Někdo to rád blond (2004) odpad!

Pane Bože, v životě nepochopím, proč si někdo myslí, že nikdo nepozná dva černochy převlečené za mladé, štíhlé blondýnky. Nebetyčná blbost se špatnými herci, špatnými vtipy, špatným scénářem.

Silver Hawk: Maska spravedlnosti (2004)

Celkem slušný hi-tech odpočinkový akční snímek. Nápadité, i když trochu nedotažené choreografie bojů, skvělé kulisy a hudba. Kdyby se trochu zapracovalo na scénáři a změnil naprosto klišovitý závěr, stálo by to za více hvězdiček.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Film sám o sobě slabý, ve srovnání s jedničkou neuvěřitelný propad. Klišé jedno za druhým, ječící ženská je vtipná jen chvíli. Ta lehkost a vtip z jedničky někam zmizel. A kvůli tomu, že se jedná o klasiku, více hvězdiček dávat nebudu.

Vřískot (1996)

Dnes již klasika, na kterou je třeba se podívat už jen proto, aby člověk pochopil odkazy na tento snímek v jiných filmech. Sedlo mi obsazení, ta slabá linka humoru v podtextu byla velice dráždivá. Také mě mile překvapila Courtney Cox; ne že by byla až tak dobrá, ale miluji ji jako Moniku z Přátel a bál jsem se, že má jen jednu hereckou polohu (podobně jako Matt LeBlanc, který ať hraje co hraje, vždy je to "Joey"). Co mě naopak zklamalo, jsou logické díry jako prase.

Rambo: První krev (1982)

Ten plačtivý závěr celý film shodil - Stalone na takové scény prostě nemá. Ale jinak i na dnešní dobu skvělý film. Spolu s "Oskarem" Staloneho nejlepší.

Nepřítel státu (1998)

Téma "Big Brother" se mi většinou zdá být trochu přitažené za vlasy (nebo spíše se modlím, aby to tak bylo), ale tento film je silně nadprůměrný. Will Smith navíc s lety nějak nabítá charisma.

Sopka (1997)

Hromada klišé a příšerné logické díry. Katastrofické filmy mám ale rád, titulní dvojice ujde. Co mě ale fakt dostalo, byla věta toho malého ve finále, kdy se podíval kolem sebe na lidi ušpiněné od popela: "Podívej na ty tváře, vypadají všechny stejně." To snad ne.

Čekej do tmy (1967)

Vynikající záležitost. Komorní prostředí klade větší nároky na herce a scénář, v tomto případě se to povedlo na 100%. A přes značné stáří film nic netratí na působivosti. Největším kladem je Audrey Hepburn, kterou považuji za jednu z nejkrásnějších žen plátna a také za jednu z nejlepších hereček.

Božský Bruce (2003)

Kdyby se hlavní role zhostil někdo jiný než jim Carrey, asi by to bylo pro mě snesitelnější - jeho "grimasová" herecká poloha mi prostě nesedí a místy se cítím trapně za něj. Netvrdím, že Carrey je špatný herec - v Truman show byl například vynikající -, ale na variace a la "Blbý a blbější" jsem schopen se bez problému dívat jen chvíli. Nápad na scénář je dobrý, ale dopředu jasný a trochu moc moralizující.