Obchod na korze (1965)

Jozef Kroner je pro mě aspirant na titul nejprotivnější herec a nutně se to musí promítnout i do finálního hodnocení. První polovina je k uzoufání nudná a zdlouhavá, příběh však postupně graduje ...

Pod sněhem (2008)

Mám z toho dojem jak z nějakého ochotnického divadelního představení. Snaha se upřít nedá, ale s malicherným scénářem (prakticky nulová zápletka, má-li to být drama) velké představení nevznikne.

Eva (2005)

??? Aneb jak dostat epileptický záchvat! 6 minut dokáže být neuvěřitelně dlouhých, co?!

Zimní polibek (2005)

Prolínání příběhu (minulost/přítomnost) vás nechává v neustálém střehu a postupně narůstající emoce ve finále explodují. Alespoň u mě to tak fungovalo. Nemalou měrou se na tom podílela vynikající hudba.

Přemluv bábu (2010) odpad!

Těžko v tom klipu hledat něco jiného než snahu hrát si na jakéhosi spasitele. Nejde to hodnotit jako filmové dílo nebo umělecký počin, protože je to prachobyčejná agitka. A osobně si myslím, že to nejvíc osloví tu část populace, která stejně nevolí (páč a protože nemá volební právo) a budou si o tom nadšeně předávat rozumy na ksichtbooku.

Padlé krásky (2004)

Takový obyčejný film (v dobrém slova smyslu) s příběhem naprosto naturalistickým. Ke kladům bych zařadil hudební doprovod, na druhou stranu mě mrzelo, že vše krom vztahu Ninni a Ramona bylo poměrně povrchně a kvapně "odbaveno".

Legie (2010)

Jestli mělo být jedno z poslání filmu nějak zpochybňovat či polemizovat o víře tak šlo o zbytečnou práci. Takových pokusů již bylo mnoho a mnohdy s lepším výsledkem.

Bratři (2009)

Mělo se to jmenovat Sestřičky, protože herectví těch dvou cácorek je to nejlepší z celého filmu.

Setkání v Praze (2006)

Rád koukám na filmy, které se natáčely na místech, která tak důvěrně znám. A dobrovolně přiznám, že jedna hvězdička je jen kvůli tomu. Casting na role "čechů" mohl být důkladnější, někteří aktéři jsou, slušně řečeno, nepřesvědčiví.

Falešná stopa (1999)

Kdo je onen tajemný vrah jsem věděl při jeho prvním pobytu před kamerou. To není pro pana režiséra nejlepší vizitka. Nepatřím k divákům, kteří hned poznají pachatele a pak si vychutnávají jak hlavní hrdina rozmotává zapeklité klubko indicií a vyřeší zdánlivé neřešitelné, takže jsem vydržel silou vůle až do konce a čekal alespoň na nějakou smysluplnou pointu - marně!