Lovec jelenů (1978)

Tak tento film jsem nedal, pro mě totální nuda. Dvě hvězdičky dávám za pár mrazivých scén a skvělého Walkena.

Bílé peklo (2001)

Drsný příběh o instinktu přežít. Skvěle rozjetý příběh ale v druhé půlce silně kolísá v tempu. A kritizovaný konec mi v žádném případě nevadil - kdyby film skončil jinak než setkáním s rodinou, popřela by se veškerá motivace Clemense k útěku.

Čtyři pokoje (1995)

Kromě třetí povídky slabota (ta ale byla skvěle vypointovaná). Nejvíce ze všeho mi ale vadila postava poslíčka Teda, který příšerným způsobem přehrával a vedle kterého všichni ti podivní hosté vypadali jako ztělesnění příčetnosti.

Final Fantasy: Esence života (2001)

Hardcore sci-fi příběh, který ohromí svou audio-vizuální stránkou. Ještě vylepšit detaily obličeje a textury a výsledek bude k nerozeznání od reality.

Život pod vodou (2004)

Absurdní komedie, které se nepodařilo dostat se mi pod kůži. Možná proto, že to byla celkem nuda. Pravda, skvělá hudba, skvělé obsazení, pár povedených scén - (někdy bych chtěl na vlastní oči vidět bonbonové kraby a pastelkového mořského koníka :-) ale mezi tím slabota.

Záhada Blair Witch (1999)

U tohoto filmu je třeba vyzdvihnout spíše formu než obsah - dokumentární styl vnesl do příběhu jinou dimenzi a v podstatě ho "udělal". Obsah je už slabší: děj se posunuje velmi pomalu, neustále bloudění v jedněch kulisách začne nudit. Opravdu moc mi ale vadily hysterické výstupy, zvláště v první polovině filmu, kdy ještě o nic nešlo; z tohoto důvodu jsem byl opravdu rád, že je nakonec umlčel/a/i.

Most přes řeku Kwai (1957)

Válečná klasika. A jestli se podíváte na remasterovanou verzi na DVD, nebudete věřit, že má film dobrých 50 let. DVD verze má i další obrovský klad - originální zvuk; přece jen počeštěná japonská angličtina tak nevyzní. Film postrádá obvyklou válečnou akci a soustřeďuje se spíše na otázky morálky a cti a sympatické mi je, že se nesnaží na tyto otázky odpovídat, ale nechává diváka přemýšlet. S filmem jsem ale měl drobné problémy: Jednak hudbu, která mi nesedla a místy doslova vadila. A pak střední část, která byla zbytečně rozvláčná.

Ptačí svět (2001)

Film na pomezí dokumentu a filmové básně. Úchvatné pohledy na svět ptačíma očima Vás nadchne.

Má mě rád, nemá mě rád (2002)

Po prvních 15 minutách jsem chtěl přepnout, protože to vypadalo na příšernou zamilovanou kravinu. Ale vydržel jsem a vyplatilo se - vyklubala se z toho slušná drsňárna. Fakt skvělý filmeček.

Hello, Dolly! (1969)

Muzikál klasického amerického střihu, který jsem vždy chtěl vidět. Bohem nadaná zpěvačka Streisand (ale nemusela by tancovat), charismatický Matthau (ten by zase nemusel zpívat) a nezapomenutelný Armstrong. Jestli se vám líbila My Fair Lady, Sound of the Music nebo Funny Girl, musíte vidět.