• Pohádka

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Pohodová oddychovka s nadupaným soundtrackem, Aliciou v krásných retro šatičkách a hlavně Cavillem. Vůbec bych se nezlobila, kdyby mu tahle role sukničkářského agenta pomohla až k Bondovi. Bondovky ze šedesátých let mi tenhle snímek vlastně připomněl úplně nejvíc, a to jak v pozitivním, tak negativním slova smyslu. Záporáci o ničem a děj v podstatě taky, hodinka a půl by bohatě stačila. Další "Kingsman" se zkrátka nekonal. Plusový bodík si ovšem zaslouží elektrošoky ;). Takže i nadále Ritchieho respektuju jenom za "Sherlocky"...

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Tento komentář jsem odkládala poměrně dlouho, protože pořád netuším, co si vlastně o novém Snyderovi myslet. Z jarních trháků mě právě "BvS" lákal nejvíc, po přečtení prvních názorů jsem ale do sedačky v IMAXu usedala s mírnými obavami. Ty se navzdory mému přívětivému hodnocení bohužel naplnily. Stopáž je vážně zabijácká. Bezmála tříhodinová nolanovka vám uteče mrknutím oka, v tomto případě už vás v druhé polovině může potkat ztráta pozornosti nebo dokonce zavření očka. Já jsem stejně jako u "Muže z oceli" měla problém hlavně s finálovou bitvou, protože tyhle spektakulární souboje překypující digitálními a zvukovými efekty mě už unavují a přiznávám bez mučení, že se v nich vůbec neorientuji. Taky mě dost zklamalo Eisenbergovo podání ústředního záporáka, i když asi hodně chtěl, druhého Ledgera ze sebe neudělal. Tím bych uzavřela výčet největších negativ a přejdu k veselejší části. Affleck s Cavillem jsou prostě skvělí. První jmenovaný svým výkonem zavřel pusu všem pochybovačům a Henry ukázal vypracovaný hrudník... dobře, ta čtvrtá hvězdička patří vlastně jenom jemu. Potěšil mě také Jeremy Irons jako Alfred, chytré úvodní propojení s "Mužem s oceli" a nástup Wonder Woman (ten měl fakt grády). No, takže tak.

Čarodějnice (2015)

Počítala jsem minuty, aby ta nechtěně vtipná ptákovina plná náboženských litanií už konečně skončila (a aby konečně někdo zabil ty nevychované fracky, haha). Po hvězdičce za jednu slušnou lekačku a za představitele malého Caleba. A Kate Dickie si po Lyse z "GoT" může odškrtnout další hysterku vyžívající se v kojení.

Kolonie (2015)

Charakteristické znaky tohoto snímku: 1) Sympatický pár, kterému držíte pěsti (doslova) od první do poslední minuty. 2) Jeden z nejodpornějších záporáků posledních let. 3) Dokonale vykreslená atmosféra života v kolonii. Letištní scéna mi ale do celkového konceptu prostě vůbec neseděla, proto zatím pouze silné 4*, které možná po druhé projekci zaokrouhlím. A překvapení v podobě kratičké tiskovky s Brühlem bylo skvělou třešničkou na dortu. Moje první zkušenost s Febiofestem nemohla dopadnout lépe.

Atentát (2015) (seriál)

Po více než solidní "Expozituře" přišel na televizní scénu osmnáctidílný (!!!) mišmaš, který v závěrečných minutách úplně rezignuje na jakoukoli logiku vyprávění. Už jsem jenom čekala na přílet zelených mužíčků. Ach jo.

Mami! (2014)

Sugestivní film vyprávějící příběh velké mateřské lásky, to ano, ale při téměř dvou a půl hodinách stopáže by se divák asi měl trochu ztotožnit s bolestí hlavních hrdinů (nebo je alespoň politovat). To se mi nepodařilo. Plusové body zaslouží písničkový soundtrack a změna rozlišení obrazu (pro mě nejsilnější scéna).

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Velmi milé disneyovské překvapení. Cílovou skupinou rozhodně nejsou pouze nejmenší diváci, ba právě naopak, jejich dospělý doprovod se bude zřejmě bavit mnohem víc. Inteligentní fórky, pro animák neobvyklá kriminální zápletka, působivá animace, povedený český dabing a samozřejmě lenochodi. Těším se na druhou projekci.

Český lev 2015 (2016) (pořad)

I přes poměrně zabijáckou stopáž (která díky přidání televizních kategorií narostla skoro o hodinu) překvapivě koukatelné. Stokrát raději budu sledovat trochu strojené a chladné předávání se stejně strojenou a chladnou moderátorkou, než šílenosti pocházející z Vachlerovy hlavy. Navíc mi udělali opravdu velkou radost vítězové většiny kategorií ("Krkavci" jako nejlepší filmová pohádka od "Anděla Páně" a samozřejmě "Kobry"). Takže ano, jednou za rok se to přežít dá.

Final Cut - Dámy a pánové (2012)

Lovestory sestříhaná z bezmála 500 filmů světové kinematografie (včetně té české, což vždycky potěší), české titulky přeložil můj kluk. Co víc si přát. Veliká paráda.

Oscar 2016 (2016) (pořad)

Letošní "černobílá" kampaň linoucí se celým přenosem byla vážně k nesnesení (a Rock na pár facek, čekala jsem lepší zábavu), jinak ale v podstatě nemám výtky, a to ani k dramaturgii pořadu, ani k samotným cenám. "Spotlight" mi sice zkazil dobře rozjetý tiket, ale té sympatické sestavě jsem vítězství ze srdce přála. Za probdělou noc stály také princeznovské šaty slečny Vikander a standing ovation pro Lea. Závěrem děkuji České televizi, že umožnila filmovým fanouškům dívat se v klidu doma u televize místo hledání alespoň trochu kvaltiních online zdrojů.