I Love You Phillip Morris (2009)

Nezařaditelný film, ze kterého mám hodně smíšené pocity. Chvilku zábavné, chvilku nudné, chvilku politicky korektní, chvilku drzé. Největší problém jsem ale měl s Carreyem a McGregorem - ani jednomu jsem to nevěřil. V každém případě asi u natáčení musela být fakt sranda.

Proroctví (2009)

Unylý pohled Cage mi ani tak neevokoval muže s rozervanou duší jako spíše někoho, kdo trpí úpornou zácpou. Když k tomu připočtu logické díry, upadající tempo a nehodící se (úplný) konec, vychází mi z toho kravina. Téma obecně mě hodně zajímá, ale možná o to bylo větší zklamání; šance na dobrý film byla nadosah. V hlavě mi zůstane jen scéna s letadlem.

Alenka v říši divů (2010)

Pro mě úplná absence Burtonovy poetiky, na kterou jsem zvyklý z jeho předešlých filmů. Přes vynikající casting, skvělou hudbu a zručnou filmařinu mě nechal film naprosto chladným. Ty sundané hvězdičky jsou spíše za subjektivní zklamání než za objektivní hodnocení filmu.

Vybíjená (2004)

Totálně ujeté, ale bavil jsem se jak už dlouho ne. Nejdůležitejší asi pro mě byly nečekané vtípky a gagy, ať už počítám cameo Armstronga, Hasselhoffa nebo Norrise, nebo spousta klišovitých scén s nečekaným vypointováním.

Milionová bankovka (1954)

Typický výplod Hollywoodu své doby. A kdyby v hlavní roli nehrál Gregory peck, po filmu by dnes už nikdo ani neštěkl. Ale kvůli němu film za to stojí.

Hledáme Ydol (2006)

Krávovina úplně o ničem. Těšil jsem se minimálně na hudební složku, ale byl jsem zklamaný. Ty dvě hvězdy prakticky jen za slušně řemeslně zvládnutý film.

Cukr, med a feferonka (1980)

Čím více starších italských filmů vidím, tím více mi vadí účast neherců. Mě nic neříkající slátanina s několika úsměvnými situacemi.

Sherlock Holmes (2009)

Nemůžu si pomoct, ale v případě Sherlocka Holmese jsem konzervatista - prostě mi zběsilé akční tempo nesedlo, Holmese mám zafixovaného hlavně díky knižním předlohám jako decentního gentlemana, ne jako ranaře. Jinak skvělá atmosféra, vynikající kamera, Watson lepší než Holmes, občas kašírově působící kulisy.

Heuréka – město divů (2006) (seriál)

I když seriál není bezchybný a nepatří k úplné špičce, díky jemnému humoru, skvělým nápadům a (pro mě) díky neuvěřitelně sympatickému Fergusonovi v hlavní roli nejde než doporučit.

Barbar Conan (1982)

Některé filmy nestárnou. Conan bohužel patří do té druhé skupiny, kdy po pár letech od premiéry kouzlo filmu vyprchá. Když si vzpomenu, jaká to byla pecka na videu před více než 20 lety s rychlodabingem Ondřeje Hejmy! Dnes to je pro mě bezduchá slátanina špatných herců.