Evelyn (2002)

Film na základě pravdivých událostí v Irsku v padesátých letech. Velice subtilně a citlivě pojat boj o otcovská práva zaujme hlavně rolí Brosnana, který dostal prostor ukázat jinou než tvďáckou roli. Kdyby film občas příliš netlačil na city, mohlo být bodů více.

Deník princezny (2001)

Sladké, až přeslazené, téma už tisíckrát omleté. Gerry Marshall jakoby zamrzl u Pretty Woman a s ničím novým a originálním nepřichází; aspoň že je dobrým filmařem a film neodflákl.

Vražda na Presidiu (2005) (TV film)

Celkem slušná krimi. Sice se rozbíhá celkem pomalu, ale pak nabere grády a až do konce tempo drží. Zajímavé bylo obsazení. Kromě Philipse, kterého jste možná zaznamenali ve filmu Mladé pušky, se ve vedlejší roli mihne (zestárlý a přítloustlý) Jason Priestly z Beverly Hills. Nejvíce mi ale vrtala hlavou povědomá tvář Leslie Easterbrook a ejhle - ona to je seržantka "Prsatka" Callahan z Policejní akademie.

Horská hlídka (2004)

Drsný film o drsných lidech v drsném kraji. Fakt dost drsné.

Rukojmí (2005)

Slušný akčňák, který je zručně natočený, přiměřeně napínavý a trochu přitažený za vlasy. Bruce Willis je tady ve své nejlepší herecké poloze. Ale žádné extra zvraty nečekejte, na to se film příliš pevně drží svého žánru.

Rozbité zrcadlo (1980)

Miluji Agathu Christie, miluji detektivky z anglického venkova. Tady mi ale něco nesedělo - ten slavný anglický humor byl příliš prvoplánový, pocit anglického venkova byl neosobní. Ono když něco takového tvoří ne-angličan, není se čemu divit - jako by Vám o létání vyprávěl člověk, který nikdy neopustil zem. Navíc mi neseděla Angela Lansbury; slečnu Marplovou jsem si vždy představoval jako křehkou stařenku, ne jako tank.

Mlha (1980)

Hororový příběh klasického střihu. Stupňující se atmosféra, v dobrém slova smyslu nervydrásající hudba, dobrá kamera, jednoduché, ale i na dnešní dobu slušné triky a remasterované DVD dělá z tohoto filmu lákadlo na sobotní večer. Horory nejsou má krevní skupina, ale toto se mi líbilo. A těch několik kiksů odpustím díky mlaďounké Jamie Lee Curtis.

Caveman (1981)

Doba kamenná je doba kamenná, aneb jak v deseti dnech vynalézti kolo, oheň, brnění, projít dobou ledovou a vzpřímit páteř. Tak trochu jiná komedie; pobaví a dokonce ani angličtináři-začátečníci nebudou potřebovat titulky.

Tajemná řeka (2003)

Temné krimi drama, které jde hodně do hloubky postav. Skvělí Penn a Robbins (Oskaři zaslouženě, pokud možno, doporučuji originál zvuk), i když ani ostaní nezaostávají. Filmu vyčítám jen mírně kolísavé tempo.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Po profláklé jedničce a nepovedené dvojce přichází vyzrálá trojka. To nejlepší, co mohl Spielberg udělat, bylo obsazení Conneryho do vynikající role poněkud nepraktického Jonese Seniora a tím pádem "odsoustředění" pozornosti od Forda. Na pět hvězdiček film u mě nedosáhl jen kvůli neuvěřitelným logickým dírám, u kterých se vždycky vztekám, protože příjemně plynoucí příběh zaškobrtne.