Zimní prázdniny (2023)

Po veľmi dlhej dobe vznikol úplne obyčajný a dobrý film, z ktorého mám rovnako príjemné pocity ako z filmov zo sedemdesiatych a osemdesiatych rokov.

Ještěr (2023) odpad!

What the actual f**k? Toto bola tá najjnudnejšia detektívka, ak nie najjnudnejší film zo všetkých. Nanešťastie som ho dopozerala celý, ale zdalo sa mi, že som ho začala pozerať už pred rokom. Natiahnutý, nezaujímavý a hlavne krátky dej, ktorý by ste dokázali povedať za 5 minút. Navyše, žiadna z dejových línii nebola poriadne dokončená. Ak vás niečo možno aj trochu začalo baviť, v momente zmenili vývoj filmu o 180° a predošlej linke sa už nevrátili. Čo ma štvalo fakt najviac, bola napínavá orchestrálna hudba, ktorá mala za úlohu zamaskovať ten fakt, že film je vlastne úplná blbosť a nič sa v ňom nedeje. Normálna detektívka je napínavá aj bez úchylnej hudby. No čo čakať od Netflix produkcie. Určite neodporúčam, nikdy.

Lovci pokladů (2004)

Nicolas Cage bol jeden z hlavných dôvodov prečo som si pozrela tento film. Nízke hodnotenie je v podstate správne, film je priemerný. Keďže som to zobrala skôr ako rozprávku, neočakávala som nejaký vrchol kinematografie a to sa mi aj splnilo. Určite som videla aj lepšie filmy, ale aj horšie. Filmy o hľadaní pokladu majú v podstate rovnakú premisu, tak isto ako nám to ukázali v prvom a druhom dieli. Disney sa asi pokúsilo jednoduchý dej vyrovnať hercami ako Jon Voight a Harvey Keitel, ale až tak sa im to nepodarilo. Asi najhoršia vec z tohto filmu boli nezmyselné reči, väčšinou z úst Nicolasa Caga, o významoch všetkých hádaniek a stôp. Nedávajú žiadny zmysel a po čase som zistila, že vôbec nemusím počúvať čo hovoria, aby som pochopila príbeh. Počas písania tejto recenzie som zabudla či som chcela tento film chváliť alebo haniť, ale nakoniec by som ho označila za slabší, aj keď v slabšej chvíli by som mohla povedať, že sa mi to celkom aj páčil. Menej náročným sledovateľom by sa určite mohol pozdávať.

Avatar: The Way of Water (2022) odpad!

Bola som zvedavá na tento film, keďže sa mi veľmi páčila jednotka (Avatar). No po zhliadnutí som ostala úprimne sklamaná. Nekonečné množstvo postáv, ktoré bezprístojne plávajú na hladine vody. Medzi nimi plávajú ešte kúsky príbehu, ktoré sú také neviditeľné, že priam neexistujú. CGI prichádza na pár záchranných člnoch a tak nezachráni ani plytké postavy, ani primitívny príbeh. Posolstvo z prvého dielu absentuje a namiesto toho sa dostavili len bezduché bojovné scény s "akože" hlbokým zmyslom. A aby toho nebolo málo, tak som film pozerala v 3D, čo sa mi vôbec nepáčilo a ani to úžasné CGI som si poriadne nemohla užiť. To samozrejme nebola chyba filmu. Aj keby som bola na 2D, film by som hodnotila rovnako. Ak vám stačí iba pekná "podívaná" bez nejakého hlbšieho príbehu, Avatar 2 je pre vás. Ale mne to nestačilo. Aby sa mi film páčil potrebujem aj plnohodnotné postavy, (vôbec ich nemusí byť tak veľa) a poriadny zmysluplný dej.

S úsmevom po Slovensku (2019) (seriál)

Na začiatku, v skorších sériách, to bolo ako tak "s úsmevom". Teraz ide skôr o divadielko, ktorým musia vyplniť celý program, keďže miest navštevujú čím ďalej, tým menej. Maca namiesto Janky je tiež sklamanie, ktorá bola najmilšia z relácie.

Discopříběh (1987)

Discopříbeh je v podstate iba pár videoklipov spojených do jedného. Niekoľko minútová časť, kde herci "hrajú", potom nasleduje nejaká pesnička od Michala Davida, kde Rudolf Hrušinský najml. otvára ústa a všetci jeho "kamaráti", ktorí mu celý film robia naprieky, tancujú za ním ako zmyslov zbavení. A toto stále dookola. Jedna hviezda akurát tak za pesničku "Discopříbeh", ktorú som mala rada ešte dávno predtým ako som videla tento film.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Film vykráda Dunu, Star Wars a Avatara. Na Marse príhodne žijú okrem zelených bytostí aj červení humanoidi, aby si John Carter mohol ľahko nájsť frajerku. Gravitácia funguje v prospech toho, čo chce práve hlavný hrdina robiť. Pekný vizuál je asi jediná vec, ktorú tento film ponúkol. Chudák Willem Dafoe.