Strážci - Watchmen (2009)

Kamera, střih, zvuk, hudba, efekty - to vše prakticky dokonalé. Celý děj byl ale tak nějak zahleděný do sebe, nebral ohled na diváka a svou stopáží mučil.

Čaroděj ze země Oz (1939)

Těžko uvěřit, že tento film vznikl v roce 1939. Skvělé masky, hudba (hlavně písnička Over the Rainbow). A především neuvěřitelně talentovaná Judy Garland (mimochodem matka neméně slavné Lizy Minnelli), kterou bohužel později Hollywood semlel a vlastně i zabil.

Operace mé dcery (1986)

Dobré téma, celkem slušný scénář, Ale naprosto tragická režie a (všechny) herecké výkony.

Nahý (2000)

"Na Hromnice o den více" v (mírně) erotickém hávu. Oproti americké verzi tomu chyběla hlava a pata, jiných částí těla tam bylo až moc.

Letní bouře (2004)

Vkusné, citlivé, ale naivní a místy přitažené za vlasy.

Lie with Me (2005)

Slušně zpracované celkem banální téma. Obdiv patří oběma hlavním protagonistům za explicitní scény - oba mají našlápnuto do elitní herecké třídy, toto chtělo hodně odvahy.

Tajemství domu Usherů (2008) (TV film) odpad!

Chcete se podívat na hezké chlapy? Koukněte na web. Chcete se podívat na film? Pusťte si DVD. Jakékoli. Jakékoli jiné. Heterák nebo gay - nevěřím, že se to někomu může líbit. Šup s DVD do koše...

Závislost (1995)

Dobrý nápad postavit touhu upírů po krvi na úroveň drogové závislosti u mě ztroskotal na nesmyslných filozofických žvástech a herecké topornosti. A zajímavá kamera a hudba už film nezachránili.

Zlatý kompas (2007)

Knižní série skvělá, film příšerný - studený, bez duše a drivu. Hlavní problém jsem viděl v dějové zkratce, kterou museli tvůrci použít a která z filmu udělala sled digitálních efektů a násilného vysvětlování reálií alternativního světa. Ale pro oči to byla pastva, to zase klobouk dolů.

Slečna Marplová - Není kouře bez ohýnku (2006) (epizoda)

V rámci tohoto seriálového zpracování asi nejlepší díl. Možná tomu paradoxně přispělo to, že se tam slečna Marplová prakticky nevyskytuje.