou skoro neviditelným neznámem? Ne tohle fakt ne! Začínám si všímat, že přestřelkový akčňáky odehrávající se v džungli mi fakt nejedou a tenhle už tuplem ne. Když je ještě "celá" parta pohromadě což zabírá větší polovinu stopáže je to pro mě vysloveně nuda. Jakmile je Arnie sám (poslední půl hodinka) nabírá to určité grády, ale to mi přijde dost málo. Proto nemůžu tomuto neskvostu uštědřit více než 2*. Vizuální efekty (poloprůhledná silueta vetřelce) není za mě nijak zajímavá. Asi na tu dobu to bylo ok k dnešnímu dni je to již směšné

Svět podle Prota (2001)

Celým tímto filmem se nese nádherná otázka - CO KDYBY? Nebudu kecat na K-PAX bych se s Protem jako ten jediný pasažér rád podíval, ale jen kdybych se pak mohl samozřejmě vrátit na naši zemičku. Kevin Spacey mě poprvé jako herec zaujal a musím říct ze Prota snad lépe zahrát nešlo. První polovina je skvostná. Tento nápad a další s podobnou myšlenkou (Pozemšťan) prostě žeru, protože pokládat si pořád dokola otázku CO KDYBY TO TAK OPRAVDU BYLO je fascinující. Když Spacey školil skupinu astrologů to jsem skoro chrochtal blahem. Druhá půlka která musela nastat byla určitě méně WOW než ta první, ale příběh dokreslila. Spoilery: zamlžený konec je pak úplně nejideálnější, protože se vlastně na konci opět zeptáme CO KDYBY? Skvělý námět!

Samotáři (2000)

TO JE SKVĚLÁ MUZIKA! TVL CO TO JE ZA MUZIKU?? TO JE STÁTNÍ HYMNA TY VOLE! Ivan Trojan toužící, Jiří Macháček kouřící a Labina Mitevska poznávající tato trojice se v tomto kousku vyjímá. Láska, beznaděj, touha, manželství, drogy to jest shrnutí pár podstatnými jmény. Plno kultovních hlášek a scének a taky jeden z mála filmů z 00s který mě zaujal. Vtipné pasáže střídají ty slabší a celkově si to 4* zaslouží.

Pátý element (1997)

"Proč mám zachraňovat životy když vidím jak s nimi zacházíte?"! Po prvních 20 minutách jsem pomýšlel na odpad ale finále mě uchlácholilo na konečné 2*. Tyhle Sci-Fi o budoucnosti a s mimozemskými civilizacemi právě v takovémto barevném hábu jako je tento snímek jsou mi hodně proti srsti (Blade Runner 2049) ovšem tady mě přece jen pár věcí zaujalo. Bruce Willis a jeho herecké schopnosti v akčních rolích a Chris Tucker (famózní cz dabing) ve spojení s Willisem.

Vyměřený čas (2011)

Justin Timberlake vypadá jako Marek Lambora a herecky se mi tady líbil tak napůl! Velký palec nahoru za námět. Čas tady nejsou peníze ale peníze jsou čas. Máme tu časové zóny (bohatší a chudší oblasti) a za mě dobře vymyšleno. S Amandou Seyfried netvoří Justin Timberlake špatný pár mě však jejich oťukávání více nepřitáhlo. Cilian Murphy hraje jako vždy skvělého záporáka. Dobré akční Sci-Fi se dá udělat i bez lítajících a bojujících oblud. Příběh nebyl ohraničen začátkem ani koncem a suma sumárum na více než 3 to pro mě není. Na pět to za mě fakt nebylo Dominiku :)

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Můžu na tom najít spoustu chyb ale mě se to s božskou Megan zase líbilo. Můzu tady kritizovat protože chyby a přehršel akce tam je, ale já se prostě s Shia LaBeoufem Megan Fox a jejich partičkou autobotů cítím dobře. Jsem prostě pořád jenom puberťák a tak se mi vztah Shia LeBeouf - Megan Fox úplně super mega líbí (hlavně Megan:)). Možná když se za pár let podívám na tuto recenzi a film znova budu to vidět úplně jinak, ale teď jsem si zkrátka naplno užil první dva díly TRANSFORMERS. Michael Bay se tu trochu utrhl ze řetězu a dal sem až moc akce a předlouhlých akčních scén mlátících se autobotů s deseptikony. To považuji za největší mínus. Byla to prostě pohodovka.

Transformers (2007)

Takhle mě herečka neuchvátila od dob kdy jsem viděl Marilyn Monroe na place! Megan Fox je sexbomba jak má být. První půlka kdy se děj naťukává je famózní a kraluje tady Megan Fox s LaBeouf s řadou komických scén které jsou k sežrání. Posledních 20 minut akce mi vzala 5hvězdičkový pocit ale Megan Fox feel mi zůstane ještě dlouho.

Osudový dotek (2004)

To jaké dnes učiníme rozhodnutí můze potenciálně v budoucnu ovlivnit životy milionů lidí! To že existujeme (narodili jsme se) je souhra XnaY událostí! Tenhle film zpracovává efekt motýlích křídel Sci-Fi způsobem a dělá to velmi napínavě a dobře. Hraní si s časem měnění minulosti a tím vytvoření jiné budoucnosti tohohle se zde nabažíme dosyta. První polovina to když byly hlavní postavy ještě děti je rovněž dobrá a druhá polovina do  první perfektně zapadá. Cestování časem které baví to je Osudový dotek!