Putování tučňáků (2005)

Trochu sentimentálně pojato, ale skvěle natočené "drama" ze života tučňáků. Přísně vzato to film na těch 5 hvězdiček není, ale cesta, kterou zvolil tento snímek, je asi nejefektivnější forma, jak do lidí natlouct alespoň trochu toho zeleného uvažování.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Na to, aby se film dal brát vážně, tomu něco chybělo - buď větší nadhled a odlehčení, nebo naopak "černější" zpracování. Námět se mi hodně líbil, pár Pitt a Žolik jsou atraktivní. Rozvedení scénáře už ale bylo horší, první třetina byla skoro nudná.

Kruh (2002)

Filmařsky zručně odvedený film. Odsýpá, sem tam se zadrhnete u nějakého nelogismu. I když nic nového nepřináší, jedná se o - v rámci žánru - nadprůměrný film. Jo, a dobrá rada: Nedívejte se na Scary movie 3, příjdete o všechna překvapení.

Krása na zabití (1999)

Pro holywoodskou produkci trochu netypický film - plný černého humoru a sebeironie v oblasti, která je pro ameriku tak typická, a to soutěž krásy. V hlavní roli se objevuje Kirsten Dunst, velký herecký příslib do budoucna.

Jméno růže (1986)

Kdybych hodnotil film z pohledu převodu literární předlohy na plátno, musel bych ho strhat - kniha i snímek jsou naprosto odlišné, přestože dějová linie odpovídá. Ale samostatně stojící film je vynikající "středověkou krimi", která přináší neglorifikovaný obraz tehdejší doby.

Hele vole, kde mám káru? (2000)

Šílená ptákovina. která má ale něco do sebe. Osobně typ komedií a la "Blbý a blbější" rád nemám, v tomto případě jsem se ale docela bavil.

Ecce homo Homolka (1969)

Vesele neveselá komedie o životě normální české rodinky. Když to vidíte v televizi, je to k popukání. Ale raději se po tom moc nerozlížejte kolem.

Dohola (2001)

Moc příjemná a vtipná komedie. Již od začátku je sice jasné, kam film směřuje, ale v tomto případě ani nezáleží KAM, ale JAK. Já osobně jsem měl největší radost z Rachel Griffiths - nejem díky jejímu "finále v celkovém vzhledu", ale také díky jejímu projevu, který tak obdivuji v seriálu Odpočívej v pokoji. Kdyby film zbytečně netlačil na city, dal bych hvězdiček pět.

Nadaný žák (1998)

Stephen King patří mezi nejplodnější holywoodské scénáristy a možná nejlepší. Z jeho pera vzešly perly jako Zelená míle, Vykoupení z věznice Shawshank, Misery nechce zemřít, Osvícení a také Nadaný žák. Mrazivý a bezmoc vzbuzující příběh chlapce a bývalého esesáka vyniká i díky hereckému výkonu Iana McKellena. Nejvíce na mě zapůsobila finální scéna mezi "Žákem" a jeho učitelem.

Expres foto (2002)

Skvělý námět, bohužel jeho potenciál nebyl zcela využit. Tempo je občas nevyrovnané - něco je zkráceno, něco příliš rozvedeno. Nad vším ale vyčnívá nádherně odporný Williams, který opět dokazuje, že je Pan Herec.