50x a stále poprvé (2004)

Pokud pominu stejně "postiženou" Dory, zapomnětlivou rybku z Hledá se Nemo, pak má film celkem originální prvotní nápad. Vše ostatní je ale snůškou nelogičností, klišé a nebojím se říci i trapností. Nicméně - pokud vypnete mozek, dá se u toho třeba žehlit. Tři hvězdičky dávám za mou oblíbenkyni Drew Barrymore, také "Sam Křepelka" celkem ujde, Sandler je vyjímečně snesitelný, některé formy seznámení jsou celkem nápadité.

Sedm statečných (1960)

Světová klasika, která vznikla jako remake japonského filmu Sedm samurajů. Všimněte si, jak krásně jde postřílet "40 loupežníků", aniž by se všichni brodili v potocích krve.

Obchod na korze (1965)

Naprosto fascinující výkony Kronera a Kaminske (věděli jste, že to je Polka?).

Santa je úchyl! (2003)

Po prvních 10 minutách to vypadalo na příšernou ptákovinu. Nakonec se z toho vyklubala slušná drsná komedie, pravda trochu žumpózního charakteru.

Experiment (2001)

Film se mi hodnotí strašně těžko. Sama podstata pokusu se mi neskutečně příčila a v průběhu filmu jsem měl několikrát chuť to vypnout. Z filmařského hlediska to není nijak nadprůměrný snímek, vadily mi milostné flashbacky, scénář chtělo dopilovat, autor má evidentně slabiny v psychologii a logice.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Mimořádně silný zážitek. Každý jednotlivý díl sám o sobě obstojí jako vynikající válečný film. Ale dohromady se jedná o naprosto unikátní projekt, který mapuje cestu spojeneckých vojsk v Evropě. Jednoznačně patří mezi to nejlepší, co kdy bylo natočeno.

Záhadná žena: Zpěv smrti (2005) (TV film)

Dost podprůměrná kriminálky, evidentně inspirovaná anglickými příběhy a là Agatha Christie. Chybí tomu ale silný příběh, dostatečně vyprofilovaní detektivové a nálada, kterou tak dobře známe z anglických filmů.

Rabín Jákob (1973)

Funese moc nemusím, ale tento film mi moc sedí, hlavně scéna s tancem v židovské čtvrti je úžasná. Až na český dabing s Krampolem, který je naprosto příšerný, moc dobrý film.

36. komnata Shaolinu (1978)

Do tohoto filmu jsem byl kung-fu panic. Z počátku jsem hleděl hodně nedůvěřivě, ale jakmile jsem přistoupil na hru, užil jsem si to. Přes neoddiskutovatelné kouzlo snímku mi ale vadilo několik věcí, přes které jsem se nepřenesl a které zřejmě patří ke koloritu této kategorie filmů: přehrávání, místy velice okaté markýrování soubojů, občas fyzikální nesmysl. Původně jsem dal hvězdičky tři, ale protože mi film zůstal v hlavě hodně dlouho, vrátil jse se a zvedl na čtyři.

Tajný agent Jack T. (1997)

Seagala řadím spolu s Renem do šuplíku "sympaťák". Ale když natočí něco takového, jdou všechny sympatie stranou - to ekologické poselství z filmu číší tak prvoplánově, až to působí manipulativně. Navíc mi strašně vadí zbytečná brutalita akčních scén.