Mučedníci (2008)

Pánové...........voila! Konečne som sa po dlhom čase preprdel k niečomu slušnejšiemu, čo sa dá aj úspešne pochváliť. A tak úspešne chválim výborný výkon hlavnej i pohlavnej hrdinky, chválim luxusne drsnú scénku s brokovnicou a v neposlednom rade interesantnú pointu. Škoda nesúrodých polovíc filmu, pričom lenivé tempo druhej až príliš ostro kontrastuje s parádnou rýchlosťou tej prvej. Keby ma filmári prinútili vžiť sa do pocitov mučeníka, mohlo to byť za viac.

Noční vlak (2009)

Ten, kto filmu pripísal žáner "akčný", to spackal skoro tak isto ako tvorcovia celý film. Bakelitovú vizáž človek ešte odpustí, no skutočnosť, že domrvili pomerne dobrý scenár, tú im neodpustí nikto. Režisér a dramaturg by si zaslúžili II. nápravno výchovnú skupinu a zbytok štábu jednotku s voľným pohybom. Tam by všetci mali dosť času na to, aby porozmýšľali, ako robiť svoju prácu lepšie aj pri nedostatku talentu a v neposlednom rade pozrieť si film Six Shooter, aby videli, ako má čierna krimi komédia vyzerať. 3 roky, aj to len vďaka podarenému scenáru.

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Dielko určené zrejme len pre fanúšikov série Underworldu a vyznávačov tmavých obrazoviek. Nazerať do tmy som mohol aj večer z okna alebo si pustiť nejaký krátky dokument o tuneloch, prípadne o polnočných vzburách černochov. Do ďalších možných pokračovaní už asi nepôjdem. Dva a pol kila vlkodlaka.

Kat: Válečná zóna (2008)

Žiadna masáž, ale úplne samoúčelná a slaboduchá vyvražďovačka bez kúska šťavy. Ak podľa lesumira je celý filmový štáb po lobotómii, tak podľa mňa je po lobotómii aj producent a ak by som tento nezábavný kontrafilm musel pozrieť ešte raz, tak to by som si nechal aj ja urobiť lobotómiu.

Zazděná (2009)

Zaujímavosti: 1. Vo filme si podali ruky bieda s núdzou. 2. Herci sa nestačili naučiť texty, pretože v čase hospodárskej krízy niet peňazí na vytlačenie viacerých kópií scenára a tak medzi nimi koloval len jeden exemplár, ktorý aj tak stratili. Z tohto dôvodu stál pri kameramanovi šepkár z divadla a ten pracoval len v čase svojho osobného voľna. 3.Filmové štúdio „Packal“, ktoré malo na starosti produkciu, si v subdodávke prizvalo na pomoc klub amatérskych filmových nadšencov s názvom „Skurvíme aj dobrý námet“. Klub sa ináč teší veľkej obľube hlavne v Kanade a na západnom pobreží USA.

Nenarození (2009)

Ak ste zvedaví, ako sa dá natočiť pekné nič, tak tvorcovia Unborn vám to predvedú hravo. Pekný vývar všetkého tisíckrát videného, pričom naivita nie je pridávaná po kvapkách, ale hádžu ju sem priam lopatou. Ostatne ako lopaty mi pripadali všetky postavy, čo sa vo filme vyskytli. Že mal pod palcom produkciu Bay, to je cítiť z vizuálu, no z ostatku je cítiť čosi iné a určite nie voňavé. Po biede za 2,49€.

Velcí bratři (2008)

Tak do TV to môžu naskrutkovať bez nejakých výčitiek svedomia, pretože na kino film obsahuje pomerne málo muziky. Plusom tejto komédie, ktorá sa až na záver vlečie skoro na neutrál, sú obe detské postavy - Christopher Mintz-Plasse a Bobb'e J. Thompson, pričom Thompson, keby chcel, by mohol niečomu priučiť aj dorastenecké „herecké eso“ Willa Smitha. To sú moje dve hviezdy a tretiu tvorí samozrejme KISS. Koniec koncov prežiť sa to dá, čo je isto veľká poklona pri tých dosť často dementných komédiách spoza veľkej vody.

Freakdog (2008)

Diváka bez fantázie možno tento výtvor pobaví, no ostatní budú trpieť. Mňa napríklad celý čas trápil zadok slečny Kebbelovej, o ktorom som nevedel, či ho má naozaj väčší ako ostatné dievčatá, alebo je to len kvôli pomeru strán 16:9. Až z foto na Imbd som zistil, že to pomerom strán zrejme nebude. Zbytok tiež slabšie hrajúceho castingu ma neoslovil a úprimne sa priznám, že som im ich osud doprial. Na rozdiel od iných priemerných filmíkov s podobným žánrom sa však tento dopozerať dá a tých 55% si zaslúži.

Smrt čeká všude (2008)

Katka Bigelow šlape ako sa patrí a mám tým samozrejme na mysli réžiu. Nemanipuluje, ukáže ako sa to má robiť a tak je to dobre. Úroveň Jastraba film síce nedosahuje, no je porovnateľný s bojom o Hadithu (alias Odsouzeni k boji, neviem čo je mrchavé na originálnom názve?). Civilné herectvo účastníkov konania je tu určite plusom a prestrelka v púšti je isto iste najlepšou scénkou z filmu. Pochvala (nečítaj „pošvala“). 4,4 periodických.

V temném lese (2006)

Pomerne luxusné spracovanie súboja španielskych sedliakov na jednej strane a zakomplexovaných anglických „čotuotravujete-practesa“ na strane druhej, odohrávajúci sa v španielskom ultrazapadákove, kam sa už ani vrany nechodia obracať. Ozvučenie je parádne a zážitok určite mali aj efektové reproduktory, pri ktorých som mal dojem, že počas búrky vo filme mi tečie za golier (hoci viem, že mi určite tečie do topánok). Príbeh má, bohužiaľ, obnosený kabát, ktorý sa dnes už nenosí, no stále je tou mojou šálkou kávy. 80 per cent.