Velká ryba (2003)

Forrest Gump po Burnotovsku? Z větší části souhlasím! Žánr Fantasy je tu opravdu na místě uvidíme tu spoustu zvrácených příběhů. Na tenhle film musí být nálada, ale pokud se necháme unášet atmosférou která je tu krásná, nachvilku uvěříme všem bláznivým příběhům, zažijeme pěkné 2 hodiny.

Blade Runner (1982) odpad!

Snad už budeme umět lépe předpovídat budoucnost, protože všechny filmy o budoucnosti kolem roku 1980 jsou dost mimo mísu! Chápu že Scottovým záměrem není předpovídat budoucnost ale trochu více realistična by tady prospělo. Sem tam narazím na Sci-Fi kousek do kterého se zamiluju, tento mezi ně rozhodně nepatří! Los Angeles v roce 2019 pořád tu prší většina věcí je umělá a vše je tu temné až to bolí. Harrison Ford, Androidi ani lítací auta mě tu nebavili a vlastně nic mě zde nezaujalo. 10%

Podraz (1973)

Robert Redfort a Paul Newman opět spolu a opět je to na HMM NIC MOC! Oba herci jsou nepochybně skvělý a hrají tu dobře. Newmana jsem si oblíbil ve filmu Frajer Luke a i tady zahrál solidně. Podraz pro mě však nemà zajímavý děj. Prostředí, vedlejší postavy, zápletka a další mi prostě nesedli. Tento kousek patří na čsfd k nejlépe hodnoceným a já s tímto nemohu souhlasit. Jak se říká 100 lidí 100 chutí! 50%

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Vymazání paměti? Proč ne ale zpracování toho vymazávání mi prostě vadilo! Kate Winslet se mi tu líbí a vadí zároveň. Někdy má barvu vlasů do které se zamilujete z toho je to zase barva která vás rozdurdí. Stejně jako vlasy by šel zhodnotit i její výkon v tomto filmu. Jim Carrey zde určitě nehraje špatně. Pro mě byl však neuchopitelný a nemohl jsem s jeho postavou více spárovat. Začátek pomalejší a než jsem pochopil co a jak byla hodina pryč a já jsem se vlastně docela nudil. Konec je sice vykonstruovaný tak že do sebe všechno zapadne ale ani to mě nedonutilo k vyššímu hodnocení. Ta část kde Carrey sní mi nepřijde nijak geniálně zahraná, napsaná ani vtipná. Vymazávání paměti je za mě špatné po všech směrech. Na ústřední dvojici něco je a konečně jsou to dobří herci suma sumárum za 2☆. 44%

Drive (2011)

Pan řidič ani moc neřídí nenechá nás si k němu vytvořit vztah a jeho řízení facinující není! Povrchový akčňák - vztahový kousek do kterého nedokázal více zakoukat. Jedno se musí tomuto přeceněvanému skvostu nechat. Chlap manželovi často nepomáhá splatit dluhy. Bryan Cranston mě v jeho vedlejší roli nezaujal. 45%

Statečné srdce (1995)

Filmový kritici ho milují historici nenávidí! To je film zrežírovaný a na pozici hlavního hrdiny hraný Melem Gibsonem Statečné srdce. Tříhodinový historický snímek který se více inspiruje historií než že by ji převypravoval. Kmen filmu je pravdivý ale větve jsou již přidané pro dramatičnost. Musím říct že jsem se do středověkých bitev, kostýmů, skotské atmosféry ani přírody v průběhu tří hodin nezamiloval. Větší citové propojení s postavami jsem cítil až na konci. William Wallace byl a bude skotský národní hrdina. Spoilery: Muž který začal boj za nezávislost Skotska. Po jeho smrti boj nekončí a Skotové nezávislost nakonec na několik století vybojovali. Poté ji opět ztratili a dnes víme všichni jak to je. Tento film tohoto muže solidně (ne však historicky přesně) opěvuje. Film inspirovaný historií 69%

Čas probuzení (1990)

Robert De Niro nám ukáže o 180 stupňů obrácené herectví než obvykle! De Nirův rajón jsou filmy o podsvětí, ale tohle mu taky sedlo na jedničku. Robin Williams sedí do těchto vážnějších rolí (Dobrý Will Hunting, Čas probuzení) skvostně. Spoilery: Bohužel to neskončilo happyendem a děj byl předpovídatelný. Po dokoukání filmu nemám ten pravý pěti - hvězdičkový pocit, takže za 4☆. Je to však film, který mi zůstane v srdci mnohem déle, než rádoby akčňáky s brutálními přestřelkami. Filmy podle skutečné události s tímto námětem, který chytá za srdce má vždy výhodu a pokud je dobře zpracovaný dokáže okouzlit. Tomuto kousku se to povedlo velmi solidně. Film podle skutečné události 86%

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Osobnostní rys každé z tří hlavní postav jen neměnný absolutně nic ho nezmění! Po Návratu do budoucnosti III kde si Marty říkal Clint Eastwood jsem byl natěšen na jakýkoliv westernovský kousek s Clintem Eastwoodem v hlavní roli. Můj první byl právě tenhle. Splnil Eastwood mé očekávání? Z 80% ano, zahrál dobře a chápu proč se stal v tomto žánru tak kultovní postavou. U kritiků bude z dvou nejlepší spaghetti westernů a nejlepších westernů vůbec (podle kritiků určitě ne podle mě) nejspíš vždy vyhrávat Tenkrát na Západě. Já říkám rozhodně NE! TnZ nemá pořádný děj šnečí scény kdy se herci pohybují "rychlostí světla" těch je tu přehršel. Hodný, zlý a ošklivý má děj, vypráví příběh, máme tu vyvrcholení, určité napětí, lepší herci, za mě je tento kousek o třídu lepší než TnZ. Blondie a Tuco tvoří výbornou dvojici která se nemůže vystát ale musí stejně spolupracovat. Leone nás opět různými částmi svého díla uspává tyto scény jsem měl naštěstí možnost přejet rychlostí 2×. Za toto uspávací vyprávění ubírám 2 hvězdy. 72%

Prokletý ostrov (2010)

DiCaprio snící se tu pořádně zapotí! DiCaprio jako vždy skvostný výkon. Spoilery: Mindblowing odhalení přišlo za mě až moc pozdě a Scorsese si už nestihl pohrát s tím "co kdyby to vlastně byla pravda z pohledu Dicapria" jak to někdy ve filmech se schizofrenií bývá. Pro mě trochu moc děsivé prostředí takže jsem z filmu neměl úplně dobrý pocit. Je to natočené dobře Scorsese vybral dobré herce, prostředí vypadá taky dobře, možná i ta atmosféra je dobrá ale mně tohle prostě nesedlo. 64% SPOILER: SUPERPOZNATEK 4. FILM Z TOP 100 KTERÝ ZPRACOVÁVÁ SCHIZOFRENII VE FORMĚ HLAVNÍ POSTAVA VIDÍ NĚKOHO KDO NEEXISTUJE (ČISTÁ DUŠE, KLUB RVÁČŮ, ŠESTÝ SMYSL, PROKLETÝ OSTROV)

Kmotr II (1974)

Al Paciano má sebedůvěry na rozdávání vzbuzuje tolik respektu až z toho příjemně mrazí! Al Paciano a De Niro opět spolu. Co na to říkám? Ucházející. Kmotr 1 mě vůbec nezaujal, byl to přesně ten typ filmu o podsvětí který musím přetrpět. Zde máme dvě filmové legendy v hlavních rolích a právě kvůli nim se dá na film koukat proto 2☆. Sledování nuancí, vztahů a různých praktik v podsvětí mě v tomto hábu opravdu nebere. Série Kmotr prostě není pro mě. Máme tu dvě dějové linie (což považuji za pozitivní) a celkově je film o něco lepší než první díl. Robert De Niro v roli Dona Corleoneho taky nic moc, ale je to De Niro takže postupně mi tam docela seděl. Nejlepší na celém filmu je sebevědomí Al Paciano. Poněvadž je třetí díl nejslabší díl trilogie už si ho nepustím. Tisícáta recenze 45%