Casino Royale (2006)

Po zhlédnutí jsem se šel dívat na to jak hrát poker a chci se ho naučit! Přestože jsem měl hovnoánung o tom jak to v pokeru funguje přišlo mi házení žetonama a kartama napínavější než například začáteční akční scéna. Vůbec první bondovka se kterou jsem měl tu čest a musím říct bylo to něco co jsem zhruba očekával. Eva green je tady špica jak sviňa navíc vypadá trochu jako bibi z ordinace (ehm nostalgie). I přes to mi tam však toho chybí povíc s Danielem problém nemám avšak záporáků by mohlo být méně nebo by mohli být trochu lépe představeni.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Po hrůzné úvodní půlhodince přišel zatím nejlepší díl série! Leila se mi začala konečně líbit herecky především a Harry Ford se tady do toho taky opřel naplno. Žral jsem tady dvojičku Ártúdýtú a především třipÓ, který tady dostal více prostoru a to považuji vůbec za nejpozitivnější. Jinak mečové souboje jsou tady stále jakoby zpomalené na rychlost 0.25 ale zachraňuje to vyvrcholení celé šestidílné ságy. Nebudu se přidávat k dalším kteří se do Star Wars nezamilovali a říkají že jsou přeceňovány já říkám že jsem se do nich zatím nezakousl z té správné strany tak abych je miloval. 100 lidí 100 chutí

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Han s Leiou drží tento dnes již vachrlatý kousek pár centimetrů nad vodou! Efekty nejsou špatné. Hudba absolutně legendární a konečně jsem se jí dočkal. Jinak z toho mám feel jako ze strážců galaxie. Luģ si s tatíkem zabojovali způsobem takovým že před touto scénů asi 50 hodin nespali.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Vypadá to tak, že to budu mít s hvěždnýma válkama stejně jako se shrekem! Jako dítě jsem si k nim vztah nevybudoval. Neměl jsem tu možnost hltat Lucasovi na tu dobu pecky přímo když vyšly a můj oblíbený žánr to rovněž není. Prostě se do nich nejspíš nezamiluju, ale stále čekám že minimálně jeden díl bude převyšovat ty ostatní. 22 let dozadu oproti jedničce a překvapivě ty efekty jsou poměrně skousknutelné i na dnešní dobu. Jinak kromě vztahu ártúdýtú a třiPó je to vágní neštiplavé táhnoucí se a Harrison Ford to nijak nezachraňuje. Už tady není ani ten hezký páreček. Pěknou hudbu to však má :)

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Tak napotřetí už se to Jíříkovi jakštakš povedlo! Jakby taky ne když si proto tvořil dvojfilmové podhoubí, které na mně mnoho nezanechalo. Anakinova přeměna je opravdu moc rychlá na to že na to bylo vytyčeno dvě dvacet tak tedy za mě nezvládnuto dobře. Efekty jsou dobré ve finální pasáži nějaké napětí taky proběhne. Nejsem však filmový kritik a tak je to subjektivně ode mě 3/5.

Pařba ve Vegas (2009)

Život strávím bez alkoholu ale tato pohodovka mi sedla! Nezastávám názor že to je naprostá komediální bomba. Je to příjejmná komedie na kterou musí být nálada. Zatím nejlepší snímek kterým jsem zhlédl v této sekci - piju napamatuju si - snažím se vzpomenout - pátrám.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Anakin nám roste rychlostí nadzvukovou a Natálku naštěstí nevyměnili! Jara je tu o dost méně a já se do toho pomalu začínám dostávat. Není to tedy rychlostí takovou jakou se pohybuje mástr Jódª ale přece. Pokud to beru jako romanťárnu je to průměr s nadprůměrnou Natálkou no z pohledu sájencfiksň to je lehce těžší protože spletité a ne tolik fascinující mi to připadá pořád jen se to posunulo o pár levelů víš. Co přinese opěvovaná troječka jsem nadmíru zvědav.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Tak jsem konečně objevil Natálčinu životní štaci! Baví mě tady o mnoho víc než např. v labuti nebo v Marvelu. Jinak co říkám na první oční styk s Lucasovým rukopisem? Neeson, Portman, efekty (na dnešní dobu již nuda) POLITIKA a otravný Jar. Rozhodl jsem se pro sledování podle dílů epizod abych v tom neměl takový galaktický guláš. Ovšem momentálně jsem víc zmaten než po pořádném Nolanovském nášupu. Děj je spletitý a mezihvězdnou politiku jsem fakt nějak nepobral. Kromě Natálie mě tu vůbec nic neuchvátilo a budu trpělivě vyčkávat na ty skvostné díly.

Dunkerk (2017)

Hodím vás do vody a plavat se musíte naučit sami! Tohle je pro mě Nolanův začátek Dunkerku kdy se ocitneme přímo v jádru děje bez širších znalostí okolností. Dialogy skoro na nule znalost postav rovněž. Christopher naplno upoutal moji pozornost a mozek mi šlapal na 130% i přes to mi trvalo než jsem přešel z pocitu COŽE na AHA na TY VOLE JO. Jakmile jsem byl plně obklopen Hansovou hudbou a hltal kvalitu propojování tří časových rovin bylo již vše v pořádku. Sestříháno je to na jedničku a hudba mi zapříčinila tělesné emocionální tornádo. Vadil mi začátek (i když naprosto chápu Nolanovi myšlenky). Vadilo mi také absentující vyprávění příběhu. Jinak je to další skoro mistrovský kousek (vrchol tvorby to rozhodně není) od Mistra Nolana slabší 4*

Elvis (2022)

Presley rozhodně užíval Kamzíka na klouby! Kromě toho tam posílal taky spoustu jiných pilulek jako i další jeho souputníci. Austin Butler sice musel nosit asi hodně mejkapu ovšem STÁLO TO ZA TO. Je to barevné (viz Luhrman a Velký Gatsby), je to energické a nečekaně se tu i zpívá (Moulin rouge). Všechno je perfektně sestříhané a spolu s nesnesitelným ale zároveň dobře hrajícím Tomem Hanksem to dává perfektní smysl. Dobrý životopisňák mě vždycky dostane. Dostávají mě i scény kde se zpívá. Zde je navíc vše perfektně odvedeno nápaditě sestříháno a doplněno skvělou hudbou a samozřejmě hudbou Elvise Presleyho.