• Pohádka

Scooby-Doo a invaze vetřelců (2000)

Moc krásný SD film, který funguje po všech stranách. Režie Jima Stenstruma je má nejoblíbenější, jeho styl je originální, vtipný ale i srdečný. To je také důvod, proč je tento film můj nejoblíbenější. Na konci vždy pláču, láska triská přes obrazovku až k vám domů. Romantická linka tento film táhne. Jinak všechny postavy mám v podání těchto tvůrců nejraději, na rok 2000 je krásná animace a každá postava je tou nejlepší verzí sebe sama. Fred je skromný, sympatický, milý a k Daphne něžný, ta je milá, vtipná a nesobecká. Velma je chytrá, ale i zábavná a rozhodně s ní není nuda. Shaggy a Scooby jsou trdla jako vždy.

Monster High: Škola duchů (2015) (TV film)

Moc hezký MH film. Chyběla mi zde Cleo, dodala by tomu více šťávy. Ale Frankie, Lagona a Gloulie mi nechyběli, právě naopak cením to, že tu bylo více ghůlek, které zatím nedostali prostor a co se mi líbilo nejvíce, že tu byla i mořská panna z monstrózního splinutí. Postavy na jedničku, Spektra a Porter super, záporačka super, ale škoda, že nebylo nic řečeno o školzvědech. Režie a scénář bohužel průměrný.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Jsem až zapomněla jak skvělý tenhle horor je. Miluji zápletku s pyramidami, je přeci jasné, že i ty reálné postavila mimozemská rasa. Příběh je moc fajn, hlavní postava je sympatická, zajímavá a kombo přátelství mezi ní a predátorem? Miluju! U konce občas u slzu uroním, škoda že film není delší.

Zathura: Vesmírné dobrodružství (2005)

Dax i Josh super, mám ty dva moc ráda. Bohužel Stewart byla hrozná a filmu kazí úroveň. Za mě lepší než první Jumanji a těším se na dvojku, pokud bude (tvůrci to plánují, ale prý nestíhají, takže se to posunuje). Ale teda ten robot, tomu vděčím za to, že jsem celé dětství měla strach chodit na záchod, protože naše chodba byla podobná jako jejich dům. No uznejte, že pro dítě děsivé.

Predátor: Kořist (2022)

Za mě tedy zklamání, nevydržela jsem déle než pár minut a následné proklikávání. Děj tady totiž absolutně není, vůbec se tady nemluví, nevím no. Třeba někdy dokoukám celé a proto ani nedávám až tak nízké hvězdičkové hodnocení, ale nevím, děj mi tam prostě chyběl a i jak jsem to proklikala, tak se tam nedělo vůbec nic zajímavého.

Nesmrtelná teta (1993)

Ačkoliv jsem fanynkou Erbena, tam tohle prostě ne. Matěj super, ale to je tak vše. Nebaví mě to, na ten rok nikterak kvalitní a zase ta Bohdalka...

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Překrásná pohádka, romantická linka to sice netáhne a já to vyžaduji, ale to skvělé legrační duo to tak táhne, že mi to ani nevadí. Pohádka je legrační, ale i kvalitně propracovaná. Jen škoda, že zase ta homofobní pizda Bohdalka...

Micimutr (2011)

Moderní svět v pohádce? To není pro mě. Libušku taky zas tak nežeru, ale koho zase ano, tak to Mariku, Dyka a Dejdara. Romantická linka uvěřitelná, chvílemi ovšem kostrbatá. Malej klučina byl dobrej a vtipnej, ale je to jedna z těch slabších pohádek.

Kouzla králů (2008) (TV film)

Od dětství je to má nejoblíbenější česká pohádka. Vždycky jak přišla písnička kdy pekli buchty, tak jsem začala před televizí tančit. A víte co, já si to zabroukám i teď, ty písničky jsou totiž nádherné a hvězdné obsazení je skvělé. Úžasný Martin Kraus, Josef Abrhám i Martin Dejdar.

Boháč a chudák (2005) (TV film)

Překrásná česká pohádka. Nemám ráda Prachaře, ale i tak musím uznat, že zde předvedl svůj nejlepší výkon. Miluji pohádky, kde jiskří láska, to se v pohádkách téměř nevidí. Jakub a Marika to ovšem zvládli na výbornou. Pan Postránecký byl skvělý, Bohdalku teda nenávidím, ale tak zavřu oko i tady, ona se nasere skoro všude. A Michal Slaný, ten ty záporáky prostě umí! Jak tady ovšem ukázal na konci obrat, tak jsem si říkala pane bože, to je sympaťák, konečně ho mohu vidět i jako usměvavého chlapa a bylo to skvělé.