Pýcha a předsudek (2005)

Kate Knightley se mi tady hodně líbila i když to není blondýnka :) jinak tenhle film nestojí ani za starou bačkoru! K takovému přirovnání které se možná používalo už ve Francii 18. století kdy se tento román od Jane Austen odehrává by se uchýlil dnes asi jen málokterý filmový kritik. Skoro všichni tento kousek opěvují. Já mezi ně rozhodně nepatřím! 5 dcer se potřebuje vdát postupně se dávají s různými idividui dohromady a není to kdovíjak zajímavé. Spíš bych řekl dost nezajímavé. 16%

Drž hubu! (2003)

Challenge kousek 5 DODĚLÁNO Film a hlavně Derpadieu mě svou stupiditou více neobejmul! Scénář není zlý ale na popadání za břicho to není. Zkrátka tohle je na 3☆ jako dělané. Jean Reno mě tu bavil o něco více než v pro mě strašném Leonovi. Komedie u které jsem se párkrát zasmál, ale nic světoborného to nebylo. 53%

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Můj nejoblíbenější herec, herečka, největší režisér dnešních dní a další legendy to je pro mě Tenkrát v Hollywoodu! Co víc si přát? Je toho dost! Cituji z jednoho komentáře - Je to jako kdybyste marvel neznalému člověku pustili Endgame a čekali že bude 3 hodiny slintat Asi to tak nebude že? Nejsem velký znalec zlaté éry Hollywoodu samozřejmě že jsem viděl pár filmů ovšem nemůžu si říkat znalec Hollywoodského prostředí této doby. Když mi pak Tarantino naservíruje kousek o třech hodinách, dlouhých (avšak fantasticky zahraných) humor postrádajících scénách, který čistě čerpá z nostalgie z těchto dní. Zákonitě jsou z toho 4 hvězdy a hořká pachuť na druhé straně taky skvělý zážitek. Scéna s Bruce Leem mi vtipná přišla vtipná (hodnoceno očima laika který viděl rozhovor o této scéně s Tarantinem). Další podstatná slabina je absentující děj. Zápletka, napětí to tu jaksi schází. Dicaprio a Pitt jsou neuvěřitelní a hltal jsem samozřejmě každý jejich krok a kdyby to byla typická wild shit Tarantinovka dal bych si film ihned do oblíbených. Typického Tarantina dostaneme až v poslední etapě filmu, jo finální půl hodinka je fakt dobrá ovšem neuškodilo by kdybychom na ni nemuseli čekat tak dlouho. Tenhle film je plný superlarivů avšak postrádá podstatné věci. Na jedné straně můžeme opěvovat božskou dvojici DiCaprio - Pitt na druhé straně vidíme absentující děj, napětí. Většina je taky bez humoru a nějaké přidané hodnoty. Bavil jsem ale něco tomu chybělo 75%

Sestra (2018)

Challenge kousek 4 Film pro mě stojí na krásné sestře! James Wan je bezpochyby režisér stvořený pro natáčení hororových snímků. Jalový horor který mě více neobejmul a přehršel temných scén a lekaček nedokázal vyprávět hlubší příběh. 18%

Město bohů (2002)

Z tohoto filmu přímo sálá brazilská atmosféra a vlastně celá Jižní Amerika! Jsem velmi rád že jsem nasál po delší době něco jiného než Hollywood factory. Film se odehrává ve třech časových obdobích a sleduje partu kluků (a jejich vztahy) kteří se vrhnou na dráhu kriminálníků od malých vloupaček po darování kulky do hlavy každému druhému. Osobně se mi nejvíce líbila část první kdy byla Brazílie ještě velmi chudá zemička a v jejich vesničce se žilo bez elektřiny. Další dvě části mě mnoho nezaujaly. Filmaři se tady s ničím nemazali vidíme tu desetileté děti se zbraní v ruce a nemají problém s tím ji použít. Vraždu za vraždou krev na každém rohu tady není nic nebvyklého pro tento film. Neobvyklé byly pro mě hlavně malé děti které byly srvženy strašně jednoduše na dráhu zabijáků není to ten důvod proč jsem zvolil 2☆. Ten důvod je že mě prostě 2/3 filmu (2 časové období) nebavili. 39%

V zajetí démonů (2013)

Challenge kousek 3 Založeno na skutečné události? Hodně zčásti! James Wan nám naservíroval psychogičtější kousek založen na skutečné události který stojí za to zhlédnout. Trefný název a dobrý psychologický horor. Vidím tu podobnost s Osvícení přece jen odehrává se to v jednom domě ale. Je to takové Osvícení bez Nicholsona. 63%

Godzilla (2014)

Challenge kousek 2 Kuba za pět golfista za jednu já říkám silnější tři! Spoilery S koncem koncem Bryana Cranstona zemřela atmosféra která se mi dost líbila. Vůbec poprvé se mi Cranston zalíbil v nebreaking bad roli. Na tomhle filmu se mi líbí vše kromě soubojů ptáci vs Godzila ptáci vs lidé. Příběh filmu rozvíjení hlavních lidských postav se mi líbí i přesto že je založen na klišé. Film má velice dobrý začátek (do probouzecí scény v elektrárně). Nakonec souboje obrovských loutek mi zkrátka nechutnají. Z jednoho pohledu to oceňuji filmařsky - ty scény nejsou špatné. Mě se ty scény nelíbí a tak to prostě je! 62%

The Joe Rogan Experience (2009) (pořad)

This is wild and awesome! Chcete vidět nejznámější scénu v historii podcastů kde Elon Musk kouří trávu? Máte možnost! Joe Rogan je skvělý moderátor, který zve do svého podcastu širokou škálu hostů, mluví se tady o všem. Dozvíme se více o osobnostech, které opravdu mění svět! Tohle nám české podcasty nikdy nenabídnou. Jo a taky je to dobrý zdroj učení/poslouchání angličtiny. Zhlédnuté epizody #1609 Elon Musk 3/5 - mluvil o fascinujících věcech ale za celou dobu se nám více neotevřel #1675 Quentin Tarantino 5/5 - skvělý režisér sympatický člověk a ještě lepší rozhovor #1109 Matthew Walker 5/5 - mindblowing povídání o spánku #728 Ceara Lynch 4/5 - lidé si vydělávají různými šílenými způsoby tohle je jeden z nich který si stojí za to poslechnout #1309 Naval Ravikant 6/5 - jedno z těch povídání u kterých cítíte že vám může změnit život Jordan Peterson #1070 2/5 pár dobrých myšlenek jinak nic moc

To (2017)

Challenge kousek 1 Tohle je Stranger Things ve filmu! Horor jsem si pustil jen kvůli tomu že jsem prohrál soutěž (ještě musím dát 2) ovšem nelituji toho. Parta menších dětí kteří budují mezi sebou přátelství jezdí na kole a řeší záhadu v jejich malé vesničce ještě k tomu barvy, kamera a atmosféra prostě jakoby jsme zhlíželi jeden z dílů Strager Things. Strašidelnost tohoto kousku je diskutabilní. Bojím se úplně všeho a tak kdybych to zhlížel večer sám tak bych pak v noci na záchodě v temné uličce Pennywise určitě zahlédl. Viděl jsem to s kamarády a tak jsme se spíš smáli než báli. Pravda je někde uprostřed každopádně to není žádný hlubší psychologický horor. 82%

Hvězdný prach (2007)

10 filmů za víkend to byla jízda, na tohle budu za pár let vzpomínat! Robert De Niro je všude a zatancuje nám tu v růžových šatech :)! Jsou to určitě silnější 3☆. Pohádka jak má být všechno jde podle obvyklých pohádkových not. Od 30 - 40 minuty cca je děj až do konce jasný a jenom jsem si užíval jak nám to pan režisér naservíruje. Pohádka na které si něco najdou děti i dospělý. Máme love story, hodně záporáků, duchové kteří fandí lásce, a De Nira v růžových šatech tohle všechno tady je. 76% Idéalka pro rodinný večer